30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Alkohol 0,27-0,26  (Přečteno 4234 krát)

Eddy

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Alkohol 0,27-0,26
« kdy: 14 Září 2016, 23:08:58 »

Dobrý den,
Dechovou zkouškou byla večer naměřena hodnota 0,27 po 5.min 0,26/zobrazeno na testru/.Na dotaz zda jsem něco před jizdou požil jsem uvedl,že před 5,5hod- 2x 12tku a 2/3 nealko. Výjezdy z testru jsem podepsal+nějaký protokol.Na krevní zkoušku nechtěli,ale ptali se zda chci,ale že ji zaplatím myslím řekli 14 nebo 1700.Z fin. důvodu a ve spěchu jsem řekl že ji nepožaduji.ŘP mi vrátili prý mám čekat pokutu a zákaz na půl roku.Žádný alkohol ze mě nebylo cítit,nijak jsem se nemotal,komunikace normální.Přestupky do ted žádné.Nikdy by jsem si nesedl vědomě za volant s alkoholem.
Otázka je zda to zametou pod stůl nebo co mi v tomto případě hrozí a zda je možnost nějaké obrany proti pokutě a sebrání ŘP./Pha/ Děkuji moc
« Poslední změna: 15 Září 2016, 01:33:22 od enzym »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,27-0,26
« Odpověď #1 kdy: 14 Září 2016, 23:51:29 »

Eddy> Kristova noho, chlape! Kdybyste se nepřiznal k těm pivům, tak to máte vyhrané, takhle to bude výrazně složitější. Ale nesundávejme kalhoty, když brod je ještě daleko.

Bylo to opravdu 5 minut, nemohlo to být o něco méně? Z finančních důvodů jste odmítl jít na krev? Víte jaké jsou postihy za tenhle přestupek a jak se prodraží být bez řidičáku? Ale je možné, že jste dobře udělal, těžko teď soudit. Obávám se, že šance, že by to zametli pod stůl je limitně blízká nule. Je ale dobré, že Vám ŘP neodebrali.

Pro adminy/moderátory: Je možné oddělit tyto příspěvky do nového vlákna a asi ideálně přesunout do neveřejné sekce? Díky.

odděleno, přesunuto // ještě přejmenovat? :-)
enzym
« Poslední změna: 15 Září 2016, 01:34:33 od enzym »
IP zaznamenána

Eddy

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,27-0,26
« Odpověď #2 kdy: 15 Září 2016, 00:27:05 »

Na krev jsem neodmitl,rekli jenom zda chci jit,ze muzu no  zaplatim si to.Jinak me na krev nechteli.Myslim,ze po 2 pivech a cca 3 nealko uplynula dostatecna doba na  vstrebani...cca 5hod.To prece musi vedet ne?Jestli to pocitaji z druheho mereni  0,26 a odectou 0,24 =0,02.Co tedy s tim?Hodnota0,02 muze byt zvysena od ruznych faktoru ne? Mozna ta druha zkouska byla mene nez 5min,cas by mel byt na tech vyjezdech
« Poslední změna: 15 Září 2016, 01:34:14 od enzym »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,27-0,26
« Odpověď #3 kdy: 15 Září 2016, 00:40:33 »

Omlouvám se za užití chybného "odmítl" místo správného "nepožadoval".

Pro příště: S fízly se nebavíme a už vůbec se jim k ničemu nepřiznáváme.

Samozřejmě lze to zkusit hrát na to, že jste se oprávněně domníval, že v tu dobu již v organismu mít žádný alkohol nebudete. Ale i tak to asi bude dost těsné.

Pokud by náhodou nebyla dodržena prodleva 5 minut mezi měřeními, mělo by být možné měření prohlásit za neplatné. Ale přiznám se, že nevím na základě jakého dokumentu, jen jsem tuto věc zahlédl v nějakém jiném tématu na tomto fóru.

Každopádně vzhledem k tomu, že ŘP nebyl zadržen, klidně jezděte dál a vyčkejte, s čím přijde úřad. Máte v tuto chvíli už nějaké dokumenty k této věci?
« Poslední změna: 15 Září 2016, 01:34:01 od enzym »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,27-0,26
« Odpověď #4 kdy: 15 Září 2016, 00:45:08 »

Dovolil bych si citovat mistra hh z jiného neveřejného vlákna
V této oblasti se ale nevyznám, matadoři to mohou vidět jinak -0.30 - 0.20=0.10 případně 0.30 - 0.24=0.06, což jest pouze flastr bez odebrání ŘO - což by již mohlo býti vhodné na DYI sebeobranu s pomocí fóra.
Bohužel, tohle je projev té slavné nulové tolerance, je to o papíry vždy. Skutkový závěr bude, že řidič byl ovlivněn alkoholem, což se prokáže buď z těch zkoušek z Drageru (za dodržení metodiky), nebo prostě tím, že orientační zkouška (klidně i z detektoru typu balonek) byla pozitivní a zároveň řidič konzumaci přiznal - proto je klíčové nikdy nic nepřiznat, protože pak při nedodržení metodiky nebo měření něčím jiným nemá úřad/PČR v ruce absolutně nic použitelného.

Není prokázáno, že by to bylo víc než 0,30 ‰, tedy nehrozí body, ale zákaz na min. 6 měsíců (který lze ukončit po polovině) a pokuta min. 2500 Kč tam bude vždy.

Citace
// ještě přejmenovat? :-)
Všechny mnou spáchané editace předchozích a následných příspěvků spočívaly v další úpravě nadpisu.
« Poslední změna: 15 Září 2016, 01:35:56 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Eddy

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Alkohol 0,27-0,26
« Odpověď #5 kdy: 15 Září 2016, 01:06:28 »

Diky za rady.Co se tyce dokumentace zatim nic nemam a doufam,ze nic neprijde.Hodnoty se daji nafoukat i po poziti leku,ale to by bylo prast jak uhod rizeni pod vlivem i kdyz nevedome ze....
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,27-0,26
« Odpověď #6 kdy: 15 Září 2016, 01:14:23 »

Není zač. Na to že nic nepřijde bych na Vašem místě příliš nespoléhal. Na druhou stranu, dokud nic nepřijde, nemusíte to řešit, ŘP máte i nadále. Až (pokud) něco přijde, vyžádáte si kopii spisu a teprve se uvidí, co se s tím dá dělat.

Ty hodnoty se IMHO dají nadýchat i bez léků a bez alkoholu, problém je, že jste nějaké piva přiznal. Ovšem možná jste mluvil o nealkoholických pivech a nebo o jejich vypití ne "včera večer", ale "před-předevčírem večer". Otázka samozřejmě zní, co přesně jste do protokolu uvedl.
« Poslední změna: 15 Září 2016, 01:34:47 od enzym »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,27-0,26
« Odpověď #7 kdy: 15 Září 2016, 01:22:08 »

My jsme tady všichni chytří, ale to proto, že takových jako Ty jsou tu mraky (studuj vlákna alkohol). Optimisté, celkem konformní, jsou konfrontováni s nulovou tolerancí a laskavým přístupem MP či PaCH, kteří ochotně zapíší vše, co na sebe spolupracující čestný občan napráská. S úředníky je to to samé ... úsměvy, podané ruce a na závěr odevzdej ŘP a nepruď, jinak ho hnedtak neuvidíš. Takže je to o volbě, kterou lze udělat, pokud dokážeš odhadnout protistranu a své schopnosti (nebo toho, kdo Tě zastoupí). Je zde celá množina možných výsledků - od výhry bez pokuty a s ŘP až po 2500 Kč + 6M bez.
Hodně záleží na tom, co přesně jsi podepsal, jaké podklady jsou k měření a trochu na tom, na koho narazíš. Takže se teprve uvidí.   
« Poslední změna: 15 Září 2016, 01:34:54 od enzym »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,27-0,26
« Odpověď #8 kdy: 15 Září 2016, 01:25:50 »

kverulant> Není to spíš až po 20.000 a 12M bez? (ač je to nepravděpodobné)
« Poslední změna: 15 Září 2016, 01:34:59 od enzym »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,27-0,26
« Odpověď #9 kdy: 15 Září 2016, 09:09:27 »

kverulant> Není to spíš až po 20.000 a 12M bez? (ač je to nepravděpodobné)
Tak v tomhle případě by tedy bylo celkem fajn dostat 20.000,-  a 12 bez - by mě zajímalo, jak by si to orgán obhájil před odvolačkou  ;)
« Poslední změna: 15 Září 2016, 09:13:09 od plikous »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,27-0,26
« Odpověď #10 kdy: 15 Září 2016, 14:36:12 »

Hodnoty se daji nafoukat i po poziti leku

i po dalších věcech a tak tam je munice jak proti tak nízkým hodnotám argumentovat.. ale nesmí řidič pití alkoholu před jízdou přiznat!!

Byly tu případy kdy dechová zkouška alkohol ani neprokázala a úřad stejně zkusil obvinění postavit jen na prohlášení řidiče že někdy před jízdou alkohol pil.. a nebýt zdejšího fóra tak jim asi i dal pokutu a zákaz řízení..


ale to by bylo prast jak uhod rizeni pod vlivem i kdyz nevedome ze....

Když řidič nevěděl že je pod vlivem a ani nemohl vědět tak to není přestupek.. není zavinění.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,27-0,26
« Odpověď #11 kdy: 15 Září 2016, 20:46:56 »

kverulant> Není to spíš až po 20.000 a 12M bez? (ač je to nepravděpodobné)
Může být.   http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1b-0.html
Ale když PaCH hovořili o spodní sazbě délky zadržení, tak lze očekávat i spodní sazbu ve finačním ocenění. A méně pod vlivem už skoro nejde být.  :)
IP zaznamenána