30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nepřepsané auto - prosím o radu !  (Přečteno 12759 krát)

Kristina

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Nepřepsané auto - prosím o radu !
« kdy: 23 Září 2016, 08:30:02 »

Zdravím,
před měsícem jsem prodala auto - nový majitel zaplatil a podepsal kupní smlouvu a vzal si malý tehničák.. nechal mi však velký technický průkaz s tím, že přepis uděláme za týden. Samozřejmě je to moje blbost, že jsem mu věřila a nechala odjet. Nicméně nový majitel je cizinec a odjel podle všeho do zahraničí. Mám tedy na sebe nahlášené auto a technický průkaz..  CO V TAKOVÉM PŘÍPADĚ MÁM DĚLAT?
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané auto - prosím o radu !
« Odpověď #1 kdy: 23 Září 2016, 10:14:28 »

Pokud není kontaktní .. došel bych na úřad, podepsal čestné prohlášení o ztrátě OTP (malý techničák) a ukradených RZ a nechal auto vyřadit z provozu. Velký TP máte a hotovo.
Nicméně bych určitě zkoušel daného "kupce" kontaktovat.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané auto - prosím o radu !
« Odpověď #2 kdy: 23 Září 2016, 10:55:03 »

Mno...§ 21 odst. 1 písm. g) zákona č. 200/1990 Sb. (1) Přestupku se dopustí ten, kdo ...  g) úmyslně podá nepravdivou nebo neúplnou svědeckou výpověď ve správním řízení anebo úmyslně uvede nepravdivý údaj v čestném prohlášení u správního orgánu, Já vím, na hrubý pytel hrubá záplata, ale tato se záplata může vrátit jako bumerang.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané auto - prosím o radu !
« Odpověď #3 kdy: 23 Září 2016, 10:57:41 »

Správně by asi měla být písemná výzva k jednání na adresu kupujícího, pak případně žaloba pro nečinnost. Jestli je nekontaktní, tak podat žádost bez něj a doložit úřadu, že je nekontaktní. To by mělo pomoct od pokuty za pozdní přepis.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané auto - prosím o radu !
« Odpověď #4 kdy: 23 Září 2016, 11:17:12 »

Žalobou na nečinnost myslíte co? (V úvahu připadá asi jen standardní civilní žaloba na plnění, plyne-li ze smlouvy povinnost kupujícího něco v souvislosti s převodem vykonat.)

Konzervativní řešení je opravdu podat registru vozidel žádost o zápis změny vlastníka (či trvalý vývoz nebo co to vlastně v tomto případě má být) a to přesto, že je zjevné, že bez ověřené plné moci kupujícího to neproběhne, ale samotné podání žádosti vás aspoň chrání proti odpovědnosti za přestupek, odpovědnosti provozovatele atp.

Pak existují samozřejmě různá méně konzervativní řešení (nechat auto papírově vyřadit/zlikvidovat, nahlásit jako kradené atp.), ale to by se následně mohlo obrátit proti vám.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané auto - prosím o radu !
« Odpověď #5 kdy: 23 Září 2016, 11:31:51 »

Ano, myslel jsem civilní žalobu na plnění, díky za upřesnění. Hodně záleží na tom, co je zdokumentované a doložitelné, jak vypadá kupní smlouva apod., k čemu se v ní kupující zavázal …
IP zaznamenána

Kristina

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané auto - prosím o radu !
« Odpověď #6 kdy: 23 Září 2016, 12:05:59 »

Děkuji Vám za odpovědi.
Smlouvu mám klasickou - má tam rodné číslo, město jméno a podpis..nic víc bohužel.. s poznámkou.že se vozidlo prodává jak stojí a leží. + podepsal mi papír, že přebírá veškerou zodpovědnost za vozidlo. - protože mělo spoustu vad, tak jsem sepsala tento papír.. ale nejspíš mi je k ničemu. Volala jsem na magistrát, jak mam postupovat - odpálkovala mě se slovy: "vaše chyba - nesete za to zodpovědnost, nevím co vám poradit, nashle. "
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané auto - prosím o radu !
« Odpověď #7 kdy: 23 Září 2016, 12:17:05 »

Tak si u voleb vzpomente(pokud tam chodite), kdo tam sedia kdo tento stav zapricinil.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané auto - prosím o radu !
« Odpověď #8 kdy: 23 Září 2016, 12:23:52 »

Volala jsem na magistrát, jak mam postupovat - odpálkovala mě se slovy: "vaše chyba - nesete za to zodpovědnost, nevím co vám poradit, nashle. "

Kvalitní služba lidu.. ta si ty peníze z našich daní zaslouží..
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané auto - prosím o radu !
« Odpověď #9 kdy: 23 Září 2016, 14:03:58 »

1)na dopravce nahlasit ztratu ORV a RZ, vyzvednout nove.
2)pozadat o vydani RZ pro vyvoz

Tim je to pro vas vyrizene.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané auto - prosím o radu !
« Odpověď #10 kdy: 23 Září 2016, 14:41:34 »

1)na dopravce nahlasit ztratu ORV a RZ, vyzvednout nove.
2)pozadat o vydani RZ pro vyvoz

Tim je to pro vas vyrizene.

Mno...§ 21 odst. 1 písm. g) zákona č. 200/1990 Sb. (1) Přestupku se dopustí ten, kdo ...  g) úmyslně podá nepravdivou nebo neúplnou svědeckou výpověď ve správním řízení anebo úmyslně uvede nepravdivý údaj v čestném prohlášení u správního orgánu, Já vím, na hrubý pytel hrubá záplata, ale tato se záplata může vrátit jako bumerang.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané auto - prosím o radu !
« Odpověď #11 kdy: 26 Září 2016, 09:52:59 »

1)na dopravce nahlasit ztratu ORV a RZ, vyzvednout nove.
2)pozadat o vydani RZ pro vyvoz

Tim je to pro vas vyrizene.

Mno...§ 21 odst. 1 písm. g) zákona č. 200/1990 Sb. (1) Přestupku se dopustí ten, kdo ...  g) úmyslně podá nepravdivou nebo neúplnou svědeckou výpověď ve správním řízení anebo úmyslně uvede nepravdivý údaj v čestném prohlášení u správního orgánu, Já vím, na hrubý pytel hrubá záplata, ale tato se záplata může vrátit jako bumerang.
... nový majitel je cizinec a odjel podle všeho do zahraničí ...
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané auto - prosím o radu !
« Odpověď #12 kdy: 01 Října 2016, 20:06:29 »

Řeším nyní s nezaplatim.cz pokutu, kterou zavinil nový majitel, co jsem mu prodal auto a také nedošlo k přepisu. Problém je to, že zákon není dokončený, takže v tuto chvíli nic neuděláte.

Jako první jsem šel na vopicajty, nahlásil nového majitele, že neudělal přepis. Ti to po měsíci předali na magistrát a ten po asi půl roce dal 3tis Kč pokutu novému majiteli, no neměl se k ničemu, na jednání na magistrát nedošel a neřešil to.

Tím to skončila práce jak magistrátu tak vopicajtů a auto dále jezdí nepřepsané. Zatím mi přišla jen jedna pokuta no a k té mi právě v nezaplatim.cz řekli, že toto je prostě problém a že to dotáhnout legálně nejde.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané auto - prosím o radu !
« Odpověď #13 kdy: 01 Října 2016, 20:34:28 »

Pro budoucí případy - dá se do smlouvy o prodeji vozu napsat něco ve smyslu:
převod zajistí kupující do 14ti dnů od podpisu smlouvy. V případě neprovedení převodu se vůz vrací prodávajícímu, a částka za kterou byl vůz prodán zůstává prodávajícímu.

Ochrání nějaká takováto věta prodávajícího? Je vůbec právně vymahatelná?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané auto - prosím o radu !
« Odpověď #14 kdy: 01 Října 2016, 21:49:11 »

Pro budoucí případy bych auto nepředal dokud by nebylo přepsané
IP zaznamenána