30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta na Slovensku jak řešit ?  (Přečteno 6904 krát)

Pipla 19

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Pokuta na Slovensku jak řešit ?
« kdy: 29 Září 2016, 17:35:47 »

Zdravím ,dostal jsem za 96km na 50sátce na místě pokutu 250éček . Ty jsem neměl a proto mi vypsali na místě šek a blok a řekli ,že mám zaplatit do cca 10dní . Nejde mi o to co se mi stane když nezaplatím a pojedu na Slovensko a zastaví mě . Jde mi o to co mi můžou udělat tady u nás když nezaplatím ? exekuce ? jiný problém ? Mé údaje mají všechny a protokol jsem podepsal ,protože mi vyhrožovali ještě zabavením řidičáku na místě. Dík za každou radu.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta na Slovensku jak řešit ?
« Odpověď #1 kdy: 29 Září 2016, 18:48:28 »

Pokud nemáte záznam, taháte za kratší konec provazu. Tady je popis, kdy může slovenská policie zadržet řidičák http://www.minv.sk/?zadrzanie-vodicskeho-preukazu a podle http://www.pluska.sk/spravy/ekonomika/sadzobnik-pokut-2016-vodici-pozor-toto-nas-caka.html tam překročení o 46km/h není. Pokutu jste uznal, a že Vám hrozili zabavení řidičáku nepřiznají.

Při záznamu si šanci netroufám hádat. Nechci být pesimista, ale podle mě to nějak zametou.
IP zaznamenána

Pipla 19

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta na Slovensku jak řešit ?
« Odpověď #2 kdy: 29 Září 2016, 19:09:52 »

Takže si myslíte nezaplatit ? Nebo jinak, vy jako ostřílený kozák ,vy by jste zaplatil ? Jde jenom o ty peníze v dohledné době se tam určitě nechystám a v minulosti takové pokuty co jsem dostal třeba v Rumunsku ,Bulharsku vyšuměli do ztracena .
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta na Slovensku jak řešit ?
« Odpověď #3 kdy: 29 Září 2016, 19:41:14 »

Pokuta nabyla právní moci. Od data splatnosti je (na Slovensku) promlčecí doba 10 let, přerušuje se návrhem na exekuci. Exekuce mezi státy EU nyní téměř neexistují, ale netuším co bude v budoucnou - již existuje tzv. evropský platební rozkaz.

Pokud nechcete podat stížnost/podnět/žádost o přezkum, je moje doporučení pokutu zaplatit. Na druhou stranu, pokud by Slovensko začalo pokuty od cizinců masově vymáhat, určitě si toho všimne tisk a bude to medializováno.
IP zaznamenána

Pipla 19

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta na Slovensku jak řešit ?
« Odpověď #4 kdy: 29 Září 2016, 20:24:06 »

TOTO JSEM NAŠEL-Evropský platební rozkaz nelze využít vždy. Nelze ho uplatnit ve věcech daňových, celních či správních a nevztahuje se ani na spory o náhradu škody způsobené při výkonu státní moci. Využít ho nemůžete ani ve sporech, kde se jedná o majetková práva vyplývající z manželských vztahů, závětí a dědictví. Nevztahuje se ani na úpadky, vyrovnání a podobná řízení, věci sociálního zabezpečení a nároky mimosmluvních závazků (pokud nejsou předmětem dohody mezi stranami sporu, nedošlo k uznání dluhu nebo se nevztahují na peněžité pohledávky ze spoluvlastnictví).
Zdroj: http://www.penize.cz/dluhy/258276-jak-dostat-penize-z-dluznika-ktery-utece-do-ciziny-nebo-ma-za-hranicemi-majetek.........chápu dobře ,že se u mě jedná o věc správní ? Nebo toto se týká jenom občanů ,ale úřad se řídí jinými předpisy ?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Pipla 19

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta na Slovensku jak řešit ?
« Odpověď #6 kdy: 30 Září 2016, 05:34:34 »

Moc vám děkuji za váš čas a ochotu......nezaplatím.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta na Slovensku jak řešit ?
« Odpověď #7 kdy: 30 Září 2016, 11:16:33 »

Moc vám děkuji za váš čas a ochotu......nezaplatím.
Omlouvám se, nedalo mi to: tohle je přímo exklusivní ukázka záludnosti interpunkce v češtině. Větu lze interpretovat dvěma způsoby:
a) Moc vám děkuji za váš čas a ochotu, nezaplatím.
b) Moc vám děkuji, za váš čas a ochotu nezaplatím.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta na Slovensku jak řešit ?
« Odpověď #8 kdy: 30 Září 2016, 11:21:03 »

Oba významy jsou správně, tak nevím co řešíš :-D
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta na Slovensku jak řešit ?
« Odpověď #9 kdy: 30 Září 2016, 15:09:14 »

Já bych neplatil a podle nutnosti si nechal vyměnit SPZ na autě, popř. OP nebo řidičák, aby měl jiné číslo a pak tvrdil, že to byl nějaký jmenovec a nemám s tím hříšníkem nic společného  ;) Myslím, že takhle se dá zatím vyzrát téměř nad každou cizinou  8)
IP zaznamenána