30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování před vjezdem, přivoláno MěstaPo  (Přečteno 11278 krát)

Caesar

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem, přivoláno MěstaPo
« Odpověď #15 kdy: 05 Prosince 2016, 18:08:26 »

Tady může Helmut být kontraproduktivní.. když úřad bude mít indicie na dva různé pachatele tak to může použít jako záminku k odložení obou a překlopení na SprDel..

Jaký postup byste tedy doporučil vy, 2M?

Ještě jedna věc: i kdyby provozovatel nevěděl o tom, že jsem vozidlo předal někomu jinému k řízení před přestupkem, mohl bych se přece hájit tím, že se mi například udělalo nevolno a tudíž jsem Helmuta požádal, aby jízdu dokončil on, aniž bych tedy předem o tomto uvědomil provozovatele vozidla. Ten tedy dále může tvrdit, že jsem měl být řidičem já, zatímco já sdělím, že to byl Helmut, kvůli nouzi. Tohle by mělo, předpokládám, projít bez problémů.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem, přivoláno MěstaPo
« Odpověď #16 kdy: 05 Prosince 2016, 21:05:00 »

Tohle by mohl být zajímavý případ, bohužel nevíme co dostal SO od policajtů v zápisu...

Nejlepší by bylo zajistit spis (což nevím jestli ve fázi odpustku jde...). Můžete tam být vy jako podezřelý řidič, nebo tam nejste vůbec.

Edit:
Provozovatel vždycky musí vědět, kdo byl řidič, když ne může za to dostat pokutu (jako bonus ke SprDeli).

Takže to co navrhujete - provozovatel dá vás, vy dáte helmuta nezkoušejte, navíc by takové řetězení stejně asi spadlo do SprDele...
« Poslední změna: 05 Prosince 2016, 21:08:03 od PJ »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem, přivoláno MěstaPo
« Odpověď #17 kdy: 05 Prosince 2016, 21:21:25 »

Nejpřímější cesta je, když jménem matky provozovatelky odpovíte přímo Vy (samozřejmě za ni) a udáte Helmuta.
Helmut byl s Vámi na fotbale a požádal Vás, aby jste s autem popojel, což je poměrně logické, zvlášť pokud neumí česky.
IP zaznamenána

Caesar

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Parkování před vjezdem, přivoláno MěstaPo
« Odpověď #18 kdy: 06 Prosince 2016, 03:16:22 »

Tohle by mohl být zajímavý případ, bohužel nevíme co dostal SO od policajtů v zápisu...

Nejlepší by bylo zajistit spis (což nevím jestli ve fázi odpustku jde...). Můžete tam být vy jako podezřelý řidič, nebo tam nejste vůbec.

SO ve výzvě uvádí, že došlo k přestupku blíže nezjištěným řidičem, takže je to opravdu otázka, zda info o mě mají nebo ne. Obávám se, že ke spisu se v této fázi skutečně nedostanu.

Nejpřímější cesta je, když jménem matky provozovatelky odpovíte přímo Vy (samozřejmě za ni) a udáte Helmuta.
Helmut byl s Vámi na fotbale a požádal Vás, aby jste s autem popojel, což je poměrně logické, zvlášť pokud neumí česky.

Děkuji, nejspíše tedy zvolím tento způsob.
IP zaznamenána