30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výpalné za „odtah“ v Brně  (Přečteno 16788 krát)

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #15 kdy: 27 Září 2016, 14:09:03 »

Citace: Mršťa
Citace: mhepp
Celkem tedy 55,-kč. Uvedenou částku můžete zaplatit přiloženou poštovní poukázkou.

Jak můžete zaplatit?
Uvedenou částku uhraďte bezodkladně, nejpozději do 5 pracovních dní od převzetí této výzvy!

Jasně, toho jsem si také všiml. To už je opravené.

Citace: pizl
A kde je tvuj cas, nutny k sepsani dopisu? Kde je tvuj cas, straveny konzultacemi na foru 30kmh.cz? To bych jim tam vsechno zpoplatnil :-).

hmmm... nad tím jsem uvažoval a nechtěl jsem být tak drsný. Pak jsem si přečetl
Citace: z dopisu
Předžalobní výzva k zaplacení nákladů za odstranění vozidla
a už jsem tam dopsal 120 za hodinu a 4 hodiny...

Jinak, dopis už letí, samozřejmě s dodejkou, tak jsem zvědavý, jestli, kdy a jak to budou řešit.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #16 kdy: 27 Září 2016, 21:19:16 »

Myslím si, že by se ta odpověď měla jmenovat "Předžalobní výzva k uhrazení nákladů".
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #17 kdy: 28 Září 2016, 01:10:51 »

Nad tím jsem uvažoval, ale to pošlu až když nezaplatí 8)
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #18 kdy: 29 Září 2016, 10:03:12 »

Pobavilop mne oslovení. Vážene komunikace. To je jako moje drahá silnice :-D tak Ti zase píšu :-D
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #19 kdy: 29 Září 2016, 10:27:27 »

Off-topic: Já jsem nedávno posílal stížnost České poště, kterou jsem uvedl oslovením "Státní podniku Česká pošto", … v tomto směru bych se nebál použít oslovení "Akciová společnosti Brněnské komunikace". Vážení v mých očích nejsou ani zdaleka.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #20 kdy: 29 Září 2016, 11:21:49 »

Brněnské komunikace mají oficiální zkratku BKOM, neoficiální jsou dvě
- BRKO (původ je intuitivní),
- BOUŘE (BOrdel U ŘEky), což vyplynulo z umístění sídla firmy.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #21 kdy: 29 Září 2016, 12:25:01 »

Za mě jedině "Zdar komunikace!"  :D
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #22 kdy: 29 Září 2016, 21:57:53 »

Jen tak mimochodem, vy jste plátce DPH? Pokud ten, kdo to bude na straně BRKA řešit, má smysl pro humor, vyzve Vás, abyste vystavil daňový doklad.
« Poslední změna: 29 Září 2016, 21:59:33 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #23 kdy: 07 Října 2016, 12:01:00 »

Jen tak mimochodem, vy jste plátce DPH? Pokud ten, kdo to bude na straně BRKA řešit, má smysl pro humor, vyzve Vás, abyste vystavil daňový doklad.

Vystavil bych jim potvrzení o zaplacení... Ale odmítají můj nárok. Jinými slovy, máme tu druhé kolo! Tentokrát obyčejný dopis do schránky. Stále se tam motají s odtahem (zákon definuje odstranění, ale asi je to tolerovatelné). Líbí se mi, jak se hezky obloukem vyhnuli tomu, že k odstranění vozidla nedošlo a že jednají na pokyn městapáků. Každopádně, je to docela drsné, že nějaký městapák si může vymyslet domnělý přestupek a ty musíš platit přistavení vozidla odtahové služby (alespoň takhle to vyplývá z dopisu).

V tomto směru bych jim to tedy vrátil, ať si tedy peníze chtějí po tom, kdo nařídil odtah. Každopádně si to nechám ještě projít hlavou a rozhodně budu vděčný za podněty.
« Poslední změna: 07 Října 2016, 15:08:42 od mhepp »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #24 kdy: 07 Října 2016, 12:07:12 »

Obycejny dopis je vhodny na podklad v toalete... tim, ze budete reagovat, jim potvrdite prijem dopisu.

Jinak brnensti zednicti zmrdi jsou i na http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-brno/zpravy/204796-ridic-ubranil-auto-vlastnim-telem-odtahovka-neznala-nova-pravidla/

a pozor i kdyby byl zahajeny odtah dle prava, tak musi odpovidat castka presne nakladum, tedy tam nesmi patrit zisk apod. str. 89-91
https://books.google.cz/books?id=6iInCwAAQBAJ&lpg=PA87&dq=definice%20odtahu&hl=cs&pg=PA87#v=onepage&q=definice%20odtahu&f=false¨


Co bych radil?
Zkuste jit k volbam a neco zmenit - vykopat tu  pakaz z dob komunismu - tedy v podstate vsechny velke strany vcetne CSSD/ODS/ANO/KDU-CSL a Holana (v Brne).

Co se tyce odtahu, nemam s tim zadnou pratickou zkusenost a nejsem pravnik, a ani me nic nenapada - takze si nedovolim radit vice, nez jsem napsal.
« Poslední změna: 07 Října 2016, 13:16:46 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #25 kdy: 07 Října 2016, 12:56:31 »

Hmmm... To docela mění situaci tak nějak v můj neprospěch. Ale co už.

Co bys tedy v mé situaci radil? Chtít přesné vyčíslení nákladů? Ty 400 jsou očividně paušální částka bez reflexe reálných nákladů.

Obycejny dopis je vhodny na podklad v toalete... tim, ze budete reagovat, jim potvrdite prijem dopisu.

Jinak brnensti zednicti zmrdi jsou i na http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-brno/zpravy/204796-ridic-ubranil-auto-vlastnim-telem-odtahovka-neznala-nova-pravidla/

a pozor i kdyby byl zahajeny odtah dle prava, tak musi odpovidat castka presne nakladum, tedy tam nesmi patrit zisk apod. str. 89-91
https://books.google.cz/books?id=6iInCwAAQBAJ&lpg=PA87&dq=definice%20odtahu&hl=cs&pg=PA87#v=onepage&q=definice%20odtahu&f=false
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #26 kdy: 07 Října 2016, 13:30:30 »

1) neprokázal žádným způsobem ono provedení tzv. „částečného odtahu“;
2) neprokázal, zda-li vůbec proběhlo přistavení odtahového vozidla a nebo jen jeho zastavení při náhodném projíždění okolo v módu „lovce“, tak jak to komunikace praktikují v úzké spolupráci s MP Brno. Požadujete prokázání tohoto „přistavení“ předložením „knihy jízd“, kterou jsou, jakožto podnikatelský subj. dle zákona, povinni vést. Na základě této knihy jízd by měli prokázat své náklady na km dle příslušného zákona. A tyto náklady pak naúčtovat druhé straně, jenž jim vbystavila zmiňovanou tzv. „příkazní smlouvu“ neb Vy, jakožto třetí strana, jste nezúčastněnou stranou této smlouvy.
3) tzv. „částečný odtah“ nemá rozhodně žádnou oporu v zákoně, v zákoně se definují „náklady na odtah“, jež nebyly žádným způsobem Komunikacemi prokázány a ani podrobně vyčísleny — zejména s ohledem na to, že žádný odtah nebyl proveden.
4) zmínka o „příkazové smlouvě“ je nepodloženým tvrzením, neb provozní ředitel žádnou smlouvu nepřiložil;
5) příkazní smlouva je uzavřena mezi Komunikacemi a městem a tudíž Vy s ní nemáte nic společného;
6) zákon §361/2000 Sb. znáte a doporučujete si ho důkladně přečíst i panu provoznímu řediteli. A až si tento zákon přečte, tak až v něm najde tu pasáž o tzv. „částečném odtahu“, tak ať ji laskavě okopíruje, zvýrazní nějakým zvýrazňovačem a pošle Vám, pak teprve budete ochoten přistoupit (po prokázání bodů 1 a 2, a po prokázání Vaší věcné legitimace jakožto třetí osoby vůči příkazní smlouvě, která nebyla s Vámi uzavřena) k jednání o úhradě skutečných nákladů spojených s provozem vozidla za skutečně ujeté kilometry, jež byly hodnověrně prokázány (zmíněnou knihou jízd)
7) Vzhledem k uvedenému sdělujete, že uvedená částka 535 Kč odpovídající nákladům spojených s tímto případem bude nadále vyžadována a tzv. „náklady na částečný odtah“ tímto zamítáte.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #27 kdy: 08 Října 2016, 16:31:22 »

Mě tam zaujala ta pasáž, že částečný odtah je definován uhrazením 400Kč v hotovosti.
Pokud uhradil městský strážník, tak už mají zaplaceno a snaží se podvodem vylákat platbu ještě jednou. Pokud zaplaceno nemají, tak dle jejich vlastníé definice částečný odtah nenastal.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #28 kdy: 08 Října 2016, 18:16:12 »

Částečně odtažené vozidlo je stejná pitomost jako částečně těhotná žena. Buď to vozidlo odvezli, nebo tam zůstalo stát. To by ho museli rozřezat autogenem.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Výpalné za „odtah“ v Brně
« Odpověď #29 kdy: 19 Října 2016, 13:27:54 »

Tak co říkáte na tuhle odpověď. Myslím, že je ještě hodně slušná na to, jaké sračky pan provozní napsal.
IP zaznamenána