30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Zadrzeni řp.  (Přečteno 14309 krát)

Mengele1405

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeni řp.
« Odpověď #15 kdy: 26 Září 2016, 11:38:37 »

No samozdřejmě to řízení/pokuta prioritou není. Jelikož jsem u soudu nikdy nebyl ještě, a v tom předvolání stojí: Máte právo zvolit jsi obhájce z řad advokatů. Osvědčite-li že nemáte dostatek prostředků,abych jsi ho hradil,může být rozhodnuto předsedou senátu na obhajobu bezplatnou. Rozhodnuto bude jen na podkladě Vašeho písemného navrhu s přílohami,kterými má být prokazovaná důvodnost.
Mám vyhlášen osobni bankrot už mi běží 3roky oddlužnění. Takže tisíce na právníka nemám! :-( Co bych měl tedy prosím vás dělat? Děkuji
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeni řp.
« Odpověď #16 kdy: 26 Září 2016, 11:52:09 »

Jestli běží oddlužení, tak je snad celkem jasné, že na advokáta nemáte, takže pošlete na soud žádost o bezplatnou obhajobu, plus přiložte kopii nějakého dokladu o běžícím oddlužení. Možná by stálo za to se naučit porozumět psanému slovu. V citovaném to je celé napsané.
IP zaznamenána

Mengele1405

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeni řp.
« Odpověď #17 kdy: 26 Září 2016, 12:02:37 »

Takže napíši že bych chtěl požádat o bezplatnou obhajobu z důvodu insolovenčního řízeni? K tomu přiložit důkaz o probíhajici insolovenci a poslat? Doporučeně či normal? Děkuji vám
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeni řp.
« Odpověď #18 kdy: 26 Září 2016, 12:08:28 »

Ne z důvodu insolvenčního řízení, ale z důvodu že nemáte dostatek prostředků a důkaz je insolvenční řízení.
IP zaznamenána

Mengele1405

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeni řp.
« Odpověď #19 kdy: 26 Září 2016, 12:17:02 »

Děkuji, bude dostačující zasláni kopií: O USNESENÍ že krajský soud Ustí Nad Labem schvaluje způbob oddlužnění?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeni řp.
« Odpověď #20 kdy: 26 Září 2016, 12:28:10 »

Na tu toxikologii jsem volal jeste predtim nez me poslali tu fakturu stim ze mi bylo jasne ze vysledky po telefonu nesdeli... Tak muj dotaz znel tak ze ŘP potrebuji k vykonu prace a zda mi mohou rict jen to jestli uz je maji hotovy ci ne? Tak mi odpovedel ze obvykle to trva od 3tydnu az treba po 2mesice podle vytizenosti a za dalsi informace mi sdelit nemuze protoze zakaznik je PCR.
Patrně to prostě ještě neměli. Po obdržení faktury jste měl písemně požadovat ten posudek (pokud by tvrdili, že s vámi nemají nic společného a zákazník je PČR, tak jim lze sdělit, že v pořádku, ale v takovém případě ať si laskavě tu fakturu strčí za klobouk a nechají si to proplatit tím svým zákazníkem).

Citace
K tomu krivemu obvineni, tak u toho druheho vyslechu kdy jsem to popiral jsem na otazku tomu z kriminalky rekl ze jsem byl u vyslechu poprve, a ze jsem byl pod vlivem OPL a jelikoz jsem byl u vyslechu poprve nevedel co to obnasi tak jsem si to vymyslel... Poradil by jste mi prosim vas bych jse mel u toho soudu zachovat??? Jelikoz nemam obhajce tak zvazuji ze vyuziji sveho prava a odmitnu vypovidat nebot bych jse tam do toho mohl jeste vice zamotat? Jak bych jse mel zachovat? Dekuji vam moc za vase odpovedi zaroven za vas cas ktery te odpovedi venujete. :-)
Bez znalosti spisu nelze radit, mohlo by vám to ještě víc uškodit. V obecné rovině byla blbost tvrdit, že jste si něco vymyslel (z toho plyne, že jste sice možná byl pod vlivem OPL, ale nikoliv nepříčetný, pokud jste vědomě vymýšlel nějaké fabulace vinící kohosi ze spáchání TČ). Možná by se to dalo korigovat tím, že u prvního výslechu jste byl prostě totálně sjetý a netušíte, co a proč jste tam vlastně plácal, a u toho druhého jste to myslel tak, že jste si to asi vymyslel pod tím vlivem, ale že si nepamatujete ani nedovedete vysvětlit, co vás k tomu vedlo. Odmítnout vypovídat sice asi nebude ta úplně nejlepší varianta obrany, ale jste-li smířen s tou podmínkou, můžete to tak udělat -- pokud SZ nepřijde s něčím novým, dostanete patrně zhruba to samé, co v trestním příkazu.

Ale opravdu by bylo vhodné si najít obhájce. Ve vaší situaci běžícího oddlužení se nabízí, jak ostatně napsali už předřečníci, podat soudu návrh na rozhodnutí o bezplatné obhajobě nebo obhajobě za sníženou odměnu, a případně si i nechat obhájce ustanovit (pokud se předtím s někým konkrétním nedohodnete a nezvolíte si obhájce sám).
IP zaznamenána

Mengele1405

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeni řp.
« Odpověď #21 kdy: 26 Září 2016, 12:38:46 »

Děkuji, bude dostačující zasláni kopií: O USNESENÍ že krajský soud Ustí Nad Labem schvaluje způbob oddlužnění?  Skočím udělat kopie a zašlu to společně s tou žádostí o bezplatného obájce. Přidělí mi nějakého automaticky? Nebo po té musím já některého ještě vybrat? Pokud žádného neznám mám to rovnou uvést v té žádosti at mi ho ustanoví??  Děkuji
« Poslední změna: 26 Září 2016, 12:43:52 od Mengele1405 »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeni řp.
« Odpověď #22 kdy: 26 Září 2016, 13:07:14 »

Můžete požádat o přiznání nároku na bezplatnou obhajobu a pak si nějakého obhájce zvolit, nebo rovnou i požádat o to, aby vám byl ustanoven. Lepší by bylo mít v ruce papír o tom, že obhajoba jde na účet státu, a s tím pak zajít za advokátem, který má slušné reference a dělá trestní právo, protože obhájce přidělený ex offo často stojí za prd. Ale pořád lepší ex offo obhájce, než žádný obhájce.

Jinak bych doporučoval vyvinout aspoň minimální snahu, než se tu budete na něco ptát, po zadání hesla „bezplatná obhajoba“ do vyhledávače na vás vypadne hromada relevantních informací, např. na prvním místě tento článek včetně příkladu podání: http://www.clovekvpravu.cz/trestni-pravo-aktualizovano-k-112012-452/trestni-pravo-procesni-456/obvineny-776/pravo-na-bezplatnou-obhajobu-nebo-za-snizenou-odmenu-781

Toto fórum je určeno primárně řidičům, nikoliv obviněným/obžalovaným v trestním řízení ...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 198
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeni řp.
« Odpověď #23 kdy: 26 Září 2016, 13:08:52 »

Děkuji, bude dostačující zasláni kopií: O USNESENÍ že krajský soud Ustí Nad Labem schvaluje způbob oddlužnění?  Skočím udělat kopie a zašlu to společně s tou žádostí o bezplatného obájce. Přidělí mi nějakého automaticky? Nebo po té musím já některého ještě vybrat? Pokud žádného neznám mám to rovnou uvést v té žádosti at mi ho ustanoví??  Děkuji

Dotazecek, znate nejaky vyhledavac(google, seznam, yahoo.....)?

Bylo by dobre se do procesu reseni vlastnich problemu v trochu vice angazovat - jde predevsim o Vas.

http://www.potrebujipravnika.cz/podrobne-informace/bezplatna-pravni-pomoc-v-rizeni/trestni-rizeni-/obvineny/

opas: vite viz nez my?
btw: z me zkusenosti je horsi vychytraly smejd(majk, holan), nez trochu zabrzdeny konzument drog - berte to tak, je jeste slusny, jiny ridi papiry/nepapiry
Proc ho shazovat?
Inteligenci si nekoupite v trafice... proste mu nebylo dano(nebo drogy uz udelaly sve), zkuste to vzit s nadhledem-vim je to tezke, taky s tim bojuji ...
« Poslední změna: 26 Září 2016, 13:29:51 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeni řp.
« Odpověď #24 kdy: 26 Září 2016, 13:15:11 »

Tak tohle je masakr... Frajer nečte úvěrové smlouvy, takže je v bankrotu. Nečte ani poučení u výslechu a pak jim tam plácá nějaký nesmysly. Nečte ani zákony a klidně jezdí sjetej.

A vy fakt čekáte, že bude pečlivě studovat fórum? hahaha :-D
IP zaznamenána

Mengele1405

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeni řp.
« Odpověď #25 kdy: 26 Září 2016, 14:42:43 »

 :) Nacházíme jse v období demokracie ne??? A i kdybych kouřil opičakům ocasy tak ti je potom putna. :-) Děkuji za tvou starost, pěkný den přeji. :-)
IP zaznamenána

Mengele1405

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeni řp.
« Odpověď #26 kdy: 26 Září 2016, 14:57:20 »

Byl jsem na poště doporučeně odeslat žádost na toho obhájce.  Kopie O USNESENÍ o schválení oddlužnění od Krajského Soudu v Usti Nad Labem. Ted jse du podívat na ty odkazy od vás. Mnohokrát vam děkuji. V nejhořším možném scénáři co by soud mohl udělit za trest? S ohledem že jsem nebyl trestán a mám zaměstnání?? Děkuji
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeni řp.
« Odpověď #27 kdy: 26 Září 2016, 15:41:25 »

Viz výše, toto není poradna účastníkům trestního řízení, navíc i kdybych chtěl, tak na základě těch střípků informací a bez znalosti spisu se nějak smysluplně ani radit nedá. Nevíme např. ani přesnou kvalifikaci (předpokládám § 345 v prvním odstavci, ale je to jen dohad). Takže zcela bez záruky - jste-li stíhán za přečin, kde horní hranice je NEPO na 2 roky a přitom vám svědčí hned několik nepominutelných polehčujících okolností (čistý rejstřík, řádný život, žádná či nepatrná způsobená škoda, atp.), tak je prakticky vyloučené dostat NEPO. Stejně tak je nereálné dostat peněžák vzhledem k tomu, že procházíte oddlužením (max. v nějaké symbolické výši). Takže zůstane u té podmínky, 6m je přitom taková univerzální a všeobecně oblíbená sazba, nestane-li se něco nečekaného, počítejte s tím, co bylo v příkazu. Případ ale vypadá, že by nemuselo být nereálné dosáhnout i zproštění, proto radím nejdřív si opatřit nějakého obhájce (nebo alespoň to s nějakým advokátem nad kopií spisu konzultovat, nepovede-li se ta bezplatná obhajoba).
IP zaznamenána

Mengele1405

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeni řp.
« Odpověď #28 kdy: 26 Září 2016, 19:50:19 »

Mám před sebou tu obžalobu kterou SZ posílal k soudu. Zě jsem spáchal přečin křivého obvinění podle § 345 odst.2 trestního zákonu.

Pod tim uvedeno: U hlavního líčení navhuji:
                         -podle§ 213odst. 1trestního řádu předložit stranám k nahlédnutí,příp.číst uřední záznam o podaném vysvětlení č1.10-13),usnesení o zahájení trestního stíhani(c1.14-15)protokol o výslechu svědka (c1.16-20),

    -číst zprávu o pověsti (c.1.21)),opis RT(č.1.23).

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Zadrzeni řp.
« Odpověď #29 kdy: 26 Září 2016, 20:37:09 »

Opravdu to nelze takto bez znalosti věci komentovat, takže platí předchozí, tedy že pravděpodobným výsledkem je podmínka a není vyloučeno, že schopný obájce vás z toho vyseká úplně.

K té kvalifikaci - je zvláštní, že to máte ve druhém odstavci, tj. SZ z čehozi dovozuje váš úmysl dotyčnému přivodit trestní stíhání, přitom v tomto příspěvku https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3377.msg35294#msg35294 jste to podal pomalu jako byste byl hrdina, který za cenu vlastního stíhání onoho člověka, proti kterému jste vypovídal, chránil. Takže jako vždy to bude asi celé o něco složitější, než to jeden z aktérů popisuje. A ne, prosím nevysvětlujte to zde, místo toho opatřete spis a upalujte s ním za nějakým advokátem. Zde prosím řešme jen to zadržení ŘP.
IP zaznamenána