30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Ostrava - Parkovani v zakazu u nemocnice  (Přečteno 2321 krát)

96005

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
[?] Ostrava - Parkovani v zakazu u nemocnice
« kdy: 22 Září 2016, 10:38:29 »

Zdravim vsechny uzivatele fora,

jako dlouholetemu ctenari DF a 30kmh se mi doposud vse darilo resit bud zahozenim reklamy za steracem, nebo odmitnutim blokove pokuty a navrhem reseni ve spravnim rizeni. Nicmene pak me vozidlo zavitalo do Ostravy, kde maji ocividne vice casu nez v Praze. Zejmena co se tyka reseni lidi se stredoceskou znackou. Tolik k uvodu.

Predne bych rad poznamenal, ze jsem procetl spoustu diskuzi a postupu, presto se jako 'zacatecnik' uplne necitim na boj bez patricneho supportu. Zaroven to tu hodlam vest bod po bodu vcetne korespondence tak, aby mohl pripadny postup vyuzit kdokoli dalsi. Zaroven vzhledem k tomu, ze je to stale zive chci pozadat adminy o presunuti do neverejne sekce. Nasledne nahraji vsechny dokumenty k nahlednuti.

Nyni k zapletce celeho pribehu dle MP Ostrava:

18.2.2016 - Listecek za steracem - me auto bylo udajne spatreno nejmene od 0915 - 0925 pred poliklinikou v Ostrave Hrabuvce v ulici Dr. Martinka 7 (viz printscreen z google map). Vzhledem k tomu, ze zde mistni bezne parkuji a v urcenou dobu parkovali (pricemz vzkaz od MP byl jen u auta s Skovou znackou) byl vzkaz ignorovan.
 
13.4.2016 - Vyzva (Magistrat Ostrava (MO)) - resp odpustek ve vysi 500czk - doruceno fikci. Na vyse uvedenem miste je "Zakaz vjezdu vsech motorovych vozidel" + "Mimo zasobovani", zaroven je to udajne chodnik, takze jeste stani na chodniku, kde to neni dovoleno. Zde jsem udelal prvni chybu, ze jsem si nevsiml na druhe strane moznosti udat ridice. Tzn ignorovano.

13.6.2016 - Prikaz (MO) - nyni uz za 2500czk - doruceno fikci. Zde dalsi skolacka chyba - mistni posta mi dorucila vzkaz 7 dni po doruceni fikci, tzn v sobotu jsem jel na postu, na listecek napsal, ze podavam odpor a odeslal.. nedoporucene, takze nemam podaci listek (max. svedka).

XX.6.2016 - Zadost o spis - nasledujici pracovni tyden jsem (dle template na 30kmh) odeslal zadost o spis.

13.7.2016 - Odpoved MO - vyser si ovcane (jen si prijed na otocku 400km) - neodvolal jsem se, ale klidne jim poslu dalsi zadost a tam se odvolam

7.9.2016 - Usneseni MO - doruceno fikci 19.9.2016 (skutecne doruceno 22.9.2016) - dukazy jsou dle MO jednoznacne a ja mam 5 dni na seznameni s podklady

Jak to vidim ja:

Zena mela pujcenou karu, jela s mladym na polikliniku, nebylo misto tak zaparkovala kde zaparkovala. No big deal. Problem je, ze tam proste prijela s Skovou znackou. K ruce bych mohl mit i lekarskou zpravu, ze prcka v 0906 osetrovali.

A ted co s tim,.. zde uz me znalosti pomalu konci. Vzhledem k reakcim, jake MO ma, to na dva roky nenatahnu a asi ani nechci. Takze zkusit bud:

   * zkusit najit nejakou chybu ve spisu,
   * nebo momentalni nevolnost ridice, ktery jel okolo, udelalo se mu nevolno, tak to tam pichnul a sel se dat do kupy,
   * nebo krajni nouze, kdy doslo k ohrozeni zivota ditete (41°C + oboustranny zanet stredniho ucha + trochu te paniky a histerie) coz je nadrazno veci jako parkovani - ve vyzve sami pisou, ze doslo k minimalni spolecenske ujme (zaroven rychlou vam domu neposlou, pekne si prijedte sami),
   * nebo si nechat vyzadat vsechna pokutovana auta od 0900 do 1000 na tom samem miste a zkusit to uhrat na predpojatost proti naplave (coz by se mozna nechalo jako bonus prihodit ke scenarum nahore - bude zalezet na fotodokumentaci, ze tam stala i jina auta).


Timto bych rad pozadal mistni matadory o radu, jakym smerem se vydat, pripadne jak danou situaci resi a zdali z toho pujde nejak elegantne vybrusit.

Vsechny dokumenty nahraji ve chvili, kdy bude tema neverejne.

---

Prijdu si jako dement, ale neumim sem nahrat obrazky, prikladam alespon odkaz na ulozto >> https://ulozto.cz/!Zty5znbZw/osr-rar heslo:pomahatachranit
« Poslední změna: 23 Září 2016, 13:59:28 od 96005 »
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava - Parkovani v zakazu u nemocnice
« Odpověď #1 kdy: 22 Září 2016, 13:56:22 »

Chceš-li zajistit kopii spisu, tak mi pošli SZ a zítra nebo v pondělí tam zajdu.
IP zaznamenána

96005

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava - Parkovani v zakazu u nemocnice
« Odpověď #2 kdy: 22 Září 2016, 14:21:25 »

Odeslana SZ
IP zaznamenána

96005

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava - Parkovani v zakazu u nemocnice
« Odpověď #3 kdy: 23 Září 2016, 13:59:01 »

Dnes se partnerka stavila na MO pro kopii spisu (s vystavenou plnou moci pro zastupovani). Kopii spisu prikladam v ZIPu - https://ulozto.cz/!Zty5znbZw/osr-rar

Poradi spisu:
-Spis 1ze4
-Spis 2ze4
-Vyzva
-Spis 3ze4
-Prikaz
-Spis 4ze4
-Usneseni

Par zajimavosti:
(upozornuji, ze jsem nebyl pritomen a nahravka - bohuzel - neprobehla, takze info mam z druhe ruky)

- pri nahlizeni do spisu udajne jiz neni mozne predkladat vlastni dukazy (nakonec to slo)
- odpor byl udajne zamitnut, protoze neobsahoval vysvetleni, ktere je pri odporovani prikazu povinne - nicmene zadne info jsem nedostal
- pokud budete nekdy posilat lekarskou zpravu, nesmi byt starsi 2 mesicu (prosvihl jsem to o 10 dni)
- 5 dni pro nahled do dukazu je vcetne dne doruceni, nikoli nezacina dnem po doruceni (ma chyba)

Tzn. ze dnes byl posledni den se k tomu vyjadrit. Jedine, co zena udelala bylo dolozeni lekarske zpravy (na kterou nemusi byt nahlizeno kvuli datu), zaroven byl vyhotoven protokol, ze jsem se nedostavil a poslal zmocnence. Klasika, obeznameni, pouceni, precteni dukazu. Dale je v protokolu uvedeno, ze dokladam lekarskou zpravu (nicmene uz neni uvedeno, ze se jednalo o krani nouzi..). Provedeni kopie spisu a podpis.

Nyni pocitam, ze je game over. Prijde prikaz a pak soud. Je to tak?

Zaverem bych byl rad, kdyby na to nekdo mrknul a odhadl, zdali ma cenu se nejakym zpusobem odvolavat a dal to resit. Behem procesu jsem nadelal spoustu chyb, nicmene alespon mam predpripraveny template pro priste a to uz muze byt jenom lepsi.

Diky
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava - Parkovani v zakazu u nemocnice
« Odpověď #4 kdy: 23 Září 2016, 14:39:03 »

Dovolím si korigovat některé z těch dezinformací z druhé či kolikáté ruky.

- pri nahlizeni do spisu udajne jiz neni mozne predkladat vlastni dukazy (nakonec to slo)

Při nahlížení do spisu se nahlíží do spisu, případně se pořizují kopie či výpisky, je to samostatný úkon a skutečně se nepředpokládá, že by se v rámci něj dělo cokoliv dalšího. Což vám ale nebrání dělat jiné úkony, např. zaslat vyjádření, navrhnout důkazy atp. a klidně je můžete doručit krátkou cestou, když už tam jste. SO to přijmout musí (je to podání jako každé jiné) a musí k tomu i přihlédnout, pokud ještě nevypravil rozhodnutí.

- odpor byl udajne zamitnut, protoze neobsahoval vysvetleni, ktere je pri odporovani prikazu povinne - nicmene zadne info jsem nedostal

Ptákovina. Odpor proti příkazu vydanému v příkazním (mandátním) řízení podle SprŘ či PřesZ nemusí být nijak odůvodněn (prosím nezaměňovat s platebním rozkazem spojeným s kvalifikovanou výzvou). Ostatně i z toho, že úřad pokračoval v řízení je zjevné, že odpor bez problémů akceptoval.

- pokud budete nekdy posilat lekarskou zpravu, nesmi byt starsi 2 mesicu (prosvihl jsem to o 10 dni)

A to má jako plynout z čeho? Předpokládám, že ta zpráva měla nějak objasňovat důvod odstavení vozidla, takže logicky bude ze dne, ve kterém mělo dojít k deliktu. Žádná povinnost předložit důkaz (listinu, whatever) do 2 měsíců od jejího vzniku opravu neexistuje.

- 5 dni pro nahled do dukazu je vcetne dne doruceni, nikoli nezacina dnem po doruceni (ma chyba)

Není. Je-li vám výzva podle § 36(3) doručena v den D a určena lhůta 5 pracovních dní, tak prvním dnem lhůty je D+1 (je-li pracovní, není-li, tak nejbližší následující pracovní) atp. Je-li např. D pondělí, tak D+5 vychází na sobotu a tedy je posledním dnem lhůty, kdy lze ještě učinit úkon (vyjádřit se k podkladům) následující pondělí.

Tzn. ze dnes byl posledni den se k tomu vyjadrit. Jedine, co zena udelala bylo dolozeni lekarske zpravy (na kterou nemusi byt nahlizeno kvuli datu), zaroven byl vyhotoven protokol, ze jsem se nedostavil a poslal zmocnence. Klasika, obeznameni, pouceni, precteni dukazu. Dale je v protokolu uvedeno, ze dokladam lekarskou zpravu (nicmene uz neni uvedeno, ze se jednalo o krani nouzi..). Provedeni kopie spisu a podpis.

Zmeškání té lhůty není propadné. Vyjádřit se můžete i později, seznámit se s podklady taky (on není fakticky skoro žádný rozdíl mezi seznámení se s podklady a nahlížením do spisu). Smůlu máte až v okamžiku, kdy už úřad vydal a vypravil rozhodnutí, pak už jste odkázán na odvolací řízení.

Nyni pocitam, ze je game over. Prijde prikaz a pak soud. Je to tak?

Příkaz už přišel a byl zrušen. Přijde rozhodnutí. Do něj se můžete odvolat. Soudní přezkum je možný až v případě, že neuspějete s odvoláním, a musel byste ho iniciovat vy.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava - Parkovani v zakazu u nemocnice
« Odpověď #5 kdy: 23 Září 2016, 16:14:35 »

Jen bych poopravil dvě věci:

Je-li vám výzva podle § 36(3) doručena v den D a určena lhůta 5 pracovních dní, tak prvním dnem lhůty je D+1 (je-li pracovní, není-li, tak nejbližší následující pracovní) atp. Je-li např. D pondělí, tak D+5 vychází na sobotu a tedy je posledním dnem lhůty, kdy lze ještě učinit úkon (vyjádřit se k podkladům) následující pondělí.

Podle mě prvním dnem lhůty je pořád D+1 i když to není pracovní den?
Ale když poslední den lhůty není pracovní tak se počítá ještě i nejbližší další pracovní den.

Když mi dneska přijde dopis s lhůtou 5 dní tak první den lhůty bude zítra i když je to sobota a 5. den bude středa, ale protože to je státní svátek tak se počítá ještě i čtvrtek.

Nebo ne?

Zmeškání té lhůty není propadné. Vyjádřit se můžete i později, seznámit se s podklady taky (on není fakticky skoro žádný rozdíl mezi seznámení se s podklady a nahlížením do spisu). Smůlu máte až v okamžiku, kdy už úřad vydal a vypravil rozhodnutí, pak už jste odkázán na odvolací řízení.

Ale hodí se připomenout že úřady mají ve zvyku vydávat rozhodnutí hned jak to jde..
A tak se teoreticky sice podání může dávat až do vypravení rozhodnutí, ale prakticky často úřad už v době posledních formalit má rozhodnutí napsané a vypraví ho vzápětí.

Zaverem bych byl rad, kdyby na to nekdo mrknul a odhadl, zdali ma cenu se nejakym zpusobem odvolavat a dal to resit.

Ještě počkejte až přijde rozhodnutí a pak ho sem dejte. Co bude v rozhodnutí a jak bude kvalitní je podstatné.

Ale kromě výjimek kdy je potřeba řízení ukončit co nejdřív tak odvoláním asi není co zkazit.. postih už horší nebude a úřady se aspoň zabaví.
IP zaznamenána

96005

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava - Parkovani v zakazu u nemocnice
« Odpověď #6 kdy: 23 Září 2016, 16:19:54 »

- pri nahlizeni do spisu udajne jiz neni mozne predkladat vlastni dukazy (nakonec to slo)

Diky za objasneni, uz chapu, jak je to mysleno.

- odpor byl udajne zamitnut, protoze neobsahoval vysvetleni, ktere je pri odporovani prikazu povinne - nicmene zadne info jsem nedostal

Ok, chapu to uplne stejne. Bud doslo k zameneni nebo dezinformaci ze strany uradu.

- 5 dni pro nahled do dukazu je vcetne dne doruceni, nikoli nezacina dnem po doruceni (ma chyba)

V 'Usneseni' je uvedeno ".. urcuje lhutu 5 pracovnich dnu od doruceni toho usneseni..", chapal jsem to stejne jako D+1, neb jsem byl pripraven se v pondeli dostavit. Takze bud doslo k jine interpretaci, nebo dezinformaci ze strany urednice.

Tzn. ze dnes byl posledni den se k tomu vyjadrit. Jedine, co zena udelala bylo dolozeni lekarske zpravy (na kterou nemusi byt nahlizeno kvuli datu), zaroven byl vyhotoven protokol, ze jsem se nedostavil a poslal zmocnence. Klasika, obeznameni, pouceni, precteni dukazu. Dale je v protokolu uvedeno, ze dokladam lekarskou zpravu (nicmene uz neni uvedeno, ze se jednalo o krani nouzi..). Provedeni kopie spisu a podpis.
Diky za objasneni.

Nyni pocitam, ze je game over. Prijde prikaz a pak soud. Je to tak?

V pripade, ze se odvolam proti rozhodnuti bude nasledovat co?

Vzhledem aktualni osobni situaci uz zrejme nebudu dal pokracovat. Presto jsou to pro me cenne zkusenosti s urady to aspon na chvili zabavilo. Vecer bych mel mit dalsi info, pripadne ho obratem hodim na forum.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava - Parkovani v zakazu u nemocnice
« Odpověď #7 kdy: 23 Září 2016, 16:32:59 »

V 'Usneseni' je uvedeno ".. urcuje lhutu 5 pracovnich dnu od doruceni toho usneseni..", chapal jsem to stejne jako D+1, neb jsem byl pripraven se v pondeli dostavit. Takze bud doslo k jine interpretaci, nebo dezinformaci ze strany urednice.
Jestli je to dezinterpretace nebo neznalost úřednice je lhostejné, počítání času u lhůt je stanoveno zcela jednoznačně zákonem, konkrétně ve správním řádu § 40 (ale prakticky identická úprava je i v obdobných procesních předpisech jiných oblastí našeho právního řádu). No a v § 40(1)(a) SprŘ je zcela jasně stanoveno, že pokud je provedení určitého úkonu v řízení vázáno na lhůtu, nezapočítává se do běhu lhůty den, kdy došlo ke skutečnosti určující počátek lhůty.

Citace
V pripade, ze se odvolam proti rozhodnuti bude nasledovat co?
No, mohl byste si tedy něco nastudovat. Proběhne odvolací řízení, MMO spis zabalí a pošle na KÚ MSK a tam to buď potvrdí, nebo zruší (případně změní). Ublížit si tím nemůžete, sankce ani náklady nebudou vyšší, má to jen samé benefity (odloží se povinnost platit, zaměstnají se úředníci, je šance, že se to někde ztratí ...). Vy byste navíc měl co nejdřív doplnit ta tvrzení a podklady, které se vám (resp. vaší zástupkyni) nepodařilo udat při nahlížení a pokud nebudou zohledněny v rozhodnutí, máte slušnou šanci, že to celé KÚ magistrátu vrátí.

Citace
Vzhledem aktualni osobni situaci uz zrejme nebudu dal pokracovat. Presto jsou to pro me cenne zkusenosti s urady to aspon na chvili zabavilo. Vecer bych mel mit dalsi info, pripadne ho obratem hodim na forum.
Váš přístup je zvláštní. Nejdřív tady vaši (poměrně standardní parkovací) kauzu rozjíždíte ve velkém stylu a pak to hodláte vzdát v okamžiku, řečeno s šachisty, kdy ani pomalu nejsou rozvinuté všechny figury?
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava - Parkovani v zakazu u nemocnice
« Odpověď #8 kdy: 23 Září 2016, 17:37:59 »

Je to urcitě turbo, takže jeden bod. Určitě nebude mít nijak prokázáno že nejsi zásobování, to je druhý bod. Který úředník to řeší ?
IP zaznamenána

96005

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava - Parkovani v zakazu u nemocnice
« Odpověď #9 kdy: 24 Září 2016, 14:36:29 »

Ing. Jarmila Kloubkova
IP zaznamenána

96005

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava - Parkovani v zakazu u nemocnice
« Odpověď #10 kdy: 28 Září 2016, 15:49:29 »

Projel jsem si komplet tema "Turbo Model". Jen pro me upresneni, tim, ze nepokracovali v setreni ale rovnou to preklopili na SprDel doslo z jejich strany k poruseni zakona § 125h odst. 5 zakona o silnicnim provozu. Tzn jeslti tomu dobre rozumim, podat odvolani a napadnout to - pripadne udat ridice, cimz by to meli hodit zpet na prestupek ale to ze zakona nejde..

Otazka je kdy to resit, ted nebo az prijde finalni rozhodnuti (zatim sjem porad v norme 15ti dni na odvolani proti usneseni)?

A co bude nasledovat pak (pokud to nelze prehodit zpet na prestupek) uz je znamo?
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava - Parkovani v zakazu u nemocnice
« Odpověď #11 kdy: 28 Září 2016, 17:08:00 »

já jsem jim svoje turbo omlátil o hlavu v odvolání, zatím se neozvali
IP zaznamenána

96005

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava - Parkovani v zakazu u nemocnice
« Odpověď #12 kdy: 17 Října 2016, 09:59:42 »

V patek dorazil dalsi dopis z MO.. ty kurvy jsou fakt rychly.. Jak uplyne 10 dni, postnu sem vysledek.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava - Parkovani v zakazu u nemocnice
« Odpověď #13 kdy: 17 Října 2016, 17:33:03 »

tak pro mě update, právě mi dorazilo rozhodnutí, turbo potvrzeno jako naprosto v pořádku, fakt, že hodiny byly na zadním sedadle a opice je neviděla odůvodněn tím, že neví proč sem je nedal dopředu aby je nemusela hledat...no budu muset poprvé k soudu :)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Ostrava - Parkovani v zakazu u nemocnice
« Odpověď #14 kdy: 17 Října 2016, 19:54:37 »

Ostrawu mám taky v šanonu, ty kurwy celkem uměj a jen tak chybu nedělaj + maj slušnou oporu na krajským
IP zaznamenána