30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Konec zákazu,počítám dobře?  (Přečteno 8994 krát)

Morandi

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Konec zákazu,počítám dobře?
« kdy: 24 Září 2016, 20:12:05 »

Dobrý den v květnu přišlo toto jestli počítám dobře tak od 16.9 2016 můžu žádat o zkrácení zákazu řízení nebo až 16.10.2016.

Prosím poraďte ten soud je teď skoro 100 Km daleko od mého bydliště a nerad bych tam jel zbytečně. zákaz je na 18 měsíců 18/2=9 zadržený ho mám od 16.1 takže polovina je tedy 16.9 ?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Konec zákazu,počítám dobře?
« Odpověď #1 kdy: 24 Září 2016, 20:46:45 »

Půlka bude 16.10. Doporučuji požádat co nejdříve. Některé soudy tu žádost nechají další dva měsíce bez povšimnutí.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Konec zákazu,počítám dobře?
« Odpověď #2 kdy: 26 Září 2016, 10:19:57 »

1+9 je 10  ;)
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Konec zákazu,počítám dobře?
« Odpověď #3 kdy: 26 Září 2016, 11:13:39 »

Hlavně mi není jasné proč tam chcete jezdit. Pošlete tu žádost doporučenou poštou (nebo datovou schránkou).
IP zaznamenána

hyjena

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Konec zákazu,počítám dobře?
« Odpověď #4 kdy: 03 Dubna 2017, 14:59:14 »

Využiju kolegy vlákno, mám obdobný problém.
Dejme tomu, že mám kamaráda a ten má kamaráda....
Ne, vážně.
Jednoho dne proběhla kontrolní kontrola s pozitivním výsledkem na alkohol. ŘP zadržen, ve správním uložen zákaz + pokuta (uhrazeno).
Po nějaké době vznikla potřeba dojet blok vedle pro jistou hmotnou věc a cestou jsem byl kontrolován. Mařenka. Prodloužení zákazu o rok + podmínka.
A teď, jelikož polovina prvního trestu již uběhla, chtěl bych se zeptat jaké jsou možnosti zažádání o vrácení po půlce.
Nepotřebuji veřejný lynč za to jaký jsem debil, pouze poradit možnosti.
Děkuji H.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Konec zákazu,počítám dobře?
« Odpověď #5 kdy: 03 Dubna 2017, 15:47:32 »

hyjena: Nechápu ten popis úplně..

Když si vymyslím čísla..
první zákaz byl třebas na 6 měsíců od začátku roku.. konec by byl 1. července a půlka 1. dubna.. ale byla mařenka a třebas od 1. března je pravomocný další zákaz řízení až do července příští rok.

A jestli jde v dubnu po půlce prvního trestu žádat prominutí zbytku??

Asi žádat jde, ale i když by vyhověli tak řidič stejně nebude smět řídit kvůli zákazu za tu mařenku.. a tam může žádat po uplynutí poloviny trestu.. jak jsem to napsal já by to bylo v půlce října..
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Konec zákazu,počítám dobře?
« Odpověď #6 kdy: 03 Dubna 2017, 15:57:48 »

ŘP zadržen, ve správním uložen zákaz + pokuta (uhrazeno). ... Mařenka. Prodloužení zákazu o rok + podmínka. A teď, jelikož polovina prvního trestu již uběhla, chtěl bych se zeptat jaké jsou možnosti zažádání o vrácení po půlce.
Chápu-li to dobře, aktuálně vykonáváte 2 různé tresty - sankci zákazu řízení uloženou za alkohol v přestupkovém řízení, a trest zákazu činnosti uložený v trestním řízení (vedle podmíněného odnětí svobody) za mařenu.

Tahle kombinace funguje tak, že se oba tresty vykonávají jaksi na sobě nezávisle. Je to jistá nedokonalost právní úpravy, pro subjekt trestu je to většinou výhodné (např. se mu ty tresty částečně konzumují, s výkonem zákazu uloženého soudem se nečeká až uplyne zákaz uložený úřadem). Žádat o upuštění od zbytku po polovině výkonu sankce uložené úřadem podle § 14(3) PřesZ tedy lze, ale nemá to fakticky význam. Jednak nejspíš nesplníte zákonnou podmínku - pachatel přestupku způsobem svého života prokázal, že další výkon není potřebný, jednak i při úspěchu se stejně nic nemění, protože stále vykonáváte soudem uložený zákaz.


IP zaznamenána

hyjena

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Konec zákazu,počítám dobře?
« Odpověď #7 kdy: 03 Dubna 2017, 16:04:35 »

Konec prvního trestu za necelý rok.
Ale principielně ano, myslel jsem to tak, že kdyby mi náhodou vyhověli a půl prvního trestu odpustili, začne od nabití právní moci běžet trest druhý, kde je eventuálně​možnost napodzim opět žádat o půlku...?
Je mi jasné, že šance nejsou velké, ale jestli tu právně ta možnost je, tak proč to nezkusit?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Konec zákazu,počítám dobře?
« Odpověď #8 kdy: 03 Dubna 2017, 16:13:35 »

<grammar nazi mode>Jakou ráží se prosím pěkně nabíjí právní moc?</grammar nazi mode>

Přečtěte si prosím můj předchozí post ještě jednou. Soudem uložený trest, neplyne-li snad z výroku explicitně něco jiného, nečeká na vykonání trestu (sankce) uložené úřadem. Tj. je-li rozsudek (či trestní příkaz) za mařenu pravomocný, zákaz běží zároveň s tím starším zákazem od úřadu. Ověřit si to případně můžete v kartě řidiče. Proto nemá smysl žádat o jakékoliv úlevy jen jednoho z těch trestů, nepočítáme-li cvičné důvody či krmení úředního šimla, protože reálně to pro vás má smysl jen pokud je možnost odstranit oba tresty.
IP zaznamenána

hyjena

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Konec zákazu,počítám dobře?
« Odpověď #9 kdy: 03 Dubna 2017, 16:24:47 »

takže v první řadě se omlouvám za mojí negramotnost jak po stránce češtiny, tak po stránce práva.
Za druhé se omlouvám, že už v prvním příspěvku jsem se vyjádřil špatně, ten alkohol byl nad jedno promile a tudíž ten zákaz mám též od soudu.
Děkuji za ochotu a trpělivost :D
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Konec zákazu,počítám dobře?
« Odpověď #10 kdy: 03 Dubna 2017, 16:35:56 »

Aha, v tom případě je to úplně jinak. Oba zákazy uložené soudem se vykonávají postupně a žádat o podmíněné upuštění od výkonu zbytku lze až po vykonání poloviny celku. V zásadě to funguje trochu jako byste vykonával jen jediný zákaz odpovídající součtu dílčích trestů.

Je k tomu bohatá judikatura a mám dojem, že podrobně je to upouštění při výkonu více zákazů stejného druhu rozebráno i v Beckovském komentáři, takže chcete-li si to prostudovat detailně, máte možnost.

ŘP zadržen, ve správním uložen zákaz + pokuta (uhrazeno).
EDIT: Vy jste už podle posledního postu zjevně pochopil, že není úplně dobrý nápad měnit reálie případu, chcete-li dostat použitelné rady, ale využiji příležitost i pro ostatní tazatele v poradně - pokud v popisu něco v rozporu s realitou zamlčíte/upravíte/domyslíte, byť třeba z důvodu, že vám to nepřipadá důležité, tak se pak prosím ničemu nedivte ...
« Poslední změna: 03 Dubna 2017, 16:41:25 od hh »
IP zaznamenána

hyjena

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Konec zákazu,počítám dobře?
« Odpověď #11 kdy: 03 Dubna 2017, 16:50:22 »

Děkuji, určitě to nebyl záměr, však si tu nemusíme nic nalhávat.
Prosím poslední věc.
První trest byl uložen jiným soudem než druhý, u kterého tedy žádat až na to nastane čas?
Děkuji H.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Konec zákazu,počítám dobře?
« Odpověď #12 kdy: 04 Dubna 2017, 11:09:33 »

Žádáte vždy ten soud, který uložil zákaz, co právě vykonáváte. V příspěvcích jste neuvedl přesné délky, jen že ten první je asi minimálně rok (když končí za necelý rok) a ten druhý popsaný jako prodloužení o rok je tedy nejspíš rok.

Kdyby to bylo obojí přesně rok, tak ten první vykonáte celý (nemá smysl žádat o podmíněné upuštění, protože nikdy v jeho průběhu nesplníte podmínku výkonu alepoň poloviny celého trestu) a hned na začátku výkonu toho druhého požádáte o podmíněné upuštění soud, který uložil druhý trest.

Kdyby to bylo třeba 2 roky + 1 rok (v tomto pořadí), tak po 1.5 roce můžete žádat soud č. 1 o upuštění od zbytku trestu č. 1 a soud č. 2 o trest č. 2.
IP zaznamenána

hyjena

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Konec zákazu,počítám dobře?
« Odpověď #13 kdy: 20 Listopadu 2017, 21:36:33 »

Opět zdravím a žádám o radu.
Nadešel čas a uplynula mi půlka součtů obou trestů.
Nyní tedy mohu poslat na soud č.1 žádost o podmínečné upuštění a pokud by mi bylo vyhověno, tak musím žádat ještě soud č.2??

A ještě jedna věc, při mém prvním prohřešku jsem zároveň dosáhl dvanácti bodů, tento trest mi vypršel nebo mě ještě čeká?

Mnohokrát děkuji
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Konec zákazu,počítám dobře?
« Odpověď #14 kdy: 20 Listopadu 2017, 22:57:24 »

Pořád jste neupřesnil, jak to s těmi zákazy máte (jak dlouhé a v jakém pořadí je vykonáváte), ale ano, musíte žádat ten soud, jehož zákaz právě vykonáváte, a pokud vám vyhoví a tím začnete vykonávat ten následující, tak totéž znovu. Kdyby to bylo u stejného soudu, tak by se to asi dalo sfouknout najednou.

Vybodování neřešte, pokud jste se vybodoval současně s uložením zákazu a od té doby jste rok neřídil, tak tato překážka pominula. Stejně ale musíte po ukončení zákazů znovu žádat o ŘO, včetně psychotestů, doktora a přezkoušení.
IP zaznamenána