30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Účast u nehody  (Přečteno 5551 krát)

Freki

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Účast u nehody
« kdy: 13 Října 2016, 20:36:25 »

Zdravím všechny, prosím o rychlou pomoc, i když je můj dotaz trochu mimo.

Potřebuji se stát účastníkem nehody urćitý den. Je to jediný pro mě použitelný důvod proč jsem nenastoupil na rezervovany hotel (chtějí po mě 100% storno poplatek).

Ubytovatel nebude účtovat zákazníkovi výše uvedené storno poplatky, pokud nemohl
zákazník čerpat sjednané služby z těchto důvodů : úmrtí v rodině, onemocnění
nebo hospitalizace zákazníka nebo člena jeho rodiny, živelná pohroma, dopravní
nehoda v den příjezdu. Uvedené skutečnosti je zákazník povinnen doložit
písemným dokladem nejpozději do 7 dnů od jejich vzniku.

Tak kdyby chtěl někdo svědka nebo jiný nápad. Diky moc.
IP zaznamenána

smazany_uzivatel

  • Příspěvků: 0
    • Zobrazit profil
Re:Účast u nehody
« Odpověď #1 kdy: 13 Října 2016, 20:46:07 »

Tak sedni ten daný den na kolo a při jízdě to stoč do škarpy. Nafoť podřené koleno, trochu krve. To by mohli uznat, co?
IP zaznamenána
smazany_uzivatel: autor tohoto prispevku z fora odesel. Jeho prispevky byly v ramci zachovani kontinuity temat presunuty pod tohle univerzalni jmeno.

smazany_uzivatel

  • Příspěvků: 0
    • Zobrazit profil
Re:Účast u nehody
« Odpověď #2 kdy: 13 Října 2016, 20:54:48 »

IP zaznamenána
smazany_uzivatel: autor tohoto prispevku z fora odesel. Jeho prispevky byly v ramci zachovani kontinuity temat presunuty pod tohle univerzalni jmeno.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Účast u nehody
« Odpověď #3 kdy: 13 Října 2016, 22:50:35 »

Přesunuto na smetiště, navzdory nadpisu nemá téma s dopravou společného nic.

Freki: připadá vám normální uzavřít smlouvu s nějakými podmínkami a pak se pokoušet o podvod, když máte čelit důsledkům svého porušení té smlouvy? Připadá vám, že hotel je něco jako stát/policie a páchá na vás bezdůvodnou šikanu, nebo jak si to chcete obhájit z hlediska vlastní integrity?

Jouda22: jak signifikantní, že jako první s nápadem, jak vytrestat zlého kapitalistu, přispěchá milovník starých pořádků https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2955.msg36118#msg36118 Jen tak dál soudruzi a vzhůru ke světlým zítřkům.

K věci - pokud jste tomu hotelu ještě nic neplatil a máte na to žaludek, tak jim prostě pošlete nějakou tu omluvu/výmluvu a neplaťte, pravděpodobně to nechají být.
IP zaznamenána

smazany_uzivatel

  • Příspěvků: 0
    • Zobrazit profil
Re:Účast u nehody
« Odpověď #4 kdy: 14 Října 2016, 08:05:59 »

Z mého druhého příspěvku snad mohlo být zřejmé, že si dělám srandu.  ;)

Milovník starých pořádků? Ani ne. Žel, dnešní doba má do ideálu daleko, tak se občas pozastavím nad tím, jak někteří tvrdí, že kdysi stalo všechno za hovno. Přitom je jasné, že každý režim/doba má něco.
IP zaznamenána
smazany_uzivatel: autor tohoto prispevku z fora odesel. Jeho prispevky byly v ramci zachovani kontinuity temat presunuty pod tohle univerzalni jmeno.

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Účast u nehody
« Odpověď #5 kdy: 17 Října 2016, 15:43:08 »

Snad taky k tématu a pro úplnost - autor neuvádí, proč potřebuje rezervaci zrušit. Pokud je za tím nějaká třetí strana, můžete náklady zkusit uplatnit na ní. To je zcela legitmní a běžné. Akorát třeba já bych jako klient nebyl moc happy, kdyby mě někdo účtoval zrušenej hotel po tom, co jsme se domluvili na ceně bez zrušeného hotelu.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Účast u nehody
« Odpověď #6 kdy: 17 Října 2016, 16:03:00 »

Akorát třeba já bych jako klient nebyl moc happy, kdyby mě někdo účtoval zrušenej hotel po tom, co jsme se domluvili na ceně bez zrušeného hotelu.
Tazatel výše cituje nejspíš ze smlouvy či souvisejících podmínek, takže předpokládám, že to sjednáno bylo. Pokud by byla platně uzavřená smlouva o ubytování a storno by v ní nebylo explicitně upraveno, tak platí zákonná úprava, tj. že ubytovaný musí nahradit prokazatelně vzniklou škodu (§ 2330 OZ). Mimo Kocourkov na kontinentu to bude platit podobně, jak situaci řeší common law z hlavy nevím.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Účast u nehody
« Odpověď #7 kdy: 17 Října 2016, 21:45:04 »

Zdravím všechny, prosím o rychlou pomoc, i když je můj dotaz trochu mimo.

Potřebuji se stát účastníkem nehody urćitý den. Je to jediný pro mě použitelný důvod proč jsem nenastoupil na rezervovany hotel (chtějí po mě 100% storno poplatek).

Ubytovatel nebude účtovat zákazníkovi výše uvedené storno poplatky, pokud nemohl
zákazník čerpat sjednané služby z těchto důvodů : úmrtí v rodině, onemocnění
nebo hospitalizace zákazníka nebo člena jeho rodiny, živelná pohroma, dopravní
nehoda v den příjezdu. Uvedené skutečnosti je zákazník povinnen doložit
písemným dokladem nejpozději do 7 dnů od jejich vzniku.

Tak kdyby chtěl někdo svědka nebo jiný nápad. Diky moc.

Tak pokud vám jde o ty peníze (zjevně), rozhodně byste neměl fingovat dopravní nehodu v den příjezdu. Mohl byste si ošklivě naběhnout. Rozumnější možností je nechat si vystavit potvrzení od lékaře. Osobně bych se ale pokusil nějak slušně dohodnout... třeba za částečnou úhradu a nesnažil bych se s hotelem vyjebat. Storna jsem už také platil a nikdy to nebylo až tak dramatické....
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Účast u nehody
« Odpověď #8 kdy: 18 Října 2016, 08:43:50 »

Proč účast u nehody je potřeba doložit písemným dokladem. Jakým dokladem? Pokud je to bez zranění, do sta tisíc, není poškozen majetek 3. osoby a účastníci na tom netrvají, žádný doklad mi nikdo neposkytne. A účastníkem dopravní nehody budu, i když zapadnu v blátě.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Účast u nehody
« Odpověď #9 kdy: 18 Října 2016, 14:03:39 »

Akorát třeba já bych jako klient nebyl moc happy, kdyby mě někdo účtoval zrušenej hotel po tom, co jsme se domluvili na ceně bez zrušeného hotelu.
Tazatel výše cituje nejspíš ze smlouvy či souvisejících podmínek, takže předpokládám, že to sjednáno bylo. Pokud by byla platně uzavřená smlouva o ubytování a storno by v ní nebylo explicitně upraveno, tak platí zákonná úprava, tj. že ubytovaný musí nahradit prokazatelně vzniklou škodu (§ 2330 OZ). Mimo Kocourkov na kontinentu to bude platit podobně, jak situaci řeší common law z hlavy nevím.

Měl jsem na mysli jinou situaci - ubytuju se v hotelu, se smlouvou souhlasím. Najednou volá zákazník, musím být v uvedený čas u něj. Já mu to potvrdím, zruším rezervaci hotelu, zaplatím smluvní pokutu a tu pak můžu chtít proplatit od svého zákazníka, protože v hotelu nejsem kvůli němu. Ale jak říkám, to je košer jen když to tomu zákazníkovi řeknu předem a souhlasí, ne když se to dozví až z faktury.

Proč účast u nehody je potřeba doložit písemným dokladem. Jakým dokladem? Pokud je to bez zranění, do sta tisíc, není poškozen majetek 3. osoby a účastníci na tom netrvají, žádný doklad mi nikdo neposkytne. A účastníkem dopravní nehody budu, i když zapadnu v blátě.

To je imho dané tím, že s těmi podmínkami jako zákazník souhlasil, takže teď je na něm říct "sice policajty nepotřebujem, ale já potřebuju potvrzení" a musí je stejně zavolat. To by samozřejmě resultovalo v pokutě pro tu stranu, kterou PČR určí jako viníka nehody (pokud je shoda na zavinění), nehledě na to, že na tu jejich hlídku se musí mnohdy čekat dlouho a pokud není shoda na zavinění, tak se čeká i 4 hodiny (je na to jiný lejstro a to má jen málo dodávek, třeba na východní čechy je jen jedna jediná s tím správným formulářem), takže je potřeba započítat i ušlý zisk. Možná by někdo vzdělanější mohl namítnout, že to ustanovení ve smlouvě s hotelem odporuje platné legislativě a účastník nehody reálně nemůže dostat potvrzení, když policie nepřijede k nehodě pod 100 tisíc a tím pádem je ta část smlouvy neplatná jako celek.

Nevím, podle mě je celý tohle téma o hovně - OP by měl udělat to, co píšou ostatní. Zavolejte jim, dohodněte se, eventuelně zaplaťte a nechte to bejt. Riskovat průser kvůli pár penězům za to prostě nestojí, nehledě na to, že to je pěkně svinský a nejspíš právě kvůli takovejm vychcánkům tam tu klauzuli vůbec maj.
« Poslední změna: 18 Října 2016, 14:09:38 od mcsoap »
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Účast u nehody
« Odpověď #10 kdy: 18 Října 2016, 15:58:17 »

Vyplnit s fiktivním Helmutem  protokol o nehodě a sehnat si fakturu na odtah. Poslat jim kopie a originály uchovat až to vyšumí tak zlikvidovat. Toto používám jako podpůrné materiály, když se omlouvám z nařízeného ústního jednání. Obvykle 2-3 hodiny před ústním jednáním  dostanu šutrem do skla nebo do chladiče, zavolám z firemního fonu úředníkovi a pak dlouho čekám na odtahovku. Úředníkovi posílám kopie s částečně anonymizovanými údaji o druhém účastníkovi nehody.
IP zaznamenána