30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odmítl jsem řešit přestupek blokově, sepsat to a "dát do správního" by bylo možné pouze n  (Přečteno 8821 krát)

drobek88

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Dobrý den, dnes se mi stala věc na kterou jsem upřímně nebyl připraven a tak jsem to vyřešil na místě, blokově, za 200.

Je asi jedno jakého zvěrstva jsem se dopustil, byla to kravina co snad ani není ohodnocena bodama, ale když jsem požádal policistu (šlo o PČR) aby jsme to řešili ve správním, souhlasil s tím, že s ním musím jet sepsat to na služebnu. Projevil jsem základní, ne však silný odpor s tím že se mi nikam jezdit nechce, ale bylo mi řečeno že nikde není uvedeno že to musí sepsat na místě a že to nyní sepisují jen na služebně.

Takže jsme byli v situaci kdy mě se nechtělo řešit to na místě a jim se nechtělo sepisovat cokoli na místě. Neměl jsem čas ani náladu cokoli dál řešit a proto jsem zvolil lákavé 200 na místě, ale zajímalo by mě jak to je doopravdy s tím že pčr smí odmítnout "dát to do správního" na místě a vyžadovat abych se s nimi vydal na služebnu a samozřejmě jak se proti tomuto postupu bránit.

Dekuji.

Odesláno z mého Redmi Note 3 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil

Tak rozhodně to není běžné.
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil

Dotaz: Na základě čeho by tě na tu služebnu jako vezli? To by byl určitě nějaký úkon nebo zákrok. Takže §109 273/2008Sb.? A co tam jako fízl v tomhle případě plánoval psát?
IP zaznamenána

drobek88

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Plánoval tam sepsat protokol na základě čehož by se spustilo správní řízení. Nesdělil mi na základě čeho by mě tam vezli, pouze že nikde není uvedeno kde mají ten protokol napsat a že to udělají jen na služebně.

Odesláno z mého Redmi Note 3 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Takže jste jim měl sdělit, ať si to klidně na služebně sepíšou. Vy nejste povinen nic podepisovat, ani to nemáte v úmyslu, jde o jejich úřední záznam, takže Vás k tomu nepotřebují. Auf wiedersehen. 
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil

…ještě bych na místě asi poznamenal, že se jedná o evidentní „pokus o nátlak“ a o podezření na zneužití pravomocí úřední osoby — ale znáte to, po bitvě je hned každý generálem.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil

další poučení. Hajzlové vymýšlí kde co, aby řidiče odrbali na místě. Taky by mě to zaskočilo. Tuhle jsem měl 2 kontrolní kontroly za sebou na trase 4km. Ten druhý už to schytal natvrdo, že jsem měl strach, že mě zabásne. Naštěstí stáhnul ocas a zmohl se jen na kontrolu blinkrů u přívěsu.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Jo, to znám, pak se jen zmohl na:

"Jménem zákona přestaňte mi tykat"
"Jménem zákona přestaňte mi vyhrožovat"
"Jménem zákona přestaňte mi říkat že jsem hluchej"
"Jménem zákona přestaňte mě urážet"

IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil

Obecná rada: Vytáhnout kameru (mobil) a požádat ho o zopakování. Když se mu nebude chtít, tak svými slovy zopakovat, co chtěl.

Mnohokrát se mi to osvědčilo a záležitosti, které "nešly" nebo naopak "musely být takto", najednou "šly i jinak"  ;)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil

Obecná rada: Vytáhnout kameru (mobil) a požádat ho o zopakování.....

Jakmile mne zastaví fízl, tak první co dělám, je že zapínám nahrávání na mobilu. Tím nemusím nikoho nic nutit opakovat. Naučte se to. Mně to sice zatím nebylo k ničemu, ale člověk nikdy neví....
IP zaznamenána

drobek88

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Děkuji za rady, až bude příležitost udělat zátěžový test, podělím se o výsledky.

Odesláno z mého Redmi Note 3 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána