30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: FattyPillow dostal exekuci 33 333 333 Kč  (Přečteno 7425 krát)

am6

  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
FattyPillow dostal exekuci 33 333 333 Kč
« kdy: 07 Září 2016, 12:26:44 »

https://www.grunex.com/clanek/donate-nemusi-byt-vzdy-radost-fattypillow-dostal-kvuli-jednomu-oznameni-o-exekuci/1028

Krásný případ potvrzující, že s policajtem se nebavíme. Ten vůl jim sám ještě našel a předal požadované výpisy.

Taky by mě zajímalo co u těch opičáků děje, že z částky kolem 17k udělají 33M. Asi to vůbec neberou vážně.

Poslední dost nesmyslnou věc zmiňuje sám Fatty. Pokud to opravdu bylo tak, že někdo někomu ukradl kreditku a ten zloděj z ní poslal dar Fattymu, měli by snad opicajti částku vymáhat po zloději ne?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:FattyPillow dostal exekuci 33 333 333 Kč
« Odpověď #1 kdy: 07 Září 2016, 12:44:43 »

Po zloději? Proč? To jako když ti tvoje dítě (předpokládám fanoušek toho kluka) vezme kreditku a zaplatí mu dar (byť bezmyšlenkovitě a pak mu to třeba dojde a kartu někde vyhodí).

Stejně tak by sis mohl koupit použité hodinky za 50 tisíc ... bohužel omylem Ti prodávající pošle jiné číslo bú (to se mi fakt stalo, naštěstí to přišlo na neexistující účet a ne na účet youtubera) ... a ty tam pošleš svý prachy. Vzhledem k tomu že si dotyčný myslí žes mu ty prachy daroval tak je utratí a pak když přijde chargeback se bude hrozně divit že nějakej chargeback přišel.

Chyba v částce je samozřejmě věc druhá, ale takové věci se prostě stávají. Co se týče principu konkrétních zmiňovaných transakcí, je to logické.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

am6

  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
Re:FattyPillow dostal exekuci 33 333 333 Kč
« Odpověď #2 kdy: 07 Září 2016, 13:04:30 »

Když mi zloděj ukradne hotovost, vymáhá se částka taky po něm a ne po obchodnících kde nakoupil (nebo po těch co obdaroval). Chápu že u platebních karet je to takto nastaveno, ale smysl mi to nedává.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:FattyPillow dostal exekuci 33 333 333 Kč
« Odpověď #3 kdy: 07 Září 2016, 13:13:22 »

Teorie ... já se dostanu na tvůj internetbanking ... pošlu si prachy na účet ... a označim fetku bez domova (který dam třeba 10k aby se přiznala) že to udělala ona ... já budu mít na účtu všechny tvý prachy, vysměju se ti do xichtu a ty si to nárokuj po bezďákovi. To je fajn :) ... bezdůvodné obohacení? Dyg hej donations more voco de ...  ;D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

am6

  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
Re:FattyPillow dostal exekuci 33 333 333 Kč
« Odpověď #4 kdy: 07 Září 2016, 14:12:07 »

To už do toho mícháš bílého koně.

Nic to nemění na věci, že při bezhotovostních operacích je trestán nesmyslně obchodník (či obdarovaný), jen protože je snáze dohledatelný a ne skutečný pachatel.

V tvojí teorii, bys byl pořád pachatel (který jen použil bílého koně). Takže kdyby podle zdravého rozumu trest dopadal na pachatale, tak bys to byl právě ty. Jestli by byl odhalen bílý kůň už je věc druhá.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 319
    • Zobrazit profil
Re:FattyPillow dostal exekuci 33 333 333 Kč
« Odpověď #5 kdy: 07 Září 2016, 15:08:58 »

Vážení, nechci se vám do té filosofické debaty míchat, ale pohybujete se v říši představ, nikoliv v realitě.

Darování (či jiné právní jednání) od neoprávněného si může šťastně obdarovaný nechat zarámovat, víc mu platné nebude. V principu je sice za splnění určitých podmínek možné nabýt vlastnictví i od nevlastníka (původnímu vlastníkovi pak zůstává jen právo na náhradu škody), ale do toho se nějaké vyluxování účtu, které navíc bude trestným činem, vážně nevejde (srov. § 1111 an. OZ, ale klidně i jakýkoliv jiný civilní kodex). Pokud vám nějaká fetka pošle x milionů jako dar, tak vám určitě každý uvěří, že jste jej přijal v dobré víře ...
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:FattyPillow dostal exekuci 33 333 333 Kč
« Odpověď #6 kdy: 07 Září 2016, 15:14:34 »

Mne spíš udivuje, že může naběhnou exekuce na účet bez předchozí informace.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:FattyPillow dostal exekuci 33 333 333 Kč
« Odpověď #7 kdy: 07 Září 2016, 15:16:01 »

Mne spíš udivuje, že může naběhnou exekuce na účet bez předchozí informace.
No, když ti to dopředu řeknou tak si všechno vybereš.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 241
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:FattyPillow dostal exekuci 33 333 333 Kč
« Odpověď #8 kdy: 07 Září 2016, 15:19:38 »

hh: ten titul je mi celkem jasny, ale z dostupnych informaci, mel darovat cca 17.000.
Misto zmrazeni darovane castky 17K mu byl zmrazen cely ucet (ano nevime, jaky byl zustatek, patrne vetsi a mozna taky ne), ale to je prece pomerne jednoduse dohledatelne, odkum kam penize sly a kolik.

am6: diky, nemel jsem trpelivost ty jeho projevy snaset cele video... nicmene stale tam nehraje 33M (mozna nejaka konstanta v bance)
« Poslední změna: 07 Září 2016, 16:39:21 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

am6

  • Příspěvků: 225
    • Zobrazit profil
Re:FattyPillow dostal exekuci 33 333 333 Kč
« Odpověď #9 kdy: 07 Září 2016, 15:21:30 »

fu: zůstatek byl 6k, říká to ve videu

Víc než kdy dřív jsem si na tomto případu uvědomil, že dnes je skoro nezbytné přesunout část prostředků do bitcoinu nebo něčeho podobného, na co úřady "nemůžou".

*edit, doplňen zdroj výše zůstatku
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:FattyPillow dostal exekuci 33 333 333 Kč
« Odpověď #10 kdy: 08 Září 2016, 11:00:33 »

Mne spíš udivuje, že může naběhnou exekuce na účet bez předchozí informace.
No, když ti to dopředu řeknou tak si všechno vybereš.

Tak samozřejmě ne informace, zítra Vám uvalíme exekuci na účet. Nicméně informace, hele chceme po Tobě prachy, by nebyla od věci . :). Na druhou stranu je otázka, jak to bylo doopravdy. On tam říká, že byl na výslechu. Že s ním bubáci komunikovali. A jestli mu to někde mezi řečí řekl.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 076
    • Zobrazit profil
Re:FattyPillow dostal exekuci 33 333 333 Kč
« Odpověď #11 kdy: 08 Září 2016, 19:55:13 »

Prozatím stačí účet v zahraničí - ne že by na něj nemohli, ale je to poměrně komplikované. Další možnost je účet vedený na dítě, ale jsou tam problémy s tím, že peníze jsou dítěte a pravomoc rodičů rozhodovat může být omezena.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:FattyPillow dostal exekuci 33 333 333 Kč
« Odpověď #12 kdy: 08 Září 2016, 20:36:36 »

Prozatím stačí účet v zahraničí - ne že by na něj nemohli, ale je to poměrně komplikované. Další možnost je účet vedený na dítě, ale jsou tam problémy s tím, že peníze jsou dítěte a pravomoc rodičů rozhodovat může být omezena.

Jsou ještě nějaké alternativy? Účet vedený v zahraničí je sice ok, ale i tak je veden na jméno, dál se platí za vedení účtu atak ... inv. zlato a mince zas musím někde skladovat a stejně tak můžu mít prachy pod polštářem, takže taky celkem blbá varianta ..

Mě se líbí předplacené anonymní platební karty, ale nestudoval jsem to ... http://predplaceneplatebnikarty.cz
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 076
    • Zobrazit profil
Re:FattyPillow dostal exekuci 33 333 333 Kč
« Odpověď #13 kdy: 08 Září 2016, 21:01:05 »

Už brzy (18.9.2016) by měly být k dispozici účty levně nebo dokonce zdarma v celé EU - viz http://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/HTML/?uri=CELEX:32014L0092

Předplacená karta může být zajímavá krátkodobá volba, protože roční limit pro anonymní kartu je pouze cca 60.000Kč.
IP zaznamenána

djh

  • Host
Re:FattyPillow dostal exekuci 33 333 333 Kč
« Odpověď #14 kdy: 11 Září 2016, 18:16:41 »

No ale ti nic nebrání tech karet mit 10, ne?
IP zaznamenána