30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výpalné za „odtah“ v Brně  (Přečteno 16786 krát)

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #30 kdy: 19 Října 2016, 13:37:03 »

"Vaše argumentace ... je docela přitažený" (ve druhé půlce), jinak je to dobře zvrhlý.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #31 kdy: 19 Října 2016, 13:59:10 »

A to ještě neřeším, že se na mne obrací jakožto provozovatele, ale dle zákona má povinnost uhradit náklady ten, kdo způsobil překážku.

mosquitoe: díky za přípomínku. Tak takhle: „Také Vaše argumentace, že za zahájený odtah se dá považovat přistavené vozidlo odtahové služby s posádkou, je podivná a hraničící s podvodným jednáním.“
IP zaznamenána

smazany_uzivatel

  • Příspěvků: 0
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #32 kdy: 19 Října 2016, 14:12:00 »

Koketuješ tam s možným uznáním nákladů, já bych to ani nepřipouštěl.

oprava češtiny : přitaženÉ za vlasy
IP zaznamenána
smazany_uzivatel: autor tohoto prispevku z fora odesel. Jeho prispevky byly v ramci zachovani kontinuity temat presunuty pod tohle univerzalni jmeno.

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #33 kdy: 19 Října 2016, 22:40:18 »

Koketuješ tam s možným uznáním nákladů, já bych to ani nepřipouštěl.

oprava češtiny : přitaženÉ za vlasy

češtinu jsem už opravil, už na to upozorňoval mosquitoe. Děkuji.

Takže Ty bys celou část týkající se vyčíslení nákladů zrušil? Pokud mi prokážou vzniklé náklady, tak je polituji a doporučím, ať se obrátí na Brno. Nesplní totiž druhou podmínku, protože nenajdou oporu v zákoně. Tolik moje úvaha.

Ještě je tam jedna věc. Obrací se na mne jakožto provozovatele, ale náklady jdou na vrub řidiče (Kdo způsobil překážku...) (což jsem možná podle pokutového bloku). Do toho bych ale nerýpal, nevím jak jsou/nejsou propojení s Městapem.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #34 kdy: 20 Října 2016, 01:44:32 »

A to ještě neřeším, že se na mne obrací jakožto provozovatele, ale dle zákona má povinnost uhradit náklady ten, kdo způsobil překážku.
Já myslím, že to tam chybí. ať se mají k čemu vyjadřovat.
Stejně jako by tam mohl být ten rozbor jejich definice zahájeného odtahu. Chybí tam slovo "nebo" mezi přistavením vozidla a zaplacením hotově, takže se to dá vyložit jako, že musí být splněny obě podmínky. 
A měli by se navýšit náklady za další korespondenci nebo jim navrhnout paušál 1000,- Kč za to, že si budete dopisovat.  :)
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #35 kdy: 20 Října 2016, 12:00:50 »

A to ještě neřeším, že se na mne obrací jakožto provozovatele, ale dle zákona má povinnost uhradit náklady ten, kdo způsobil překážku.
Já myslím, že to tam chybí. ať se mají k čemu vyjadřovat.
Stejně jako by tam mohl být ten rozbor jejich definice zahájeného odtahu. Chybí tam slovo "nebo" mezi přistavením vozidla a zaplacením hotově, takže se to dá vyložit jako, že musí být splněny obě podmínky. 
A měli by se navýšit náklady za další korespondenci nebo jim navrhnout paušál 1000,- Kč za to, že si budete dopisovat.  :)

místo "nebo" tam mají "případně", což se dá vyložit jako alternativa k vydání dokladu...

Nad tím provozovatelem se ještě zamyslím.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #36 kdy: 20 Října 2016, 21:49:36 »

Hmmm... Nějak mi utekl text do citace... Sviňa jedna malá.

Takže přesunuto sem:

Pardon, prvně jsem si to špatně přečetl. Je to jinak. Ano, musí přistavit vozidlo A vydat doklad/předat složenku.


A to ještě neřeším, že se na mne obrací jakožto provozovatele, ale dle zákona má povinnost uhradit náklady ten, kdo způsobil překážku.
Já myslím, že to tam chybí. ať se mají k čemu vyjadřovat.
Stejně jako by tam mohl být ten rozbor jejich definice zahájeného odtahu. Chybí tam slovo "nebo" mezi přistavením vozidla a zaplacením hotově, takže se to dá vyložit jako, že musí být splněny obě podmínky. 
A měli by se navýšit náklady za další korespondenci nebo jim navrhnout paušál 1000,- Kč za to, že si budete dopisovat.  :)


místo "nebo" tam mají "případně", což se dá vyložit jako alternativa k vydání dokladu...

Nad tím provozovatelem se ještě zamyslím.
« Poslední změna: 21 Října 2016, 00:33:51 od mhepp »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #37 kdy: 20 Října 2016, 22:03:08 »

místo "nebo" tam mají "případně", což se dá vyložit jako alternativa k vydání dokladu...
To případně se vztahuje ke způsobu zaplacení = hotově případně sdělením bankovních údajů
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #38 kdy: 21 Října 2016, 00:39:55 »

místo "nebo" tam mají "případně", což se dá vyložit jako alternativa k vydání dokladu...
To případně se vztahuje ke způsobu zaplacení = hotově případně sdělením bankovních údajů

Ano, máš pravdu. Viz můj předchozí příspěvek.

To mi připomíná, že by mi mohli ještě doložit sdělení platebních údajů na místě odtahu... Přidám! :)
 
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #39 kdy: 04 Listopadu 2016, 09:45:42 »

...tak BRKO zatím mlčí... Nevím, jestli zbrojí nebo to založili.
IP zaznamenána