30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Pásy+světla  (Přečteno 65823 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pásy+světla
« Odpověď #15 kdy: 12 Listopadu 2013, 10:40:06 »

Což nemá žádnou oporou v ničem, naopak, případů, kdy si opicajti vymýšleli a lhali je (zdokumentováno) stále víc, stále víc se mluví o čárkovém systému a nakonec, jednou už to u soudu rozstřeleno bylo. Neříkám, že to je jasná věc, ale šance tu je.
Obviněný má zjevnou motivaci ke lhaní (nechce být potrestán). Zato se implicitně předpokládá, že "policajt by přece nelhal".
Takže nejdřív musíte dokázat, že policajt má taky motivaci ke lhaní a pak teprve jeho výpověď bude mít stejnou váhu jako Vaše.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Pásy+světla
« Odpověď #16 kdy: 12 Listopadu 2013, 11:40:06 »

Což nemá žádnou oporou v ničem, naopak, případů, kdy si opicajti vymýšleli a lhali je (zdokumentováno) stále víc, stále víc se mluví o čárkovém systému a nakonec, jednou už to u soudu rozstřeleno bylo. Neříkám, že to je jasná věc, ale šance tu je.
Obviněný má zjevnou motivaci ke lhaní (nechce být potrestán). Zato se implicitně předpokládá, že "policajt by přece nelhal".
Takže nejdřív musíte dokázat, že policajt má taky motivaci ke lhaní a pak teprve jeho výpověď bude mít stejnou váhu jako Vaše.

Na tohle mám jednoduchý argument. Jakmile vás fízl zastavil a buzeroval, už nemá jinou možnost než trvat na přestupku, jelikož by se jinak vystavoval riziku trestního stíhání pro zneužívání pravomoci úřední osoby, případně minimálně postihu za přestupek, za provinění proti zákonu o Policii apod. Přece v přestupkovém řízení neřekne, že se nic nestalo, tudíž vás šikanoval bezdůvodně, abyste na něj obratem podali trestní oznámení a vyšetřovala ho Inspekce, že? Takže jednoznačně má důvod lhát, a to přesně stejný jako řidič (vyhnout se sankci).

Pochopitelně lze argumentovat i čárkovým systémem (fízl má od nařízených za úkol vybrat určitý počet pokut, lhostejno jak, kde a od koho), ale to už by chtělo dokládat nějakými prokazatelnými příklady (kdy nějaký fízl existenci tohoto systému přiznal apod.)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pásy+světla
« Odpověď #17 kdy: 12 Listopadu 2013, 16:54:17 »

Což se dohledat jistě dá, dneska už je čárkový systém veřejné tajemství. Jistou váhu mají určitě i výpovědi lidí, kterým toto opicajti řekli. Kdyby to byl jeden, jo, ale takových lidí jsou už kvanta, takže na tom jistě něco bude…minimálně tolik, aby to zavdalo pochybnostem :)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pásy+světla
« Odpověď #18 kdy: 13 Listopadu 2013, 03:32:28 »

Ještě mě napadlo, jak jsem to začal štípat, soudruzi uvedli, že kontrolní stanoviště měli na zastávce MHD. Ještě si to nechám potvrdit obviněným, ale není to náhodou závadné? Na zastávce je zákaz zastavení. Pokud pro soudruhy příslušníky neplatí nějaká speciální výjimka že můžou obsadit zastávku (přičemž vím jedině o té, že by zasahovali, tedy měli rozsvícené majáky; žádná značka dávajícím jim extra oprávnění tam není), tak to by mohla být další drobnost pro kladení k tíži soudružce - dopouštěli se protiprávního jednání a tedy měli zájem na tom, aby se z toho udělal zásah, který by ospravedlnil jejich jednání. Co?  ;D

EDIT: rozšoupnul jsem se, zde je celý text k přečtění http://brambory.sinuhetcloud.net/Svetla_pasy/odvolani.doc

Stále je čas, pokud tedy jsou nějaké zásadní body co změnit a co tam přidat (čti: jak to natáhnout a vůbec zhoršit tak, aby se tím ouřada ani nezabýval a nechal to radši vyhnít; ty odkazy myslím působí velmi dobře :D), jsem jedno ucho.
« Poslední změna: 13 Listopadu 2013, 05:36:00 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Majkii

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Pásy+světla
« Odpověď #19 kdy: 13 Listopadu 2013, 08:18:34 »

Myslím že příslušníci mají nějakou vyhláškou ministerstva vnitra povoleno porušovat předpisy, pokud "je to nezbytné k plnění služebních úkolů" nebo nějaká podobná úplně gumová definice. To jim taky slouží jako obhajoba k tomu, že v Prassatech při lovbě dělaj to samý, co oběti.
IP zaznamenána

spapanek

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Pásy+světla
« Odpověď #20 kdy: 13 Listopadu 2013, 09:14:44 »

@Behemot: Jsem laik. V zakonech se nevyznam, prakticke znalosti nemam a teoreticke jen z D-F a odtud. Nicmene mluve z teto pozice povazuji vase odvolani primo za umelecke dilo. Mimo jine velmi inspirativni. Dekuji.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pásy+světla
« Odpověď #21 kdy: 13 Listopadu 2013, 15:47:15 »

Myslím že příslušníci mají nějakou vyhláškou ministerstva vnitra povoleno porušovat předpisy, pokud "je to nezbytné k plnění služebních úkolů" nebo nějaká podobná úplně gumová definice. To jim taky slouží jako obhajoba k tomu, že v Prassatech při lovbě dělaj to samý, co oběti.

Narazil jsem na to a mělo by se to týkat explicitně rychlé jízdy bez majáku, na všechno ostatní maják.

spapanek: díky, je to rovněž moje premiéra, tak jsem zvědav :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Sinuhet

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:Pásy+světla
« Odpověď #22 kdy: 27 Listopadu 2013, 14:20:33 »

Přidávám se, pěkné odvolání.
Ještě by to chtělo přidat na štábní kultuře a celkovém vzhledu, ať to vypadá profesionálně... a vytisknout na hlavičkový papír MD :-D
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pásy+světla
« Odpověď #23 kdy: 27 Listopadu 2013, 15:06:36 »

No já jen doufám, že to nakonec poslal, poté, co jsem mu osvětlil, že poplatek náhrady výdajů řízení se platí jen jeden, protože i odvolání na kraj je pořád to jedno řízení…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pásy+světla
« Odpověď #24 kdy: 27 Dubna 2017, 19:05:52 »

Přidávám nový link na odvolání, brambory dávno shnily, ještě, že už nemažu e-maily :D Jinak co vím, tak už to tehdá nerozporoval a zatáhnul…

www.hwworld.cz/files/SR/Pasy_svetla_anon.doc
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

dwein dibly

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Pásy+světla
« Odpověď #25 kdy: 27 Dubna 2017, 19:10:52 »

zrovna jsem Vám chtěl psát sz jestli toto ještě někde nemáte uložené.. a ono blesk z čistého nebe přišel...  díky
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pásy+světla
« Odpověď #26 kdy: 27 Dubna 2017, 19:27:25 »

No on už mi právě někdo psal, tak jsem to vyhrabal :)

Byla to ale moje prvotina, čili to má jen pět stran a tak. Doporučuji se podívat i na www.hwworld.cz/files/SR/odvolani_sklo_anon.odt, to je prasklé čelní sklo, a inspirovat se i tam…

Tradičně platí, že někde po páté stránce a několika hodinách, pže to obvykle píšu poslední den, jak jinak :D, už toho mám dost, tak to bývá takové stručnější a s větší tendencí je všechny poslat do prdele. Tam máte šanci to ještě rozvést a natáhnout.
« Poslední změna: 27 Dubna 2017, 19:29:42 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek