30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Pásy+světla  (Přečteno 66851 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
[WIN] Pásy+světla
« kdy: 06 Listopadu 2013, 14:25:24 »

Mám tu případ v terminálním stádiu - bylo rozhodnuto, běží lhůta na odvolání. Opírá se to o svědectví soudružky příslušnice, která obviněného stavěla, nci víc nemají (nefotial to a kolega soudruh příslušník seděl v autě a nic neviděl). Výpověď obviněného označena za účelovou atd., příslušnice je naopak strašně věrohodná.

Bohužel přestupce, kterému jsem radil, se zcela nedržel rad a navykládal jim věci, které naopak měly zaznít z huby soudružky. NNeposkytl mi ani opisy z protokolu, v podstatě jen vágní informace. Je ještě nějaká šance, jak to v odvolání rozstřelit? Nejsem si jist, zda se tam ještě dají navrhovat důkazy, předpokládám, že ne. A hlavně, pokud nebyla příslušnice jasně při výslechu zlustrována (a nevím, co tam slovo od slova řekla), těžko teď lze stavět na její nejednoznačné vzpomínce na onu situaci obhajobu, že…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Pásy+světla
« Odpověď #1 kdy: 06 Listopadu 2013, 15:05:19 »

Je ještě nějaká šance, jak to v odvolání rozstřelit?
Většinou už jen na procesních věcech, ale toho může být relativně hodně (zkrácení práv, nesplnění povinností, nesprávné hodnocení důkazů, nepřezkoumatelnost apod.).

Nejsem si jist, zda se tam ještě dají navrhovat důkazy, předpokládám, že ne.
§ 82 odst. 4 správního řádu: K novým skutečnostem a k návrhům na provedení nových důkazů, uvedeným v odvolání nebo v průběhu odvolacího řízení, se přihlédne jen tehdy, jde-li o takové skutečnosti nebo důkazy, které účastník nemohl uplatnit dříve. Namítá-li účastník, že mu nebylo umožněno učinit v řízení v prvním stupni určitý úkon, musí být tento úkon učiněn spolu s odvoláním.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pásy+světla
« Odpověď #2 kdy: 06 Listopadu 2013, 15:42:49 »

Jasně no.

Pročetl jsem si pořádně rozhodnutí a zdá se, že přeci jen úplně beznadějné to není. Uvedl, že světla zapínal a kontrolka světel svítila a jelikož to (polohu spínače) si soudružka nezkontrolovala, nemůže nijak prokázat opak -> chybí úmyslné zavinění. Bláboly o účelovosti a ty kydy o tom, že když využil svoje ústavní práva nic nepodepsat a nic neříkat, je jistě vinen, na to nemají vliv.

http://brambory.sinuhetcloud.net/Svetla_pasy/DSC_0171.JPG
http://brambory.sinuhetcloud.net/Svetla_pasy/DSC_0172.JPG
http://brambory.sinuhetcloud.net/Svetla_pasy/DSC_0173.JPG
http://brambory.sinuhetcloud.net/Svetla_pasy/DSC_0174.JPG

U pásů se alespoň dá zkusit zahrát na materiální znak, protože tím, že se nepřipoutal, fakticky nemohl ničí bezpečnost ani plynulost provozu ohrozit; mohl ohrozit pouze sám sebe a po tom je zákonu hovnajs. Má smysl zkusit si pohrát na zaujatost (čárkový systém) s tím, že by jistě stačilo řidiče na problém upozornit (domluva) a on by jistě zjednal nápravu, neboť na prázdné silnici sobotního provozu lehce po poledni za dobré viditelnosti (což sami uvedli!) reálně nikoho omezit ani ohrozit nemohl?

Jinak ač to jsou dva přestupky, mluví u nich automaticky jako o jednom. V odvolání to rozepíšu na oba a budu argumentovat k oběma samostatně…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Pásy+světla
« Odpověď #3 kdy: 06 Listopadu 2013, 16:00:00 »

Tak jak úřad argumentuje, proč pachatel lhal a fízlové mluvili čistou pravdu a nic než pravdu, bych to otočil:
Chtějí se vyhnout obvinění ze spáchání trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby, následnému trestnímu stíhání a důsledkům z tohoto stíhání plynoucím. Plus doložit články, kdy fízlové někoho bezdůvodně šikanovali, fixlovali s pokutovými bločky apod. - na internetu je toho nepřeberné množství.
http://aktualne.centrum.cz/finance/doprava/clanek.phtml?id=753621
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pásy+světla
« Odpověď #4 kdy: 06 Listopadu 2013, 16:02:04 »

Napadlo mě to, má teda smysl takhle píchat do vosího hnízda? Pan úředník je bývalý SNBák, takže může být veselo :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Pásy+světla
« Odpověď #5 kdy: 06 Listopadu 2013, 16:42:18 »

Ještě jeden pěkný judikát k fízlům jako svědkům. Dá se z toho něco vyzobat:
http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2010/0083_7As__100_20110712101148_prevedeno.pdf
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Pásy+světla
« Odpověď #6 kdy: 06 Listopadu 2013, 17:33:01 »

Tak přece jen ještě pár zajímavostí:

I. Úřední záznam o tom, že byl spáchán přestupek a kdo je z jeho spáchání podezřelý, poskytuje správnímu orgánu pouze předběžnou informaci o věci; nelze jej však považovat za důkazní prostředek (§ 51 odst. 1 správního řádu z roku 2004). K dokazování průběhu událostí popsaných v úředním záznamu slouží mj. svědecký výslech osoby, která úřední záznam pořídila, nikoli tento záznam sám.
II. Obviněný z přestupku může uplatňovat nové skutečnosti a navrhovat nové důkazy (§ 73 zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích) i v odvolání; omezení stanovené v § 82 odst. 4 správního řádu z roku 2004 na řízení o přestupku nedopadá.

http://www.nssoud.cz/main2col.aspx?cls=EvidencniListVety&evl_id=11705&menu=266
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pásy+světla
« Odpověď #7 kdy: 06 Listopadu 2013, 17:36:47 »

Jj, už mi něco psal D-F, tak díky za materiály :) V příštích dnech něco sesmolím a dám pak ještě k nahlédnutí…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Abraxis

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Pásy+světla
« Odpověď #8 kdy: 06 Listopadu 2013, 18:28:40 »

Hele - dle predpovedi melo byt 25.5. zamraceno a prset - http://pocasi.idnes.cz/?d=25.05.2013%2003:00&noindex. Zatimco soudruzka uvadi "jasno a slunecno".

Mozna by to chtelo vytahnout satelitni snimek a napadnout tu vypoved?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pásy+světla
« Odpověď #9 kdy: 06 Listopadu 2013, 20:06:04 »

Přesně mě napadlo už jít tím směrem, mrknout kde přesně to bylo a pokdu bylo tak krásně, jestli náhodou nestála proti slunci (hovno by viděla), navíc by pak světla nebyla třeba (=žádné ohrožení veřejného zájmu když je to auto vidět na pět kilometrů). A naopak kdyby bylo hnusně…

Nějaký nápad kde by se takové archivní informace daly sehnat?

Jinak toto je ideální škola do budoucna, minimálně pro mě - prostě jak by me opicajti někde vzali, tak vím, že mám odstavit auto a hned si to jít nafotit…jejich místo, odkud jsem jel, výhledy, stav počasí atd. Oni to v ruce nemají, mít to může být solidní výhoda…

Toto mě dostalo z toho judikátu o telefonu ;D ;D ;D
Citace
Nejvyšší správní soud v žádném případě nemá za to, že uvedené pozitivní či negativní motivační důvody nutně vedou v masovém měřítku k tomu, že policisté jako svědci vypovídají  vědomě  nepravdu.  Pouze  upozorňuje,  že  mohou  vést  v některých  případech k takovému jednání a v jiných případech mohou vyvolat v policistovi subjektivní přesvědčení, že určité skutečnosti viděl, ač se nestaly, anebo naopak neviděl, ač se staly.
« Poslední změna: 06 Listopadu 2013, 20:27:12 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pásy+světla
« Odpověď #10 kdy: 10 Listopadu 2013, 14:37:02 »

Našel jsem sluneční kalkulátor, kdyby to někdy někdo potřeboval, dobrá věcička, v tomto případě mi ovšem nepomůže, slunce nebylo ani tak, aby oslňovalo čelní sklo, ani aby oslňovalo soudružku příslušnici. http://www.suncalc.net/#/49.2622,13.894,16/2013.05.25/14:20
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Pásy+světla
« Odpověď #11 kdy: 10 Listopadu 2013, 21:01:48 »

Ono to asi nepomůže nikdy. Nevyplývá z toho, jestli vůbec slunce svítilo, kdo kde stál, jestli slunce v daném místě něco nestínilo apod. Na tohle je jediné řešení situaci dokonale nafotit/natočit v daném čase a místě. Tohle zpětné hledání různých obezliček má v podstatě nulovou důkazní hodnotu.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pásy+světla
« Odpověď #12 kdy: 10 Listopadu 2013, 21:07:38 »

Ale co by ne, můžu se do toho opřít jak jsem už říkal: pokud tak skvěle svítilo, není třeba vlastně mít světla, protože v horším případě stejně nepůjdou vidět a v lepším člověka jedoucího naproti, už tak oslněného slunkem, oslní ještě víc. Doplním info o pár studiích ze zahraničí a tom, že ten nesmysl už tam pomalu ruší…absence materiálního znaku jak vyšitá, jako doplňku k chybějícímu zavinění (kontrolka svítila…).

Navíc je to celé tvrzení jedné příslušnice proti tvrzení jednoho řidiče, to jsou podle mě dost hliněné nohy na kterých to stavět, spolu s in dubio pro reo; díky za tamten rozsudek, bude se hodit.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pásy+světla
« Odpověď #13 kdy: 11 Listopadu 2013, 12:39:32 »

Navíc je to celé tvrzení jedné příslušnice proti tvrzení jednoho řidiče, to jsou podle mě dost hliněné nohy na kterých to stavět, spolu s in dubio pro reo; díky za tamten rozsudek, bude se hodit.
Jenže ve skutečnosti to je naopak, výpovědi policajta se dává větší váha, než výpovědi běžného občana, zejména pak výpovědi obviněného.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pásy+světla
« Odpověď #14 kdy: 11 Listopadu 2013, 15:22:07 »

Což nemá žádnou oporou v ničem, naopak, případů, kdy si opicajti vymýšleli a lhali je (zdokumentováno) stále víc, stále víc se mluví o čárkovém systému a nakonec, jednou už to u soudu rozstřeleno bylo. Neříkám, že to je jasná věc, ale šance tu je.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky