30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: STK po nařízení PČR  (Přečteno 65360 krát)

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #15 kdy: 21 Října 2016, 21:57:59 »

Mno jenže oni vám nějak zkrátí dobu platnosti STK, není to tak?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #16 kdy: 21 Října 2016, 22:41:49 »

Myslim ze ti reknou ze jses povinen jet za nima ale kdyz pojedes 8km rychlosti 5km/h protoze se bojis, neznas to tam a prizpusobujes rychlost povaze, stavu vozovky a svym schopnostem tak tech 8km pojedete hodinu a pul az dve hodiny a to uz mozna na stk bude zavreno ;D a kdyby jste se tam prece jen dostali tak tesne pred stk to auto chcipne a nepujde nastartovat, popripadne se vam bude chtit na zachod kde budete sedet a mit zacpu tak dlouho dokud to nevzdaj, tech moznosti je spousta. Osobne bych si radsi vyfouknul pneumatiku a tvrdil ze nemam hever a tudiz nemuzu nikam jet.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #17 kdy: 23 Října 2016, 01:05:15 »

Nevím jestli buzerace nebo ne. Na mém servise se čeká přibližně 1 - 4 týdny (podle náročnosti opravy). Pokud mi na autě praskl výfuk (což se občas prostě stane), jsem najednou bez STK (kord když si toho fízl všimne a za týden mě 60x potká).

Nadruhou stranu občas bych byl radši za sebraný tech. průkaz než abych musel v rámci pracovně-právního vztahu pokračovat v jízdě.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #18 kdy: 23 Října 2016, 12:30:01 »

Zeptám se trošku jinak.
Když mi něco najdou OK(dejme tomu),...zkrátí technickou, seberou malý TP atd,...platím to já.

Ale když nic nenajdou?
Např. když mi za měsíc končí STK, na výzvu PČR se jí podrobím a nic nenajdou, neměli by mi obráceně tedy vylepit novou "STK" na dva roky? A to za peníze státu/PČR?
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #19 kdy: 24 Října 2016, 00:19:05 »

byl jsem jednou přítomen kontrolní kontrole STK ( tedy nějaký ten supertechnik kontroloval činnost technika )
tolik úkonů jsem neviděl ani s novými postupy

čili mi z toho plyne, že vždycky něco najdou
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #20 kdy: 24 Října 2016, 04:49:24 »

Jestli neco najdou je uplne fuk. Dulezite je jenom jestli najdou vaznou / nebezpecnou zavadu. A to uz takova jistota fakt neni.
 
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #21 kdy: 24 Října 2016, 23:24:08 »

nechci z toho dělat flame,
takže netuším, kam spadne taková špatná sbíhavost nebo odklon
ano i toto se měří na STK

a oblíbené popraskané plasty pod autem jsem viděl definovány jako " poškození součásti zabraňující podjetí" nebo tak něco
bylo to samo "B"
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #22 kdy: 25 Října 2016, 00:51:22 »

nechci z toho dělat flame,
takže netuším, kam spadne taková špatná sbíhavost nebo odklon
ano i toto se měří na STK

a oblíbené popraskané plasty pod autem jsem viděl definovány jako " poškození součásti zabraňující podjetí" nebo tak něco
bylo to samo "B"

Tak tady bohuzel system vytresta sam sebe, vzhledem k mnozstvi fotodokumentace je mozne srovnat stavajici stav se stavem, ktery prosel u predchazejici STK.

Pokud posledne vyhovelo a nyni to same nevyhovi, jedna se jednoznacne o sikanozni a ucelove jednani STK/statni moci.
To ze stat predal moc soukromym firmam neznamena, ze se muze zprostit odpovednosti - pokud nejde o zjevny podvod provozovatele vozidla - ktery je nyni vyloucen nahranim fotografii na ten jejich slavny server.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #23 kdy: 25 Října 2016, 16:21:54 »

Ja se obavam ze se foti vin, budiky a auto z normalniho pohledu. Absolutne drtiva vetsina vaznych nebo nebezpecnych zavad bude zespod vozidla a tam se nefoti nic.

a vule v zaveseni, rizeni, koroze, unik provoznich kapalin jsou velmi mocne zbrane, ucinnost a soubeznost brzdoveho systemu spolu s parkovaci brzdou, tesnost vyfukoveho systemu, absence dpf, katalyzatoru, no nevim, ja mam za to ze jakekoliv starsi auto pokud budou chtit tak najdou. A v jakem je auto stavu jde uz odhadnouz vetsinou i z jeho zevnejsku, pokud je to orezle ze vsech stran, bude orezle i zespod. A uz mame korozi brzdoveho systemu a nevyhovuje...
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #24 kdy: 25 Října 2016, 21:57:16 »

psali nedávno - myslím že to bylo v tom SM Speciálu - že novým oktávkám začnou po 150tkm rosit tlumiče
což je samo také vážná závada
takže to auto nemusí být ani tak staré
IP zaznamenána

Jujing

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #25 kdy: 17 Března 2017, 13:16:45 »

Ahoj, pročetl jsem celé vlakno. Měl bych k němu dotaz. Píše se zde o tom, že pokud neuposlechnu výzvu policisty abych jel za nima na STK mohou použít donucovací prostředky. Můžete to někdo konkretizovat? Nedokážu si nějak představit jaké donucovací prostředky použijí proto abych jel za nima. Důvod proč se ptám je ten, že v momente kdy by se mi tohle stalo by pro mě bylo pravděpodobně výhodnější nechat si dát flastr 10tis za neuposlechnuti výzvy než jet na STK víc bych to konkretizovat nechtěl. Děkuji
« Poslední změna: 17 Března 2017, 13:19:56 od Jujing »
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #26 kdy: 17 Března 2017, 13:18:53 »

Třeba vás odtáhnou na laně :) a donutí vás ho přivázat k autu :)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #27 kdy: 17 Března 2017, 13:22:43 »

Nedokážu si nějak představit jaké donucovací prostředky použijí proto abych jel za nima.
vyberte si
https://cs.wikipedia.org/wiki/Donucovac%C3%AD_prost%C5%99edek
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #28 kdy: 17 Března 2017, 13:30:51 »

Pokud bych byl v situaci, kdy z nejakeho duvodu auto na STK s nima fakt dovezt nechci (moc mne nenapada proc. Ani veci jako swap, ktere samozrejme budou znamenat ztratu technicke, se ale nad ranec tohodle vas nedotknou... jak mam vedet ze je tam jinej motor, ze... )

Tak proste samozrejme Skudci reknu ze ano, vyhovim. Sednu do auta... a auto nastartuju, ale poskoci a chcipne. (Ono staci nechat zarazeny kvalt a jeste to hned zadupnout brzdou. A pote uz nenastartuje - zkusim naprazdno, nic. Tak jako ze mrknu co se sakra deje, a otevru kapotu a vytahnu rele od palivovyho cerpadla.
Pak uz to budu klidne regulerne zkouset a proste nenastartuje.

Sorry hosi, volam do servisu a volam odtah. Tohle je jasna prekazka silnicniho provozu, takze ji ted oznacim a odtahnu.

Samozrejme nemusi to projit, muzou zkouset, ze odtahem se pojede na STK... a;e to uz je dost velka divocina a nejisty led... asi budou dost nadavat, ale kdzy jim ukazu, ze to FAKT nestartuje....

Samozrejme vse nahravat a muzete to na konec i vyhrat bez ztraty kyticky.

Rozhodne je to lepsi, nez se kousnout, ze proste "neuposlechnu"a nejedu, a odtahnout tam auto nesmite a klice vam nedam... to vas budou popotahovat, a budou se v tom stourat, protoze zjevne mate duvod se te STK branit...
Kdyz to udelate nejak takhle, jistotu mit nebudou, muzou mit podezrejni, ale nebudou se nejspis chtit tak angazovat... a pak u prip. spravniho rizeni, mate hodne slusnou sanci, protoze vy ste fakt chtel vyhovet, mate dukazy etc.
« Poslední změna: 17 Března 2017, 13:37:27 od Stilg »
IP zaznamenána

Jujing

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:STK po nařízení PČR
« Odpověď #29 kdy: 17 Března 2017, 13:34:32 »

To chápu, ale dokážete si někdo představit jak si tohle obhájí pokud jinak budu prostě spolupracovat. Dejme tomu, že v extrémním případě si lehnu na zem tak aby bylo jasný, že nekladu odpor. Já si nějak nedokážu představit, že mě pomocí něčeho co tam je napsaný donutí jet za nima.
IP zaznamenána