30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Senát schválil 0,8 promile pro cyklisty, ministerstvo dopravy to odmítá  (Přečteno 13957 krát)

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil

Pracovně jsem se účastnil výstavby úplně nové žel. zastávky za Novým Šaldorfem u Znojma. Zastávka uprostřed polí, kus od zastávky ulička sklípků. Netroufám si odhadnout náklady, ale vzhledem k tomu, že to byla komplet nová výstavba počínaje peronem a budkou s osvětlením konče, tak to asi bylo dost mastný. Kupovali jsme si tehdy v jednom ze sklípků burčák a jestli mě paměť neklame byl litr za 60,-
https://mapy.cz/s/10Swk
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil

A? Myslíš že po "povolení" přibyde totálně nachcanejch cyklozmrdů na silnicích? Vždyť takoví tu jsou už teď a vůbec je to nesere. Krok tolerance také shledávám správným právě z důvodu odsunu od tohoto myšlení a přesunu k "je to tvůj život, tvoje kolo, ty seš za to zodpovědnej" ... je to stejný jakobys řekl, že když se sníží pokuty za rychlost a +50 na dálnici nebude o papíry (ale bude to třeba až od +70), tak přibyde bezohledných řidičů co to budou pálit hlava nehlava. Je to nesmysl a lidi tady už dokážou uvažovat sami za sebe a odpovědnost za riziko převzít. Nikdo jim nepřikazuje jezdit na mol.
Tak především si nevzpomínám, že bychom spolu pásli husy. A za druhé, netvrdím, že by to snad něco mělo změnit, jen že je zcela neproporcionální, aby za nadýchání 0,25 ‰ při řízení Babety byla mastná pokuta a mandatorní zákaz řízení aspoň na 1/2 roku (tedy kombinace 2 sankcí s reálným potenciálem řidiče existenčně ohrozit), zatímco za jízdu na kole na hranici alkoholové otravy v plném provozu bude pětikilo a to ještě jen za předpokladu, že se na to policajti z obavy o poblitou uniformu nevykašlou. Druhý příklad totiž představuje jednání extrémně společensky škodlivé (přičemž cyklistu-sebevraha bych i klidně odepsal, ale on bohužel akutně ohrožuje i ostatní řidiče a taky kapsy daňových poplatníků za náklady na jeho léčení).

To už by mi přišlo vhodnější chlast u cyklistů přestupkově netrestat vůbec (nikoliv povolit, zákaz by ale měl pouze nepřímé následky, např. odpovědnost za škodu), než takto explicitně skrze míru sankce dávat najevo, že jde o jednání téměř neškodné (když např. za výměnu OP měsíc po jeho platnosti je několikanásobně vyšší pokuta).
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil

ale ona - snad - ta myšlenka neškodnosti pak půjde uchopit i jinak
nechtěl jsem se k tomu vůbec vyjadřovat, je sice před volbami, ale úředník nikdy nespí a můžou zas vytvořit nějaký paskvil
IP zaznamenána