30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Překlad do lidštiny  (Přečteno 4660 krát)

Šušínek

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Překlad do lidštiny
« kdy: 04 Října 2016, 18:02:10 »

Zdravím lidičky,
mám na krku srpdel, byl jsem před časem pozván na ústní jednání, z kterého jsem se omluvil, se zasláním spisu dělá úřad ciráty a teď mi dorazilo tohle. Mohl by mi prosím nějdo vysvětlit co že to úřad hodlá podniknout? díky

Vyrozumění  o  provedení  dokazování  mimo  ústní jednání,  výzva  účastníkovi
řízení k  seznámení  a  vyjádření  se  k  podkladům  rozhodnutí

...  sděluje  účastníkovl řízení -  provozovateli  vozidla...
Že  v  řízení o  správním  deliktu  provozovatele  vozidla,  vedeném  pod  čj....,  budou  v  níže
uvedeném  termínu  mimo  ústní jednání  provedeny  důkazy,  a  že byly  shromážděny  podklady  pro
vydání  rozhodnutí,  avyzývájej,  aby  se  s  nimi  seznámil,  vyjádřil  se  k  nim  a  případně  navrhl  jejich
doplnění.

Předmětného  deliktu  se  měl  pan  .... dopustit  tím,  že jako  provozovatel  vozidla  v  rozporu  s
ust.  §  10  nezajistil,  aby  při  užitívozidla na  pozemní  komunikaci  byly  dodržovány  povinnosti  řidiče  a
Pravidla  provozu  na  pozemních  komunikacích  stanovené  zákonem  o  provozu  na  pozemních
komunikacích.  K  porušení pravidel  silničního provozu  došlo  dne...

S  podklady  pro  vydání  rozhodnutí  se  může účastník řízení seznámit v .....


Problém je v tom, že není v mých silách s prac. důvodů se tam dostat. Mám to nechat proběhnout a po obdržení vyrozumění se odvolat?

IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Překlad do lidštiny
« Odpověď #1 kdy: 04 Října 2016, 21:31:19 »

Chce vydat rozhodnutí a nabízí poslední možnost na nějaké námitky z Vaší strany.
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Překlad do lidštiny
« Odpověď #2 kdy: 04 Října 2016, 22:23:40 »

Také záleží o jaký přestupek šlo. Pokud hlavními důkazy měly být výpovědi příšušníků (pásy, telefon...) a vy jste se na ustní jednání nedostavil, počítejte s tím, že jejich výpovědi jsou po faktické stránce zcela správně, navzájem se utvrzují a v žádném případě nehrozí, že by mezi nima byla jakkákoliv kolize  ;)
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Překlad do lidštiny
« Odpověď #3 kdy: 04 Října 2016, 23:38:01 »

Napište jim, že se vyjádříte po zaslání spisu, o který jste požádal. Pokud nepošlou a rozhodnou, máte dobrou munici do odvolání.
IP zaznamenána

Šušínek

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Překlad do lidštiny
« Odpověď #4 kdy: 06 Října 2016, 06:49:15 »

Dobrá, jejich rozhodnutí tedy nebude nezvratné  a jde se odvolat. To mi stačí. Ještě mě napadlo, pokud se dostanu ke spisu až po tom jejich rozhodnutí, můžu do něj chtít ještě přidávat věci (třeba návod k Rameru, atd) ?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Překlad do lidštiny
« Odpověď #5 kdy: 06 Října 2016, 11:58:38 »

Jejich rozhodnutí napadnete odvoláním, kde uvedete všechny důvody, proč tak činíte. Návrhy na dokazování nebo námitky proti hodnocení důkazů můžete podávat až do konečného verdiktu a oni se s nimi musí vypořádat. Klíčové je, aby to byly námitky dostatečně silného kalibru, aby to nadřízený orgán vrátil.   
IP zaznamenána