30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Senát schválil 0,8 promile pro cyklisty, ministerstvo dopravy to odmítá  (Přečteno 13958 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

A je to tu zas: http://www.lidovky.cz/senat-schvalil-0-8-promile-pro-cyklisty-ministerstvo-dopravy-to-odmita-1mg-/zpravy-domov.aspx?c=A160825_123033_ln_domov_bri

Je mi naprosto jedno, jestli budou cyklouni jezdit po cyklostezkách nebo po lese pod vlivem a navzájem se připozabíjejí, jako se nedávno stalo. Ale zcela jistě to nepatří na silnice, lhostejno, jaké třídy. No a jeden příspěvek v diskusi:

"Panebože, v Irsku, Itálii, Německu nebo Velké Británii je povoleno 0,8 promile za volantem. A my tu řešíme kola. Vždycky se jezdilo na kolech do hospody a nikomu to nevadilo. Nevím proč je najednou snaha všechno regulovat. Cyklista není nikomu nebezpečný (kromě sebe), tak proč by si nemohl dát pár piv? Mělo by to být naprosto neomezené, ale když způsobí cyklista nehodu pod vlivem alkoholu, následoval by přísnější trest. "

Že není nacamraný cyklista nikomu nebezpečný, je neuvěřitelný blábol. Zažil jsem sám..... dodnes jsem rád, že to dopadlo bez následků pro mně.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil

Omg. Ono se bude za nulovou toleranci horovat i tady? Jděte s tím k čertu. Když je někdo nebezpečný magor, je už jedno jestli má 0,8 nebo 0,00. Když je někdo relativně normální, dojede bez problémů i s nějakou to desetinou pod kůží. #vyzkoušenoZaVás
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Asi to chce brat v sirsich souvislostech:
1. je to svoboda navic a nikdo Vas nenuti jet ozraly, jak to prase
2. Odpovednost za skody cyklistum zustava
4. Z 0.8 udelaji casem 0.5 a je tu moznost ze nebudou buzerovat jen tak pronic zanic do 0.3 pro ridice
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Omg. Ono se bude za nulovou toleranci horovat i tady? Jděte s tím k čertu. Když je někdo nebezpečný magor, je už jedno jestli má 0,8 nebo 0,00. Když je někdo relativně normální, dojede bez problémů i s nějakou to desetinou pod kůží. #vyzkoušenoZaVás

Ne, nejsem vůbec pro nulovou toleranci. Ale nevidím důvod, aby byla pro cyklisty, jedoucí po silnici, stanovena jinak, než pro motoristy, nebo jezdce na zvířatech.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil

Já taky nevidím důvod, aby to bylo stanoveno jinak. Přesto sem rád za každou skupinu, která nově nebude moc být buzerována.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil

... Přesto sem rád za každou skupinu, která nově nebude moc být buzerována.

Ono vás to přejde, až vám nějaký příslušník té skupiny po "dvou malejch" vjede v noci pod kola a vy to odskáčete...
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil

Až mi vjede pod kola, tak mi bude docela jedno, kolik malejch měl. Průser to bude i když bude čistej.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Už teď mi v noci lítaj před autem, přes přechody, v jednosměrkách, neosvětlený. Už teď je jim to jedno a při 0,8 jim to bude jedno úplně stejně. Kamera a pepřák beru jako součást povinné výbavy. A když po crashi bude cyklozmrd pozitivní na alkohol, fakt mě to nesere.

Tady je jeden ukázkový případ, ale třeba to po pár vodkách nebude tolik bolet ... http://www.zapad.cz/2016/08/19/region-dve-nehody-behem-pul-hodiny-u-jedne-asistoval-vrtulnik/
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil

matne si pamatuji, ze trebas ty stezky mezi vinnymi sklipky byly dotacne prezentovany prave pro to, aby tam mohli lide jezdit s hladinkou. jinak samozrejme souhlasim s tim, co pise zceyee. osobne (take jezdim na kole, tudiz to vidim z obou stran) bych trebas pivko neresil. zase na druhou stranu v pripade havarky bych to bral jako pritezujici okolnost.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil

Myslím že to je krok správným směrem, a že to může přinést v budoucnu prolomení nesmyslné nulové tolerance pro všechny. Můj názor je že sněmovna to stlačí na 0,5 aby se neřeklo.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

že to může přinést v budoucnu prolomení nesmyslné nulové tolerance pro všechny.

Nemyslím. Cyklisti jsou zvláštní skupina, které projde leccos. Tzv. "Nejzranitelnější účastníci provozu".  Plus jsou trendy, mají za sebou silnou lobby, atd... Určitě bych nečekal, že to ovlivní situaci stran tolerance alkoholu u motoristů.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Myslím že to je krok správným směrem, a že to může přinést v budoucnu prolomení nesmyslné nulové tolerance pro všechny. Můj názor je že sněmovna to stlačí na 0,5 aby se neřeklo.
Můj názor je, že to sněmovna stopne. Ze všech výše uvedených důvodů.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil

Nějaká tolerance je jednoznačně krok z absurdistánu směrem do normální civilizace, a jestli 0,5 nebo 0,8 je technický detail. Že je to navrhováno jen pro ocyklence mě netrápí, nezávidím jim to a je to první vlaštovka. Stejně to nejspíš sněmovna naočkovaná MD potopí.

Co na tom návrhu ale shledávám zcela mimo realitu (a přitom to zatím prochází bez povšimnutí) je skutečnost, že de facto to pro cyklouše zavádí absolutní imunitu proti chlastu, protože i při překročení té „hladinky“ se navrhuje místo standardního rozpětí 2500-20000 pokutu zastropovat pětikilem. Tedy i totálně nadraný cyklista při provozující na PK pokus o sebevraždu to bude mít za 500, což je dnes směšná pokuta (všeobecná defaultní sazba pokuty za nějakou totálně neškodnou kravinu nebo když úřad/policajt neví, je 1000).
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Co na tom návrhu ale shledávám zcela mimo realitu (a přitom to zatím prochází bez povšimnutí) je skutečnost, že de facto to pro cyklouše zavádí absolutní imunitu proti chlastu, protože i při překročení té „hladinky“ se navrhuje místo standardního rozpětí 2500-20000 pokutu zastropovat pětikilem. Tedy i totálně nadraný cyklista při provozující na PK pokus o sebevraždu to bude mít za 500, což je dnes směšná pokuta (všeobecná defaultní sazba pokuty za nějakou totálně neškodnou kravinu nebo když úřad/policajt neví, je 1000).

A? Myslíš že po "povolení" přibyde totálně nachcanejch cyklozmrdů na silnicích? Vždyť takoví tu jsou už teď a vůbec je to nesere. Krok tolerance také shledávám správným právě z důvodu odsunu od tohoto myšlení a přesunu k "je to tvůj život, tvoje kolo, ty seš za to zodpovědnej" ... je to stejný jakobys řekl, že když se sníží pokuty za rychlost a +50 na dálnici nebude o papíry (ale bude to třeba až od +70), tak přibyde bezohledných řidičů co to budou pálit hlava nehlava. Je to nesmysl a lidi tady už dokážou uvažovat sami za sebe a odpovědnost za riziko převzít. Nikdo jim nepřikazuje jezdit na mol.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil

ano, druhou veci je, ze potkavam mrak cyklistu, kteri nemaji skorem pud sebezachovy. ridicu tohoto razeni potkavam neskonale mene. coz je zvlastni, protoze auta dnes maji airbagy a deformacni zony. cykliste nic takoveho nemaji.
IP zaznamenána