30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: nedoručení do vlastních rukou  (Přečteno 6205 krát)

xx99

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
nedoručení do vlastních rukou
« kdy: 15 Října 2016, 08:31:37 »

Zdravím, mám otázku ohledně  doručení - úředník mi v poslal příkaz (do vlastních) rukou, ale převzal to příbuzný se stejným příjmením, ale jiným jménem (je starší, na jedno ucho neslyší). Pošta tam teda má jeho číslo OP a podpis.

Uředník mi v příkazu, že jsem se úmyslně dopustil spáchání přestupku proti veřejnému pořádku dle paragrafu 47 odst. 1 h) a tvrdil, že jsem tam daného dne zaparkoval.

Proti tomu jsem podal obecný odpor.  Čekal jsem, že nebude úředník tak akční, když jich na oddělení jen pár.

Pak přišlo a předvolání k ústnímu jednání a opět ho převzal ten příbuzný, tentokrát už jen pro podezření ze spáchání přestupku. Uředník tvrdí, že mi příkaz byl doručen do vlastních rukou (což také není pravda)

Jak mám postupovat? Mám se na ústní jednání nedostavit a čekat až od něj příjde další lejstro a pak se odvolat na správní řád 500/2004 paragraf 41, kde lze požádat o určení neplatnosti doručení do jednoho roku ode dne, kdy měla být zásilka doručena?

IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:nedoručení do vlastních rukou
« Odpověď #1 kdy: 15 Října 2016, 08:38:22 »

Zdravím, máte se naučit nereagovat na nedoručené zásilky, to bohatě stačí. :)
IP zaznamenána

xx99

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:nedoručení do vlastních rukou
« Odpověď #2 kdy: 15 Října 2016, 08:53:41 »

Díky, pro příště budu poučen. :)
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:nedoručení do vlastních rukou
« Odpověď #3 kdy: 15 Října 2016, 09:10:31 »

Příště už je teď, dejte si nohy na stůl a čekejte. :D
IP zaznamenána

xx99

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:nedoručení do vlastních rukou
« Odpověď #4 kdy: 15 Října 2016, 10:45:18 »

Já myslel i ohledně toho příkazu (to potencionální příště). :)
IP zaznamenána

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:nedoručení do vlastních rukou
« Odpověď #5 kdy: 15 Října 2016, 11:21:03 »

Příkaz mají de facto doručen, protože jste na něj reagoval. Teď už je třeba nereagovat na zásilky, které přebral někdo jiný. Následně brojit proti účinkům, které vznikly nesprávným doručením (např. až pošlou výzvu, že jste v prodlení s úhradou pokuty atd.). Měli by to rozhodnutí zrušit a začít znovu. Sám jsem to teď absolvoval - doručili (resp. poslali) rozhodnutí o odvolání poštou místo do DS. Každopádně, pokud pošta vesele předává příbuznému, tak ho pro všechny další zásilky klidně posílejte.
« Poslední změna: 15 Října 2016, 12:25:37 od chom »
IP zaznamenána