30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva Policie ČR - odcizení botičky  (Přečteno 14070 krát)

DerrickCuster

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Výzva Policie ČR - odcizení botičky
« kdy: 11 Listopadu 2013, 22:18:18 »

Zdravím,
před nějakou dobou mi městapo v Plzni obulo vůz tím jejich plechovým krámem, já jsem ho následně demontoval i s kolem a po očištění možných otisků prstů nechal nepoškozený na frekventovaném místě, aby si ho mohli zase vzít zpátky.
Teď mi od Policie ČR přišel liebesbrief s výzvou k podání vysvětlení podle § 61 odst. 1 z.č. 273/2008 Sb. ve věci NP odcizení TPZOV z vozidla. Samozřejmě odmítnu vypovídat a moje otázka zní - je možné odmítnout výpověd korespondenčně (do datovky nebo doporučeným dopisem)? Nemám nejmenší zájem ztrácet čas návštěvou jejich obvodního oddělení, abych jim řekl, že jim nic neřeknu.
Za odpověď předem uctivě děkuji.
IP zaznamenána

admin

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Policie ČR - odcizení botičky
« Odpověď #1 kdy: 12 Listopadu 2013, 07:14:05 »

"Podání vysvětlení v předmětné věci činím písemnou formou a v této souvislosti se odkazuji na ustálenou judikaturu v této věci, jmenovitě na rozsudky NSS pod č.j. 5 As 37/2006-67 ze dne 11. 9. 2007 nebo rozsudek pod 1 As 32/2008-116 ze dne 5. 6. 2008."

Jinak bez diskuse, botička patří sundat. Já už delší dobu pošilhávám po aku flexe.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva Policie ČR - odcizení botičky
« Odpověď #2 kdy: 12 Listopadu 2013, 07:55:43 »

Čtěte zde http://30kmh.cz/index.php?PHPSESSID=8og4e7rk52np35hn6h770dnu32&topic=338.msg809#msg809

Jinak v tomto případě bych i věřil, že se Vás možná pokusí předvést, pokud tam nepřijdete. Každopádně ať už písemně nebo ústně prostě odmítněte vypovídat a tímto hasne. Pokud byste tam šel, buďte připraven i na psychický nátlak, zkoušení různých fintiček, vyhrožování, lhaní, že vypovídat musíte apod.
IP zaznamenána

DerrickCuster

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Policie ČR - odcizení botičky
« Odpověď #3 kdy: 12 Listopadu 2013, 08:22:56 »

Děkuji za radu. Pošlu jim odmítnutí výpovědi písemně a počkám, co bude. Ještě čekám liebesbrief od městapa, resp. úřadu, ale řešení této lapálie už je tady na fóru rozebráno dostatečně.
Až to budu mí za sebou, napíšu sem jak to dopadlo.
IP zaznamenána

1ac0

  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Policie ČR - odcizení botičky
« Odpověď #4 kdy: 26 Listopadu 2013, 19:18:36 »

Jinak bez diskuse, botička patří sundat. Já už delší dobu pošilhávám po aku flexe.

dobra rada o ktoru si neziadal: nesetrit na poriadnom brusnom diamantovom kotuci, stoji sice polovicku ceny flexky ale vydrzi vecnost (nepodstatne) a zelezo bude rezat ako maslo (dost podstatne), co sa o priemernych kotucoch neda povedat - pocitaj s tym, ze zvuk flexky na sidlisku za pol minuty postavi k oknam zvedavy dav a polovica toho zvedaveho davu bude mat po ruke mobil s fotakom.
ako aku flexku odporucam makitu gba452rfe, mam s nou dobre skusenosti (a nabijacka + baterky k nej sa daju dobre vyuzit do dalsieho makita naradia). rozbrusovaniu zdar, nebudes prvy!  ;)
IP zaznamenána

Sinuhet

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Policie ČR - odcizení botičky
« Odpověď #5 kdy: 28 Listopadu 2013, 12:22:26 »

Tohle mi připadá jako dobrý chytání se stébla trávy. Mají strach, aby se to nestávalo častěji podle mě.

Každopádně zajímalo by mě, na jakém základě poslali obsílku zrovna vám. Že je vozidlo vaše, rozhodně neznamená, že jste z něj ukradl botičku :-D Dokážu si představit nádherné zesměšnění policejní práce. "Takže vy jste na moje auto dali botičku, o kterou se vás nikdo neprosil. Pak tu botičku někdo ukradne, a vy se jdete ptát, kde je, zrovna mě? Jak to asi mám vědět? Nenechávejte své věci venku bez dozoru, mě to učila už máti..."
A samozřejmě si na danou dobu pro jistotu pořídit kvalitní alibi.
IP zaznamenána

1ac0

  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Policie ČR - odcizení botičky
« Odpověď #6 kdy: 28 Listopadu 2013, 21:18:20 »

A samozřejmě si na danou dobu pro jistotu pořídit kvalitní alibi.

preco alibi? nevsimol som si, ze "nemat alibi" znamena byt vinnikom.
IP zaznamenána

Sinuhet

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Policie ČR - odcizení botičky
« Odpověď #7 kdy: 30 Listopadu 2013, 15:52:59 »

A samozřejmě si na danou dobu pro jistotu pořídit kvalitní alibi.

preco alibi? nevsimol som si, ze "nemat alibi" znamena byt vinnikom.

Protože úřady nehrajou fér, moc dobře to víme.
IP zaznamenána

1ac0

  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Policie ČR - odcizení botičky
« Odpověď #8 kdy: 08 Prosince 2013, 12:48:15 »

A samozřejmě si na danou dobu pro jistotu pořídit kvalitní alibi.
preco alibi? nevsimol som si, ze "nemat alibi" znamena byt vinnikom.
Protože úřady nehrajou fér, moc dobře to víme.
no dobre, to vieme ale este raz - preco alibi? nemat alibi nie je dokaz, proste poviem, ze si nepamatam a tym to povazujem za vybavene. chcel by som vidiet rozhodnutie kde by napisali "nemal alibi takze je vinny". to by im kraj alebo sud zostrelil obratom. proste pokial nemaju nejaky padny dokaz o tom ze to bol dotycny mozu sa ist sankovat - pride, povie ze nevie kdo to bol, kde vtedy bol si nepamata a viac k tomu nema co povedat. coho sa tam chytia?
IP zaznamenána

DerrickCuster

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Policie ČR - odcizení botičky
« Odpověď #9 kdy: 12 Prosince 2013, 18:30:20 »

Jak jsem výše slíbil, napíšu sem výsledek celé akce "nezvěstná botička". Pro sichr jsem s tím zašel za právníkem a ten mi navrhnul řešení, které si moc líbilo a proto jsme ho následně realizovali. K podání vysvětlení jsem se dostavil s výše zmíněným právním zástupcem a sehráli jsme vyšetřujícímu četníkovi takové malé divadlo. Od začátku jsem tvrdil, že nevím, proč si mě vůbec pozvali a k čemu že to mám vlastně podávat vysvětlení. Četník mi odvyprávěl, že městapo obulo vůz, jehož jsem provozovatelem, a obutí jim zmizelo. Následně bylo nalezeno bdělou hlídkou Policie ČR na místě, kde jsem jim ho zanechal. Ukázal mi fotku mého auta s botičkou a ptal se, co mu k tomu můžu říct.
Řekl jsem mu jen to, že auto je moje, na místě jsem ho ale nezaparkoval, botu z něj nesundal a kdo to udělal samozřejmě netuším. Pak se policajt ptal, jestli jsem třeba auto někomu nepůjčil a jestli nevím komu. Na to jsem mu řekl, že si nevzpomínám, jestli a případně komu jsem vůz půjčil. Aby se nechtěl točit na tom, že jsem neznal totožnost osoby, které jsem auto půjčil, dodal jsem a nechal zapsat, že v době kdy auto půjčuji totožnost dané osoby samozřejmě znám.
Tím moje povídání skončilo, právník ještě nechal policajta upravit některé formulace, aby tam bylo, co jsme chtěli a bylo po představení.
Od podání vysvětlení uběhly tři týdny a zatím ticho po pěšině.

Dnes přišel canc od magistrátu, kde předpokládám bude výzva provozovateli vozidla. Na to mi právník říkal, že na to mají vyzkoušené a fungující řešení a není to osoba zemřelá. Pokusím se zjistit, co a jak, jestli bude ochoten podělit se o know-how.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Policie ČR - odcizení botičky
« Odpověď #10 kdy: 15 Prosince 2013, 22:48:41 »

Já myslím, že nejpravděpodobnější vysvětlení je, že tu botku sice městapo asi napřed obulo, třeba si to i vyfotili, ale potom si to rozmyslelo a šlo to zkoušet jinam. Ta fotka o tom není žádný důkaz, že to tam nechali, kdoví jestli s těmi botkami ti opičáci nekšeftují nebo je nedávají do sběru, aby měli na cigára.   
Trochu mi to připomíná legraci, když jsem po poliších chtěl důkaz, že jsem na prý na stopce nezastavil. Tvrdil jsem jim, že jsem rychlost infinitizimálně snížil k nule (to nebyli schopni zopakovat) a že to lze dokázat tím, že na každé jejich fotce nebo jednotlivém snímku z kamery stojím. Nic neměli a nakonec to vzdali.
IP zaznamenána

1ac0

  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re:Výzva Policie ČR - odcizení botičky
« Odpověď #11 kdy: 23 Prosince 2013, 20:39:25 »

Jak jsem výše slíbil, napíšu sem výsledek celé akce "nezvěstná botička". Pro sichr jsem s tím zašel za právníkem a ten mi navrhnul řešení, které si moc líbilo a proto jsme ho následně realizovali. K podání vysvětlení jsem se dostavil s výše zmíněným právním zástupcem a sehráli jsme vyšetřujícímu četníkovi takové malé divadlo. Od začátku jsem tvrdil, že nevím, proč si mě vůbec pozvali a k čemu že to mám vlastně podávat vysvětlení. Četník mi odvyprávěl, že městapo obulo vůz, jehož jsem provozovatelem, a obutí jim zmizelo. Následně bylo nalezeno bdělou hlídkou Policie ČR na místě, kde jsem jim ho zanechal. Ukázal mi fotku mého auta s botičkou a ptal se, co mu k tomu můžu říct.
Řekl jsem mu jen to, že auto je moje, na místě jsem ho ale nezaparkoval, botu z něj nesundal a kdo to udělal samozřejmě netuším. Pak se policajt ptal, jestli jsem třeba auto někomu nepůjčil a jestli nevím komu. Na to jsem mu řekl, že si nevzpomínám, jestli a případně komu jsem vůz půjčil. Aby se nechtěl točit na tom, že jsem neznal totožnost osoby, které jsem auto půjčil, dodal jsem a nechal zapsat, že v době kdy auto půjčuji totožnost dané osoby samozřejmě znám.
Tím moje povídání skončilo, právník ještě nechal policajta upravit některé formulace, aby tam bylo, co jsme chtěli a bylo po představení.
Od podání vysvětlení uběhly tři týdny a zatím ticho po pěšině.

Dnes přišel canc od magistrátu, kde předpokládám bude výzva provozovateli vozidla. Na to mi právník říkal, že na to mají vyzkoušené a fungující řešení a není to osoba zemřelá. Pokusím se zjistit, co a jak, jestli bude ochoten podělit se o know-how.

pokial to bude chciet realizovat na tomto pripade podelit sa bude musiet  :D
IP zaznamenána