30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nerespektování značky  (Přečteno 14686 krát)

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Nerespektování značky
« Odpověď #15 kdy: 16 Září 2016, 17:01:09 »

popis značky jsem kompletně převzal z dopisu od úřadu. Dnes tím místem pojedu znova, vyfotím, nahodím sem.
Jinak děkuji za podnětnou diskusi :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Nerespektování značky
« Odpověď #16 kdy: 16 Září 2016, 18:10:35 »

Chtěl jsem za značku, ale nechtěl jsem páchat přestupek, tak jsem auto kolem značky tlačil. Asi to budu muset vyzkoušet na živo, až uvidím někde fízly hlídat např. u zákazu vjezdu.
Zkuste, ale fungovat to nebude. Klíčové slovo - obcházení/zneužití práva. SO v tom přestupek najde a bez ohledu na to, jak bude v detailu vypadat argumentace (má hromadu možností, buď bude tvrdit, že tlačení = řízení, nebo že poté, co se tlačič opět stal řidičem, se na něj zpětně vztáhla povinnost daná značkou atp.), žádný soud včetně ústavního to nezruší, protože kdyby soudy poskytly ochranu takto, promiňte mi ten výraz, vychcanému chování, byl by tu ještě o řád větší bordel, než je aktuálně.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Nerespektování značky
« Odpověď #17 kdy: 16 Září 2016, 21:55:18 »

No já nevím, ale točím volantem = řídím vozidlo = jsem řidič.. Je to čistě moje soukromá úvaha neopřená o paragrafy, ale jinak by to vůbec nedávalo smysl...
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Nerespektování značky
« Odpověď #18 kdy: 17 Září 2016, 09:45:50 »

Značka vypadá takto:
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nerespektování značky
« Odpověď #19 kdy: 17 Září 2016, 16:57:23 »

Mimo zásobování.. nemohlo to auto být zásobování?
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Nerespektování značky
« Odpověď #20 kdy: 18 Září 2016, 01:58:20 »

Mimochodem. Do zóny se dá vjet i velmi úzkou uličkou, která je ovšem celá z kopce. Zkusím se zeptat osoby, které bylo auto svěřeno, jestli náhodou neměla poruchu a auto tam jenom neodstavila, aby nepřekáželo. Dokonce si myslím, že vozidlo původně zastavilo  nahoře nad kopeckem a nějaký strážník, jehož služební číslo se zapomnělo, přikázal, aby bylo vozidlo odstaveno jinde. Tento příkaz je nadrazen dopravnimu značení a tudíž osoba neměla jinou možnost než uposlechnout, ikdyž jí to velice tíží u srdce :)
Edit: A uposlechnutí bylo pravděpodobně realizováno tak, že jedna osoba vozidlo řídila a ta druhá tlačila. Kdo tlačil a kdo řídil si už nikdo nepamatuje  ???
« Poslední změna: 18 Září 2016, 02:23:41 od Stepa »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Nerespektování značky
« Odpověď #21 kdy: 18 Září 2016, 12:30:32 »

Co znamená dodatková tabule D2?
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Nerespektování značky
« Odpověď #22 kdy: 18 Září 2016, 15:05:54 »

označení zóny, pro určitou část města Ačko, pro určitou Bčko a pro určitou holt D2.
E: stejně jako v Praze, která je rozdělena na různé oblasti, ve kterých platí různé rezidenční karty.
« Poslední změna: 18 Září 2016, 15:16:28 od Stepa »
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Nerespektování značky
« Odpověď #23 kdy: 18 Září 2016, 18:34:54 »

S tím parkováním si hlavu nedělejte, auto tam nestálo více než tři minuty jak jste psal, to je v pohodě.

Ten zákaz vjezdu je blbej. Formálně vás mají. Hrát to na materiální aspekt a táhnout to s tím až k soudu, cestu myslím ještě nikdo neprošlapal :(
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Nerespektování značky
« Odpověď #24 kdy: 18 Září 2016, 19:43:36 »

Byl by někdo ochoten vzít si případ pod křídla a konzultovat se mnou všechny konkrétní kroky? Zatím jsme ve fázi podávání vysvětlení. SO bude v prvním kole Jihlava.
Pokud bychom se opravdu dostali až k soudu, na poplatcích se samozřejmě budu rád podílet.

Citace
...KÚ Vysočina je ideální pro případy, které opravdu chcete dostat k soudu - rozhodují rychle, zamítají vše, nezdůvodňují téměř nic, právní povědomí na nule...

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Nerespektování značky
« Odpověď #25 kdy: 18 Září 2016, 19:49:25 »

Vy jste vážně vtipálek. Řízení ještě ani nezačalo, vy už myslíte na soud a velkoryse souhlasíte, že byste se podílel na soudním poplatku? Po odečtení vašeho podílu by ten zbytek měl zaplatit kdo?
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Nerespektování značky
« Odpověď #26 kdy: 18 Září 2016, 19:53:22 »

Podíl myslím samozřejmě 100%...
O pomoc žádám z jednoduchého důvodu. Jsem ve vedení SŘ špatnej a jak PJ správně podotknul, nová definice značky B4 je prasácká a ikdyž všichni tuší, že je to blbost, rozstřelit se to nikomu zatím nepovedlo. O Jihlavě/Vysočině se na tomto fóru opakovaně mluví jako o nejsnadnější cestě k soudu a pokud se tam tento konkrétní případ má dostat (a potencionálně vytvářet precedens) bylo by (dle mého názoru) vhodné, aby byl od začátku veden někým z místních profesionálů.
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Nerespektování značky
« Odpověď #27 kdy: 19 Září 2016, 12:05:44 »

update:
ouřad se vyjádřil, o B4 nejde. Takže dál klasicky parkování s helmutem?
"Městská policie v popise oznámení přestupku uvádí, že dne Anonymyzace ve čas T přijal operační strážník oznámení občana, že v ulici Srázná parkují vozidla bez rezidentních karet. Hlídka vyslaná na místo provedla kontrolu vozidel, a to v době od čas T + 11 minut do čas T + 29 minut hod., kdy byl vypsán parkovací blok pro nepřítomného řidiče a pořízena fotodokumentace. Nejméně po dobu přítomnosti hlídky se tedy u vozidla řidič prokazatelně nezdržoval.
Btw. Máte někdo helmuta? Já zrovna žádného kontaktního ne  >:(
Další postup:
1. Naprášit Helmuta
2. Helmut se přizná a učiní ze mě zmocněnce
3. Spis a podívat se, co mají?
« Poslední změna: 19 Září 2016, 12:08:38 od Stepa »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Nerespektování značky
« Odpověď #28 kdy: 19 Září 2016, 12:24:07 »

No ale jak to víte, že se u vozidla řidič nezdržoval? Jak je vlastně definovaná vzdálenost od vozidla, aby se ještě dalo říci „u vozidla“? Co když ze vzdálenosti 5 m mlčky sledoval konání městapa? Ale nechtěl je rušit, protože je to těžký introvert… a proto Vás vlastně Helmut zplnomocňuje…
IP zaznamenána

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Nerespektování značky
« Odpověď #29 kdy: 20 Září 2016, 08:29:23 »

Máte, prosím, někdo Helmuta?
IP zaznamenána