30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Příkaz, pokuta, vozidlo ale prodáno  (Přečteno 6294 krát)

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
[WIN] Příkaz, pokuta, vozidlo ale prodáno
« kdy: 22 Července 2016, 12:27:50 »

Zdravím všechny,

potřebuji pomoct, prodal jsem auto, kupující doteď neprovedl přehlášení, moje blbost, že jsem mu dal doklady.

O měsíc později přišel papír z MM Liberec že prý nezaplacené parkování, pokuta 500 Kč. Poslal jsem jim zpět kupní smlouvu a záznam o nahlášení přestupku na PČR ve věci nepřepsání vozidla.

Dnes je to cca 3/4 roku a přišel papír s příkazem k úhradě 2 500 Kč, že dle kupní smlouvy kontaktovali nového majitele, ten se nevyjádřil, tak se to vrátilo ke mě a chtějí to po mě. Podám odpor a budu předpokládám vyzván k ústnímu jednání, co s tím? Co při případném ústním jednání říkat? Pokutu hradit nehodlám.

Díky za pomoc
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz, pokuta, vozidlo ale prodáno
« Odpověď #1 kdy: 22 Července 2016, 12:37:38 »

1. prohledejte fórum, stejné či obdobné případy zde jsou diskutovány

2. V řízení o správním deliktu se mj. můžete bránit naplněním liberačního důvodu podle § 125e ZPPK, s přihlédnutím k extenzivnímu výkladu § 125f(5)(b). Jste provozovatelem jen evidenčně, z důvodu protiprávního chování nového vlastníka. Nemáte na provoz vozidla ani výběr řidičů, jimž bude svěřeno, žádný vliv. Nemůžete sám zajistit přepis v registru. Neporušil jste žádnou právní povinnost, naopak jste vyvinul maximální úsilí, které lze spravedlivě požadovat, k odstranění nesouladu registru se skutečností (snaha o kontaktování nového vlastníka, podání podnětu k zahájení přestupkového řízení). Ústní jednání nařízeno nejspíš nebude (pokud na tom nebudete trvat),  vyjádřit se můžete písemně.

IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz, pokuta, vozidlo ale prodáno
« Odpověď #2 kdy: 22 Července 2016, 20:54:27 »

Díky moc za radu, pošlu písemně tedy odpor s podobným zněním co jste zde napsal a uvidíme.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz, pokuta, vozidlo ale prodáno
« Odpověď #3 kdy: 31 Března 2019, 22:23:09 »

Drze se připomínám, nějaký posun?
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz, pokuta, vozidlo ale prodáno
« Odpověď #4 kdy: 26 Ledna 2020, 22:14:42 »

Drze se připomínám, nějaký posun?

S dost hodně velkým zpožděním odpovídám :-D ano, kraj celé řízení zrušil na základě toho, že byla doložena kupní smlouva a podání vysvětlení na PČR ve věci nepřepsání vozidla.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Příkaz, pokuta, vozidlo ale prodáno
« Odpověď #5 kdy: 26 Ledna 2020, 22:16:34 »

Mohu poprosit přiložení rozhodnutí? Děkuji.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Příkaz, pokuta, vozidlo ale prodáno
« Odpověď #6 kdy: 27 Ledna 2020, 11:14:43 »

Mohu poprosit přiložení rozhodnutí? Děkuji.

zkusím během dnešního dne upravit a vložit
IP zaznamenána