30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Naraznik vycnivajici na chodnik  (Přečteno 4417 krát)

potrebujipomoc

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[?] Naraznik vycnivajici na chodnik
« kdy: 22 Července 2016, 09:54:05 »

Dobre dopoledne vespolek,
muj znamy ted dostal od mestapa oznameni, ze je podezrely z prestupku. Jedna se o to, ze zaparkoval auto u chodniku (neni tam zakaz parkovani, parkuje se kolmo k chodniku) a naraznik mu presahoval na chodnik (kola auta byla samozrejme vsechny 4 na plose vyhrazene k parkovani). Je vubec mozne za tohle udelat jakoukoliv sankci? Mockrat dekuju za rady.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Naraznik vycnivajici na chodnik
« Odpověď #1 kdy: 22 Července 2016, 10:05:49 »

Sankci se mohou pokusit udělit za cokoliv. Důležité je z jakého přestupku ho městapo podezřívá.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Naraznik vycnivajici na chodnik
« Odpověď #2 kdy: 22 Července 2016, 10:44:13 »

A už to tady bylo tisíckrát řečeno, takže po tisícíprvé - s policií se nebavíme!
Po tisící druhé - s policií, s opicií ani s monocií se nebavíme ani si s ní nedopisujeme, prostě ignorujeme. Vyčkáme, jaký blábol dojde od úřadu, pokud vůbec něco.
Pod "dostal oznámení" si máme představit co?
« Poslední změna: 22 Července 2016, 10:46:30 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

potrebujipomoc

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Naraznik vycnivajici na chodnik
« Odpověď #3 kdy: 22 Července 2016, 11:12:17 »

Klasicky listecek za sterac. Bohuzel si nepamatuje co presne na nem bylo (chyba) ale listek samozrejme odfoukl vitr. Samozrejme jsem mu rekl, ze nema nic resit dokud mu neprijde doporucena obalka s pruhem (protoze mozna ani neprijde). Kazdopadne mi oznamil, ze to bylo za naraznik zasahujici do chodniku. Ze zvedavosti se ptam jestli vubec neco takoveho je, protoze mi to prijde jako grandiozni cicovina.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Naraznik vycnivajici na chodnik
« Odpověď #4 kdy: 22 Července 2016, 11:23:02 »

Patrně se to pokusí řešit jako přestupek či následný sprdel spočívající v porušení § 53(2) ZPPK, tedy užít chodník smí při absenci jiné úpravy (např. dopravní značka umožňující stání na chodníku) jen chodec. Vypadá to na podobnou kravinu jako to proslavené brněnské zakázáné parkování výfukem směrem k chodníku - vůbec bych si nebyl jist, zda přesah nárazníku nad chodník lze kvalifikovat jako užívání chodníku, a i kdyby snad ano, tak pokud to neohrozilo na životě nejmíň 5 maminek s kočárky, nemělo by jít o přestupek kvůli absenci materiálního znaku.

Známý ať v souladu s obecnými postupy ignoruje lísteček, ignoruje případné další snahy o své vytěžení městapem, a přijde-li mu něco od úřadu (pravděpodobně odpustková výzva), dejte to sem.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Naraznik vycnivajici na chodnik
« Odpověď #5 kdy: 22 Července 2016, 14:22:20 »

Offtopic z druhej strany barikady - nevie ma nic viac nasrat, ako kokot, co parkuje kolesami nadoraz na obrubnik aj v pripadoch, ked to miestne podmienky vobec nevyzaduju a zostava na ceste dost miesta. V kombinacii s technickymi sluzbami mesta, ignorujucimi fakt, ze zivy plot vedla chodnika je "mierne prerasteny" a bolo by dobre ho (o 3/4 metra) skratit je to niekedy fakt o hubu nerozrezat si nohu o vycnievajuci kus plechu/plastu...
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj