30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Přišel dopis do datovky s chybou v hlaviče - mohu je v tom vykoupat?  (Přečteno 9257 krát)

matata

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil

Zdravím.
Přišla mi výzva k doplnění údajů o řidiči v době přestupku.
Přišla do datovky firmy.

V hlavičce dokumetu je
Firma s.r.ok (místo Firma s.r.o.)
adresa sídla je správná.

Dá se po nezbedné úřednici kvůli tomuto lehce povozit a vrátit jí to? Nebo je to jen drobnost?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Přišel dopis do datovky s chybou v hlaviče - mohu je v tom vykoupat?
« Odpověď #1 kdy: 25 Října 2016, 15:19:35 »

Je to zjevný překlep. Bylo-li doručeno do správné DS a výzva se týká vozidla provozovaného vlastníkem té DS, není tam moc velký manévrovací prostor. Můžete si maximálně rýpnout a odpovědět, že vám byl doručen dopis pro patrně neexistující subjekt Firma s.r.ok, a ať laskavě upřesní, zda náhodou nebyl určen subjektu Firma s.r.o. (s tím, že normálně byste takovou věc považovali za překlep, ale v případě správního orgánu si něco takového s ohledem na zásadu presumpce správnosti správních aktů nemůžete dovolit). Získáte pár dní.
IP zaznamenána

matata

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil
Re:Přišel dopis do datovky s chybou v hlaviče - mohu je v tom vykoupat?
« Odpověď #2 kdy: 25 Října 2016, 15:24:50 »

mám jen pet dni na odpoved.
Musi reagovat a lhutu tim prodlouzit?

Jinak to zni super. Diky.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Přišel dopis do datovky s chybou v hlaviče - mohu je v tom vykoupat?
« Odpověď #3 kdy: 26 Října 2016, 12:35:14 »

Podle mne se na to spolehnout nemůžete. Nicméně záleží na to o co se hraje. Pokud se do těch 5 dnů ozvete s námitkou nesprávnosti jak psal hh, tak vidím tak 50/50 že buď získáte ten čas, nebo získáte slušný argument pro případná další odvolání - promeškal jste lhůtu díky chybě orgánu.
IP zaznamenána