30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zábor veřejného prostranství  (Přečteno 5778 krát)

axatem5

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Zábor veřejného prostranství
« kdy: 22 Září 2016, 11:00:48 »

zdravím,

v srpnu jsem se byl koupat v Klánovicích na koupališti, kde sem i nechal auto na travnatém pruhu u vozovky. Po koupání jsem našel za stěračem oznámení, že jsem se dopustil přestupku. Tomu jsem samozřejmě nevěnoval pozornost. Po asi 14 dnech jsem dostal vyrozumění do datové schránky, že vozidlo naší firmy zabralo veřejné prostranství a máme se dostavit v říjnu na MP a podat vysvětlení.

Jde to nějak obejít? Zákaz stání ani nic jiného nikde nebylo...

Asi se to tu už řešilo, něco jsem si již načetl, ale termín se blíží a tak abych měl jistotu co jim napsat.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství
« Odpověď #1 kdy: 22 Září 2016, 11:10:16 »

Zábor není sprdelizovatelný, stačí zatloukat. Provozovatel (firma) by měl na výzvu nějak reagovat, aby zbytečně neriskoval(a) pořádkovou pokutu či delikt podle § 125d(1)(e) ZPPK. Základní možnosti reakce jsou 2, buď se odvolat na zákaz sebeobviňování a z tohoto důvodu podání vysvětlení odmítnout, nebo uvést něco obecného ve smyslu, že vozidlo měl svěřené zaměstnanec XY, ten pak může spáchání konkrétního přestupku popřít a odmítnout cokoliv dalšího sdělovat s odkazem na svá ústavní práva.

EDIT: Přehlédnul jsem, že jde o výzvu od MP (předpokládal jsem, že vysvětlení chce už úřad). Výzvu od MP samozřejmě ignorovat, nikam nechodit, nic nedělat. Výše uvedené se uplatní v dalším kole.
« Poslední změna: 23 Září 2016, 13:45:15 od hh »
IP zaznamenána

coach

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství
« Odpověď #2 kdy: 23 Září 2016, 13:38:17 »

Mestske opice prece nema pravo nikoho predvolavat,osobne bych to ignoroval a pockal,zda to predaji dal...

-Tapatalk MI5-
IP zaznamenána

axatem5

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství
« Odpověď #3 kdy: 27 Září 2016, 16:31:04 »

zdravím, zkusím tu první možnost něco jako

na základě předvolání k podání vysvětlení vám sděluji, že využívám svého práva odepřít vysvětlení na základě § 60 odstavce 1 Zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích neboť by mě či osobám blízkým hrozilo nebezpečí postihu za přestupek, popřípadě za trestný čin nebo by porušily státní nebo služební tajemství anebo zákonem výslovně uloženou nebo uznanou povinnost mlčenlivosti.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 198
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství
« Odpověď #4 kdy: 27 Září 2016, 17:38:41 »

Mestske opice prece nema pravo nikoho predvolavat,osobne bych to ignoroval a pockal,zda to predaji dal...

-Tapatalk MI5-
jste si jist, zda dobre radite?

Zákon č. 553/1991 Sb.
Oprávnění strážníků
§ 11
Oprávnění požadovat vysvětlení

(1) Strážník je oprávněn
a) požadovat potřebná vysvětlení od osoby, která může přispět k objasnění skutečností důležitých pro odhalení přestupku nebo jiného správního deliktu nebo jeho pachatele, jakož i ke zjištění skutečného stavu věci,
b) vyzvat osobu podle písmena a), aby se ve stanovenou dobu dostavila na určené místo k sepsání zápisu o podání vysvětlení,
« Poslední změna: 27 Září 2016, 17:58:20 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství
« Odpověď #5 kdy: 27 Září 2016, 18:14:39 »

Může předvolávat k sepsání zápisu o podaném vysvětlení.. to bych buď taky ignoroval ..reálně asi nic nehrozí.. a nebo jim napsal že to je omyl protože jsem žádné vysvětlení nepodával a tak není o čem sepisovat zápis.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství
« Odpověď #6 kdy: 30 Září 2016, 20:17:30 »

Jako kolegové výše. Mé znění pro inspiraci :

V souladu s ustanovením § 60 odst. (1) zákona 200/1990 Sb. (o přestupcích) v platném znění odmítám podat vysvětlení, neboť by mně nebo osobám mně blízkým ve smyslu § 68 odst. (4) téhož zákona hrozilo nebezpečí postihu za přestupek.

lc
IP zaznamenána