30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Přezkumné řízení  (Přečteno 8073 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
[WIN] Přezkumné řízení
« kdy: 24 Července 2016, 21:04:12 »

Ahoj, minulý rok jsem se měl dopustit přestupku (ještě prekluze jeden rok), nesouhlasil jsem, posláno do SŘ. Nic se nedělo, asi po půl roce jsem si udělal výpis bodového hodnocení kde bylo k 18.8.2015 zapsán přestupek za několik bodů. Několik let mám DS do které mi nic nepřišlo, správní orgán semnou tedy komunikoval písemně. 3.4.2016 jsem zaslal (poštou, doporučeně) podnět k přezkumnému řízení (aby to zrušili protože nemají doručeno) přímo na magistrát, ten nereagoval. 15.7.2016 jsem poslal to samé na dotyčný magistrát znova, tentokrát už přímo na odbor dopravy toho magistrátu, taky bez reakce.

Co teď? Mám to poslat ještě na kraj, nebo přímo na MD? Žaloba? 18.8. se blíží pak už nelze nic řešit? I když jsem to posílal na úřad 3.4.?

S dotyčným úřadem řeším ještě jedno SŘ kde na moje dopisy reaguje samozřejmě ihned.

Děkuji
« Poslední změna: 07 Ledna 2017, 14:20:26 od t4455 »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #1 kdy: 25 Července 2016, 08:30:32 »

Ani žaloba, ani přezkum - na to by muselo existovat nějaké pravomocné rozhodnutí a pokud rozhodnutí vůbec nebylo doručeno (protože úřad si mylně myslí, že bylo doručeno fikcí, což je ale při existenci DS vyloučeno), tak nemůže být ani pravomocné.

Primárně stačí vzdorovat případným účinkům toho nepravomocného rozhodnutí. Když bude někdo vymáhat zaplacení pokuty, poukážete na nedoručení. Proti chybně zapsaným bodům lze podat námitky podle § 123f ZPPK (úřadu ORP dle vašeho místa trvalého bydliště, ten vede váš záznam v registru řidičů). Úřadu, který rozhodnutí vydal, můžete napsat obecný podnět, asi by bylo vhodné počkat na reakci na námitku podanou RŘ, abyste měl logické odůvodnění pro váš postup (výpis bodů pro jistotu -> překvapení -> námitky proti bodům -> postup proti nedoručenému rozhodnutí, o kterém jste se dozvěděl z vyřízení námitek).
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #2 kdy: 25 Července 2016, 19:18:00 »

Dobře, napíšu tedy námitku proti udělení těch bodů na úřad kde mám trvalý pobyt, kam to ale přesně poslat? Na webu "mého" města v kontaktech je uvedena jedna korespondenční adresa pro všechny pracoviště, takže neřešit odbory, oddělení a poslat tam, přímo na magistrát?

Na úřad který rozhodnutí vydal nemá cenu už cokoliv psát, ty na mě zvysoka kálej a jen si na mě brousej zuby ve druhém SŘ který je v procesu a kde zase na ně kálim já.



Vzor:


                                                                                                                      Magistrát města Klaunov
                                                                                                                      Klaunské náměstí 796
                                                                                                                      359 99 Klaunov


Květoslav Vošoust
Hlavní 654
359 99 Klaunov
Datum narození 8.8.1988


V Klaunově dne 1.1.2016



Námitka proti připsání bodů na konto bodového hodnocení řidiče


Ze svého výpisu bodového hodnocení řidiče jsem se dozvěděl o zapsání dvou trestných bodů ke dni 1.1.2016, za údajný přestupek dle § XXXXXXXXXXX.

K celé věci uvádím že jsem do dnešního dne nebyl informován o jakémkoliv řízení proti mé osobě za výše uvedený přestupek od magistrátu města Kokotov. Vzhledem k tomu že mám od roku XXXX datovou schránku (ID: xxxxxx) do které mi nebylo nic doručeno tak magistrát města Kokotov nepostupoval v souladu se zákonem a takové rozhodnutí je neplatné.

Žádám tedy o okamžité vymazání tohoto údajného přestupku z mé evidenční karty řidiče a bodového hodnocení řidiče.

Vaší odpověď budu očekávat ve své datové schránce.

S pozdravem





                                                                                                                                    Květoslav Vošoust




Vysvětlivky:
město Klaunov - tam mám TP
město Kokotov - úřad který vydal rozhodnutí

Může to být takhle?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #3 kdy: 25 Července 2016, 22:26:56 »

Věcně OK. Na můj vkus je tam pár věcí navíc, pokud nejde o opravné prostředky, tak se snažím zachovávat zdrženlivost v pokusech o právní hodnocení a úkolování úřadu - tedy bych se nepouštěl do nějakých úvah o souladu/nesouladu se zákonem, platnosti/neplatnosti rozhodnutí (což je navíc termitologicky chybně, rozhodnutí nejspíš není neplatné, jen prostě zatím není pravomocné), stejně tak  bych si odpustil výzvy k tomu, co a jak má úřad okamžitě udělat, to je jejich problém. Ale je to spíš otázka stylu, jinak tam nic nechybí, můžete poslat. Proti rozhodnutí o námitkách je přípustné odvolání, takže pokud by se k tomu Klaunov postavil nějak nestandardně, neřekl jste svojí námitkou poslední slovo.

Ohledně označení úřadu - správním orgánem/úřadem je vždy nějaká vcelku jasně ohraničená instituce, obvykle autokraticky řízená někým, kdo stojí v čele. Typicky úřad obce (podle typu obce označovaný jako obecní úřad, úřad městyse, městský úřad či magistrát), krajský úřad, ministerstvo XY a další ústřední správní úřady, či některý z kvanta dalších úřadů. Adresovat podání musíte vždy správnému úřadu, je ale vcelku zbytečné to nějak dál upřesňovat, to je v principu jejich interní věc (nevadí, pokud třeba na obálce nebo jiném vhodném místě uvedete, kterému odboru/oddělení to patří, ale v případě, že to uvedete špatně, je to zbytečná komplikace).
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #4 kdy: 25 Července 2016, 22:44:57 »

Slovo neplatné vyměním za nepravomocné a slovo okamžitě vynechám úplně.
Zítra odešlu a o dalším dění budu informovat.

Zatím díky
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #5 kdy: 25 Prosince 2016, 15:13:59 »

Dne 14.4.2016 to bylo postoupeno na kraj, do dnešního dne nic, stále zapsáno v evidenční kartě řidiče, mám čekat, nebo něco podnikat?

« Poslední změna: 02 Listopadu 2017, 19:12:56 od t4455 »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #6 kdy: 25 Prosince 2016, 16:16:56 »

Hezké alibi, úřad by to rád zrušil, ale vymlouvá se na nadřízený úřad. V režimu přezkumu to přitom mohli zrušit i sami autoremedurně (srov. § 95(2) SprŘ) nehledě na to, že přezkum byl od začátku nesmysl, neboť to rozhodnutí nikdy nebylo pravomocné, tak není co přezkoumávat (ke zmatení úřadu jste sice přispěl sám svým podnětem, ale to profesionální úředníky neomlouvá).

Ten Příkaz vydal stejný úřad, který vede vaši kartu řidičů, nebo to jsou různé úřady? Námitku úřadu ORP dle vašeho bydliště (který vede vaši kartu řidičů) jste podal námitky dle návrhu diskutovaného výše? To má nějaké pokračování? Pokud ne, je na místě je popohnat (neformální podnět, telefonát či eskalační návštěva, následně žádost o opatření proti nečinnosti na kraj).
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #7 kdy: 25 Prosince 2016, 16:43:47 »

Ano, celé to nějak smrdí, už jsem jednou řešil stejnou situaci s jiným úřadem a orgán který stejně špatně rozhodl (taky neměli doručeno) tak rozhodnutí do 24 hodin zrušil a ještě se omluvil a s krajský úřadem vůbec nic neřešili. Pravdou je že jsem vyhrožoval zveřejněním celého případu v televizi a byl jsem hodně vytočenej.

To sdělení které jsem zde nahrál je od úřadu který mě uznal vinným a je na druhé straně republiky.

Reakci od úřadu který vede mojí kartu řidiče nahrávám teď:



« Poslední změna: 02 Listopadu 2017, 19:13:10 od t4455 »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #8 kdy: 25 Prosince 2016, 21:37:09 »

Do vaší obce X, kde běží řízení o námitkách a úřad vyčkává na rozhodnutí, nota bene jakéhosi non-existentního úřadu (viz „Krajský úřad města XY“), bych poslal vyjádření, podle kterého nemají na co čekat, protože nebyl-li příkaz doručen, nenabyl právní moci a tudíž žádné přezkumné řízení nemůže proběhnout, tedy nemá smysl ani čekat na jeho provedení. Dále bych je upozornil, že vzhledem k tomu, že řízení nebylo přerušeno, běží stále lhůty na vydání rozhodnutí a při pokračující nečinnosti se budete domáhat nápravy u nadřízeného orgánu.

Do obce Y, která vydala příkaz, pošlete přípis, ve kterém jim vysvětlíte, že jejich postup je chybný (z téhož důvodu, nedoručené => nepravomocné => nelze vést přezkumné řízení). Správným postupem je zrušení chybně vyznačené doložky právní moci a oznámení veřejnou vyhláškou podle § 75(3) SprŘ. Klidně si můžete nasypat popel na hlavu, že jste sice poslal podnět k přezkumnému řízení, ale že to je nesmysl vám došlo až poté (bohužel, úřad to vyhodnotil též chybně).

Na druhou stranu, že se to řízení vleče, vás asi nemusí moc trápit. Obec Y pokutu nevymáhá (a je smířená se zrušením příkazu), obec X má neuzavřené řízení o námitkách, takže se nemůžete vybodovat, a stejně tak jakékoliv další proti vám vedené řízení můžete mírně sabotovat tím, že podklad v podobě výpisu z vaší karty řidiče je vadný, protože běží řízení o námitkách.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #9 kdy: 25 Prosince 2016, 22:38:03 »

O body mi nejde, mám 0, protože ten údajný přestupek který řešíme je přes rok starý, mezi tím jsem nic nespáchal tudíž byl po roce odečet 4 bodů. Jde o to aby neuplynula "nějaká" lhůta kdy už pak přestupek nepůjde smazat, což si myslím že nehrozí protože já jsem se ozval včas, za to že úřady spí já už nemůžu.

Úřad Y bych v současné době nerad prudil protože pro ti mě v současnosti vede správní řízení kde už jde o víc. Nebo by to bylo ku prospěchu trochu jim zatopit?

Radši bych napsal do svojí obce X. Například takhle?



Č.j.: 123456789

Nečinnost správního orgánu

Dne XX.XX.XXXX jsem obdržel "Oznámení o zahájení řízení", v této věci mi oznamujete že vyčkáte na rozhodnutí Krajského úřadu města XXXXXX o přezkumném řízení a na jeho základě budete pokračovat v řízení o námitce.

Do dnešního dne jsem nebyl kontaktován o výsledku řízení. Celá věc působí velice zmatečně a špatným postupem.

Magistrát města YYYYYYY do dnešního dne nezaslal Příkaz o uložení sankce, z tohoto důvodu nemůže Příkaz nabýt právní moci a z tohoto důvodu nelze zahájit ani přezkumné řízení a není tudíž důvod čekat na jeho provedení.

Mojí chybou bylo žádat o zahájení přezkumného řízení, tuto chybu jsem si uvědomil až později, bohužel magistrát města YYYYY to vyhodnotil taktéž chybně a zaslal podnět k přezkumnému řízení na Krajský úřad města YYYYYY.

Žádám o vymazání tohoto přestupku z evidenční karty řidiče a bodového hodnocení řidiče, v případě Vaší nečinnosti budu žádat nápravu u Vašeho nadřízeného orgánu.



Je to ok?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #10 kdy: 25 Prosince 2016, 23:50:50 »

V podstatě ano, případně pokud jsou v X stejně tupí jako v Y, tak za tu tučnou větu ještě můžete připsat třeba „Úřad Y měl místo postoupení podnětu krajskému úřadu k provedení přezkumného řízení pouze zrušit chybně vyznačenou doložku právní moci a postupovat dle § 75 odst. 3 správního řádu.“ Každopádě jestli se domníváte, že je vám ku prospěchu zachování rádiového klidu ve vztahu k úřadu Y, tak to nechte klidně dále hnít, on totiž úřad X bez součinnosti úřadu Y nemůže posoudit, zda ten příkaz tedy nabyl právní moci (ve spisu od nich mají oznámení s přiloženým příkazem s doložkou PM, a mají-li ten zápis zrušit, potřebují k tomu nějaký podklad, např. tu vyhlášku o oznámení neplatnosti právní moci, případně autoritativní zrušení toho příkazu atp.) - takže po tom vašem vyjádření by logicky následovala nějaká komunikace X -> Y.

Jinak žádné prošvihnutí lhůty nehrozí, řízení o námitkách může běžet klidně na věky a kdyby to úřad Y chtěl vymáhat (v rámci těch 10 let do promlčení nároku), tak se tomu lze bránit kdykoliv by se o to pokusil.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #11 kdy: 07 Ledna 2017, 14:19:43 »

Takže WIN.

Než jsem stihl odeslat dopis na nečinnost správního orgánu který vede mou kartu řidiče tak jsem od nich dostal vyrozumění, je tam napsáno co už vím od hh. Vyrozumění od orgánu který příkaz vydal jsem samozřejmě nedostal a ani ho od nich nečekám. Přestupek už je i vymazán z výpisu bodového hodnocení.

Děkuji hh  ;)
« Poslední změna: 02 Listopadu 2017, 19:13:24 od t4455 »
IP zaznamenána