30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Udani ozraly, vyhruzny telefonat  (Přečteno 16901 krát)

djh

  • Host
Re:Udani ozraly, vyhruzny telefonat
« Odpověď #15 kdy: 04 Října 2016, 00:47:35 »

Diky za vycerpavajici info.
Dnes sme se tam bohuzel nedostali, ale jdem tam zitra.
Hlavni duvod neni "stiznost", ale pozadavek, aby mladou vynechali z jakehokoliv dalsiho obtezovani, predvolavani, apod. Ze to prostě melo bejt anonymni oznameni... no sem na to mooooc zvedav...

Dle toho co rikal vozrala do telefonu, tak od PaChu dostal papir, ale nezminil se zda postou nebo si pro nej nekam sam došel. Kazdopadne z neho precetl osobni udaje a zrejme cast hovoru na 158, ale tez to nebylo jasne...
Mumlal a blekotal, komolil slova, takze mu nebylo moc rozumet a navic četl vety na preskacku...

Me na tom vadi nejvic to, ze kdyz ji tam uvedli jako svedka, tak ji mel snad dat podepsat vypoved, ne? Si tam mohli navymejslet cokoliv a placnout tam jakykoliv jmeno. Kdyz o tom nevim/nepodepsal sem to, tak to prece nelze povazovat za vypoved, nebo jo?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Udani ozraly, vyhruzny telefonat
« Odpověď #16 kdy: 04 Října 2016, 01:10:39 »

Jen Vam sdelim osobni zkusenost, takhle jsme nasli "vozralou" recepcni , aby nemela prusvih, nikoho jsme nevolali. Dokonce jsem z ni citil  alkohol a nebyl jsem jedinny.
Vyklubal se z toho zachvat - tusim to byl diabetes.

Nedavno jsem "zachranoval" epileptika, sice neco jineho, ale opet se to dalo splest s opilosti...

http://www.uszsmsk.cz/Default.aspx?clanek=3941
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

djh

  • Host
Re:Udani ozraly, vyhruzny telefonat
« Odpověď #17 kdy: 04 Října 2016, 01:26:22 »

No je neco jineho, kdyz toho cloveka neznáš, nez kdyz se bavis s clovekem, ktery s ozralou zije ve stejnym baraka a rekne ti, ze chlasta od rana do vecera, ale ze se boji, tak nikam volat nebude a pri prijezdu PCR utece.
A jen co odjedou, tak zas veze a zacne rozkrikovat jak to jejich dite je chudak a ze PCR/stat by mela/mel jednat...
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Udani ozraly, vyhruzny telefonat
« Odpověď #18 kdy: 04 Října 2016, 09:13:38 »

fu: jo, měl jsem kdysi podobný případ. Já držel epileptika při těžkém záchvatu, aby si nerozmlátil hlavu o dlažbu a kolemstojící zástup lidí jen čuměl a když jsem na ně řval, ať mi pomohou ho podržet a zavolají okamžitě sanitku, tak odpovědí bylo zamrčení „neměl se tak vožrat“. Sanitku zavolali z přilehlého obchodu až když bylo prakticky po všem.
V tom obchodě mi nakonec pomohli umýt se od krve, neb jsem vypadal jako vrah…
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Udani ozraly, vyhruzny telefonat
« Odpověď #19 kdy: 04 Října 2016, 09:44:35 »

Hlavni duvod neni "stiznost", ale pozadavek, aby mladou vynechali z jakehokoliv dalsiho obtezovani, predvolavani, apod. Ze to prostě melo bejt anonymni oznameni... no sem na to mooooc zvedav...
Takhle to nefunguje, pokud dotyčná byla něčeho svědkem a stát o tom ví, tak v okamžiku, kdy bude procesně potřebovat to svědectví (v rámci nějakého řízení), tak si ji prostě předvolají (policajti, soud, úřad, OSPOD, v principu kdokoliv, kdo má na baráku takového vzteklého kocourka s korunkou ...). Dá se omlouvat/vymlouvat, poslat je do p*ele a akceptovat pokutu, prohlásit, že už si nic nepamatuje atd., ale rozhodně se nedá dodatečně požadovat, aby její jméno bylo odstraněno ze spisu a všem, kdo s ním přišli do styku, provést vygumování mozku. Pokud to „mělo bejt anonymní oznámení“, tak neměla říkat, jak se jmenuje, pak tam na fízly čekat a dávat jim OP ... už Goethův čarodějův učeň zjistil, že duchy, které vyvolal, jaksi neovládá.

Citace
Me na tom vadi nejvic to, ze kdyz ji tam uvedli jako svedka, tak ji mel snad dat podepsat vypoved, ne? Si tam mohli navymejslet cokoliv a placnout tam jakykoliv jmeno. Kdyz o tom nevim/nepodepsal sem to, tak to prece nelze povazovat za vypoved, nebo jo?
Nikoliv, svědek nemá automaticky dostávat nějaký protokol, není důvod. Běžná praxe je, že je protokol předán ke kontrole a někdy i vydána jeho kopie (po vyžádání), většinou pak není problém si jej vyfotit mobilem. Pokud ale protokol vzniknul na základě telefonátu na 158 nebo na základě nějakého vysvětlení podaného „v terénu“, tak logicky na něm nebude podpis svědka. Stejně to je jen předběžná informace (indicie), pokud by se ukázalo, že to konkrétní svědectví je podstatné pro nějaké rozhodnutí o něčem, bude nutné svědka vyslechnout přímo, s veškerou procesní parádou (právě proto, že jak píšete, jinak by si tam ti cajti mohli navymejšlet cokoliv a plácnout tam jakýkoliv jméno).
« Poslední změna: 04 Října 2016, 09:46:33 od hh »
IP zaznamenána

djh

  • Host
Re:Udani ozraly, vyhruzny telefonat
« Odpověď #20 kdy: 04 Října 2016, 18:01:05 »

Takze moc zajimavej pokec to byl...
PCR ma pripad uzavren a nam nic nedali a prej ani nedaji, bo mlada neni ucastnikem řízení.
To z ceho nam vozrala citoval je interní dokument, krery nikomu nevydali a ani k nemu nema mit nikdo pristup, ani nahlednout sme nesmeli.

Navic vozralu dle hlasu poznali, prej znama fira, ale ten prej v pripadu vubec neni, takze k tomu tez nema mit prisup, natoz ho mit v ruce.
Musim rict, ze byli fakt prekvapeny, kde to asi tak mohl vzit...

Takze se zda, ze za tohle PCR nemuze, vypada to na praskace na socialce.

Na otazku co stim, ze se cejtime ohrozeny, padla standardni odpoved: nezda se nebezpecnej, tohle vysumi, ale kdyby neco zkusil tak volejte 158, my vam přijedeme pomoct...
No esli by prijeli stejne rychle jako k tomu kocarku, tak to fakt nema cenu ani volat... se na ten zbrojak asi fakt zacnu ucit...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Udani ozraly, vyhruzny telefonat
« Odpověď #21 kdy: 04 Října 2016, 20:35:45 »

... To z ceho nam vozrala citoval je interní dokument, krery nikomu nevydali a ani k nemu nema mit nikdo pristup, ani nahlednout sme nesmeli. Navic vozralu dle hlasu poznali, prej znama fira, ale ten prej v pripadu vubec neni, takze k tomu tez nema mit prisup, natoz ho mit v ruce. ...
No, tak v takovém případě bych dal TO na neznámého pachatele pro podezření, že někdo neoprávněně vynáší informace ze spisů a maří úřední úkoly. S právní kvalifikací si nemusíte dělat starosti, je třeba jen polopaticky vylíčit, co se stalo, tj. 1) oznámení opilé matky, 2) výhružný telefonát s citacemi nějakého záznamu PČR, 3) návštěva PČR a tam zjištěné informace, 4) nezapomenout požádat o vyrozumění o přijatých opatřeních (jakožto oznamovatel a zároveň poškozený). Pro větší efekt to můžete podat klidně na GIBS, nebo dvojmo na GIBS a místní státní zastupitelství.
IP zaznamenána

djh

  • Host
Re:Udani ozraly, vyhruzny telefonat
« Odpověď #22 kdy: 05 Října 2016, 07:13:05 »

Uff TO sem jeste nikdy nepodaval, natoz na GIBS... to si budu muset nastudovat jak se to dela...
No prvne ale musim "ukecat" mladou, aby do toho vubec sla...

Velice dekuji za rady!
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Udani ozraly, vyhruzny telefonat
« Odpověď #23 kdy: 05 Října 2016, 08:05:07 »

TO je neformální úkon, dělá se to přesně tak, jak píšu - vezmete papír, nadepíšete ho „Trestní oznámení“ a popíšete, co se stalo. Nemá smysl tam právničit nebo vytahovat nějaké konkrétní paragrafy TZ, protože stejně nevíte, kdo a co přesně vlastně provedl. Podezřelé to ovšem je velmi, když sama PČR tvrdí, že ten konkrétní papír nikomu nedávali, a poté se diví, že z něj kdosi, nota bene známá firma, cituje.

Jedinou formalitou je ta žádost o informace, jak s tím naložili, např. „Jako oznamovatelka a zároveň poškozená žádám o vyrozumění o tom, jak bylo moje oznámení vyřízeno.“ Není třeba se toho bát, jediným přímým následkem podání TO bude, že si oznamovatele opět někam pozvou a budou chtít vylíčit podrobnosti. Pravděpodobně to samozřejmě vyšumí do ztracena, ale není vyloučeno, že se přecijen něco zjistí.
IP zaznamenána

djh

  • Host
Re:Udani ozraly, vyhruzny telefonat
« Odpověď #24 kdy: 06 Října 2016, 08:39:46 »

Tak sem to sepsal a mladá to nechce podat, bo jí policajti slíbíli, že když oni to odložili, tak už je to uzavřený a předaný sociálce. Takže prý už není co řešit a "vono to vyšumí"  :o

Takže za ní T.O. podat asi nemůžu, co?

Ale snad bych mohl aspon něco "hh" poslal jsem Vám SZ. Děkuji předem.
Tedy pokud je možné se odvolávat na případ, v kterém nefiguruji ???
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Udani ozraly, vyhruzny telefonat
« Odpověď #25 kdy: 06 Října 2016, 09:03:51 »

TO může podat každý, kdo má podezření, že se stal TČ.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

djh

  • Host
Re:Udani ozraly, vyhruzny telefonat
« Odpověď #26 kdy: 06 Října 2016, 09:16:09 »

Aha, mi šlo o to, zda a jak moc mohu "citovat" informace, které mi PCR sdělila při návštěvě s mladou?

Tedy něco jako:
podávám TO na neznam. pachat. protože se domnívám, že byl spáchán skutek, který je možno ohodnotit jako přestupek.

oduvodneni:
1. dne xx.yy.zz bylo podáno anonymní ohlášení ožraly
2. dne yy.yy.zz jsem na soukromé číslo obdržel výhrůzný telefonát v kterém 3tí osoba cituje z interního dokumentu PCR, ke kterému neměla mít tato osoba přístup
3. můj osobní údaj (telefonní číslo) bylo vydáno 3tí osobě bez mého vědomí a svolení

z výse uvedeného se já a celá moje rodina cítí ohrožena na zdraví a živote, proto žádám o ...??? (o prošetření ???)

a žádám být vyrozumně do 1 měsíce o výsledku

Takhle nějak??? Děkuji
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Udani ozraly, vyhruzny telefonat
« Odpověď #27 kdy: 12 Října 2016, 16:41:28 »

Podle mě se jí na nic ptát nemusíte. Představte si, že se rozejdete. Ten chlap se o tom ale jaksi třeba nedozví a bude chtít rozbít hlavu kladivem pořád vám. V tu chvíli by vám asi nesouhlas (toho času) expřítelkyně byl zcela putna. Můžete to prostě podat za sebe. Ona se tam dostane maximálně jako svědek, který dostane předvolání a to je to, co ona asi nechce. To už si musíte vyřešit sami.

TOčkem podle mě nic nezkazíte, ale ten zbroják bych si stejně udělal, případně se na setkání třetího druhu připravil jinak.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Udani ozraly, vyhruzny telefonat
« Odpověď #28 kdy: 12 Října 2016, 21:17:26 »

"data mishmash"
podávám TO na neznam. pachat. protože se domnívám, že byl spáchán skutek, který je možno ohodnotit jako přestupek.

1. dne xx.yy.zz bylo podáno anonymní ohlášení ožraly        .... není pravda, anonymně se to dělá jinak
2. dne yy.yy.zz jsem na soukromé číslo obdržel výhrůzný telefonát v kterém 3tí osoba cituje z interního dokumentu PCR, ke kterému neměla mít tato osoba přístup (osoba je PČR známa). Záznam hovoru mám.
3. můj osobní údaj (telefonní číslo) bylo vydáno 3tí osobě bez mého vědomí a svolení

z výse uvedeného se já a celá moje rodina cítí ohrožena na zdraví a živote, proto žádám o zjištění, který správní orgán se dopustil porušení povinnosti mlčenlivosti a ochrany osobních údajů, abych vůči němu mohl uplatnit zákonnou sankci.

a žádám být vyrozumněn o výsledku

Takhle nějak??? Děkuji
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Udani ozraly, vyhruzny telefonat
« Odpověď #29 kdy: 13 Října 2016, 19:29:14 »

... se na ten zbrojak asi fakt zacnu ucit...

Konečně rozumný nápad :-)
IP zaznamenána