30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řidičova nahrávka usvědčila policisty z manipulování důkazů  (Přečteno 11471 krát)

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Řidičova nahrávka usvědčila policisty z manipulování důkazů
« Odpověď #16 kdy: 16 Května 2017, 12:41:27 »

K tématu šéf: Uplatňuje se to, co vždyu sprostého podezřelého, "in dubio pro reo", tady to je slovo proti slovu, jelikož předpokládám, že se fízlšéf nedozná. Holt jednou tato zásada pomůže nám jindy fízlovi.

Šéf - tedy Horváth byl u soudu v pozici svědka a jeho jednání tedy nikdo neposuzoval. Byl souzen policista Will. Byla by velmi trnitá cesta, jak prokázat Horváthovi, že spáchání uvedeného trestného činu řídil, případně byl tzv. "návodcem", takže to nikdo dělat ani nebude. Nicméně ten řidič (který mimochodem poprvé nadýchal 0,55 a podruhé 0,48 promile a stejně přišel o papíry na 6 měsíců - nikde jsem nenašel případný posun v této věci kvůli chybně provedenému měření, ale zas moc jsem nehledal).

Ale D-FENS uvádí svůj postřeh z jednání, který prostě nelze nezopakovat - je to o "kvalitě" fízla, který s pendrekem mívá pocit božstva, a "po vytažení na světlo" je .....viz citace:
"V rámci soudního projednávání byl vyslechnut policista por. Bc. Tomáš Horváth. Jeho vystoupení před soudem bylo pamětihodným aktem a doporučoval bych všem policistům, ale i daňovým poplatníkům něco takového shlédnout. Stál tam a nebyl v podstatě s to vyslovit srozumitelnou větu obsahující podmět, přísudek a nějaký věcný obsah. Všechno to byla krajně vyhýbavá, neurčitá a bezobsažná vyjádření, která zpravidla končila sdělením, že je to skoro rok a že už si nic nepamatuje nebo že prostě neví. To výrazně kontrastuje se sloní pamětí, kterou prokazují jiní příslušníci PČR u správních řízení, kdy si i po roce vzpomínají do detailu na různé skutečnosti, zejména pokud je lze využít v neprospěch řidiče. V podstatě nebyl ani s to souvisle vysvětlit, co u policie dělá. Státní zástupce jej marně vyzýval, aby odpovídal jednoznačně. V souvislosti s projednávanou kauzou pouze připustil, že po policistovi Willovi požadoval, aby skutečnosti v úředním záznamu „uvedl na pravou míru“, což mi připadá ironické vzhledem k tomu, že Will následně psal do toho dokumentu lži. Dále Horváth uváděl, že předmětem oprav ve spisu měla být oprava rozporů mezi ručně psanými záznamy z místa kontroly, které uváděly tři zkoušky, a úředním záznamem v ETŘ, což je ovšem naprostý nesmysl. Konečně byl Horváth dotazován, zda ví, jaká sankce hrozí řidiči za přestupek odmítnutí zkoušky na alkohol, odpověd byla, že to neví přesně. Toť odpověď vedoucího pracovníka dopravního inspektorátu, který jistě požaduje po řidičích dokonalou znalost zákona o provozu na pozemních komunikacích".
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Řidičova nahrávka usvědčila policisty z manipulování důkazů
« Odpověď #17 kdy: 16 Května 2017, 13:39:40 »

To vystoupení jistě mohlo být zábavné, nabízí se ale několik interpretací. Jednak ta, kterou traktuje D-FENS, tj. že se u vedoucího fízla při jeho uvedení pod tlak a mimo naučenou roli (božstva s pendrekem) plně projevilo IQ houpacího koně. Ale lze to nahlížet i tak, že šlo vlastně o geniální tah - pan Bc. ze sebe sice udělal idiota, ale svojí výpovědí neohrozil sebe, obžalovanému téměř nepřitížil (velmi opatrně zvolená formulace uvedení na pravou míru, které se D-FENS vysmívá, umožňuje konstruovat jakési nedorozumění, tj. že nadřízený vydal pokyn k řádnému postupu, ale obžalovaný si to vyložil jako příkaz k falšování, tj. zůstalo to v rámci jeho obhajoby zaměřené na absenci specifického úmyslu a téměř to i vyšlo) a dokonce ani nedostal pořádkovou pokutu, protože svoji mentální retardaci hrál dostatečně přesvědčivě.

Nedávno se tu někdo ptal, jak zahrát roli svědka, aby tento splnil svoji povinnost vypovídat, ale přitom byla požitelnost takového důkazu nulová. Jedna z funkčních strategií může vypadat právě takto. Podobně viz např. výpověď zmocněnce pana Oganesjana v jeho trestní kauze.
« Poslední změna: 16 Května 2017, 14:23:44 od hh »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Řidičova nahrávka usvědčila policisty z manipulování důkazů
« Odpověď #18 kdy: 16 Května 2017, 14:10:47 »

Nicméně ten řidič (který mimochodem poprvé nadýchal 0,55 a podruhé 0,48 promile a stejně přišel o papíry na 6 měsíců - nikde jsem nenašel případný posun v této věci kvůli chybně provedenému měření, ale zas moc jsem nehledal).

Četl jsem že řidič alkohol přiznal.. a uvařili ho klasickým.. "dechová zkouška byla neprůkazná, ale řidič se k pití alkoholu před jízdou přiznal"
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Řidičova nahrávka usvědčila policisty z manipulování důkazů
« Odpověď #20 kdy: 25 Srpna 2018, 14:11:56 »

https://plzen.idnes.cz/policista-zfalsovani-zaznam-silnicni-kontrola-soud-dopravni-inspektorat-1ti-/plzen-zpravy.aspx?c=A180824_145653_plzen-zpravy_vb

Citace
Před Okresním soudem Plzeň-město stanul policista Tomáš Horváth obžalovaný ze zneužití pravomoci veřejného činitele.

Jsem absolutní právní nýmand, a i já vím, že tahle definice od roku 2010 neplatí  ;D
IP zaznamenána

Shr3k

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Řidičova nahrávka usvědčila policisty z manipulování důkazů
« Odpověď #21 kdy: 28 Listopadu 2018, 17:22:17 »

Kauzu lze sledovat na Infosoudu 4 T 45 / 2017 ... aktuálně 03.01.2019 bude další líčení.
IP zaznamenána