30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Příšla výzva k zaplacení 500(nerespektování vodorovné V12d) [Nový Jičín]  (Přečteno 11456 krát)

Elfik

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil

Příšla výzva k zaplacení 500 protože jsem se nevlezl na firemní parkoviště. Za oknem žádný lístek nic. Po měsíci mi rovnou ve schránce přístála výzva na zaplacení 5stovek. V příloze posílám výzvu a foto z místa činu.


IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil

Máte několik možností:
1) Zaplatit
2) Zahodit a vyčkat co bude dál
3.1) Udat skutečného řidiče
3.2) Udat Helmuta (dejte hledat vpravo nahoře Helmut)
3.3) Udat Deadmuta (dejte hledat vpravo nahoře Deadmut)
Vyhledávat musíte na 30kmh.cz jinak budete vyhledávat pouze v tomto vlákně.

Záleží pouze na tom, čeho chcete docílit.
IP zaznamenána

Elfik

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil

Chci docílit toho abych těch 500 nemusel platit. Takže nahodit a neřešit ? A když něco tak se třeba vymluvit že čára na zemi byla zapadaná listím nebo bordelem ?
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil

Pravděpodobně budou mít fotografii auta, takže pokud čára opravdu nebyla zapadaná listím, tak to neustojíte.
Takže nejjednodušší řešení pro Vás je 3.2)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 189
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Chci docílit toho abych těch 500 nemusel platit. Takže nahodit a neřešit ? A když něco tak se třeba vymluvit že čára na zemi byla zapadaná listím nebo bordelem ?

Co materialni aspekt? Mista habadej, dokonce tam je retarder, tak ani nehrozi stret z duvodu vyssi rychlosti ... patrne obydlena zona.

Muzete zverejnit GPS souradnice?

update:Takze je to u fabriky.. to jste mohl rict rovnou, probiha tam prijdem a vydej materialu. Nicmene podle mapy je tam jista dost i na 2 kamiony a jeden pruh parkujicich aut - nejezdi tam stovky kamionu, ale jen nejake kusy denne. Zbytek je slepa ulice, dle mapy, tedy minimalni provoz.

Btw: na co mate odbory? Aby Vas zametnavatel sikanoval tim, ze vola bezduvodne MP? Nebo tak velky zamestnavatel si neumi poradit s MoPicaky, kteri jsou preaktivni (statni to asi nebyla)?
Co nejaky igelit v dobe parkovani nabo karton na zemi nebyl, ktery tu znazku zakryval? Pak mohl fouknout vitr, nebo to nekdo uklidil ....
« Poslední změna: 21 Července 2016, 13:57:21 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Elfik

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil

Chci docílit toho abych těch 500 nemusel platit. Takže nahodit a neřešit ? A když něco tak se třeba vymluvit že čára na zemi byla zapadaná listím nebo bordelem ?

Co materialni aspekt? Mista habadej, dokonce tam je retarder, tak ani nehrozi stret z duvodu vyssi rychlosti ... patrne obydlena zona.

Muzete zverejnit GPS souradnice?

Moc nechápu "materiální aspekt". Každopádně se jedná spíše o průmyslovou zonu dle mého názoru. Jako parkoviště je malý a denně na tomto zákazu stoji XX zaměstnanců.

49°36'06.3"N 18°00'38.5"E

IP zaznamenána

Elfik

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil

Tak nejdříve bych asi zkusil udat člověka s trvavým pobytem v německu a korespondenční adresou v ČR. A potom až to hrál na zakrytí značení popřípadě je tam "zákaz stání" toto mě opravnuje k vyložení nákladu. Kdybych vykládal náklad na druhém konci areálu firmy musel bych pěšky (s nákladem u sebe) ujít víc jak pul kilometru jen tam a pak taky zpátky. Co se týče odborů/vedení firmy a podobně tak ty s tím nemají nic společnýho. Policii zavolal spíše někdo z naštvaných "kolegů" kteří neměli kde ráno zaparkovat. A dle výzvy (viz výše) přestupek řešila PČR a ne městcká.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Když udáte Helmuta, helmut se přízná a tím už o tom neuslyšíte.

Ad materiální stránka
Aby něco bylo přestupek musí se něco porušit (formální stránka) a musí to porušení něčemu vadit nebo něco ohrozit (materiální stránka). Např. jízda 51 na padesátce je formálně špatně, ale materiálně se prd stalo. Totéž parkování někde, kde je to sice zakázaně, ale ničemu to nepřekáží a nikoho to neohrožuje.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Když udáte Helmuta, helmut se přízná a tím už o tom neuslyšíte.

Ale když je zájem jít i do argumentace tak může Helmut někomu dát plnou moc a ten může zkusit řízení vyhrát.
IP zaznamenána

Elfik

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil

Všem moc děkuji za pomoc při řešení tohoto problému. Nakonec vyřešeno tak že jsem se dostavil na úřad za paní která to měla na starosti koukli jsme na fotky od Policie a na nich je vidět že na zákazu sice stojím ale jen jedním kolem a i tak je značení značně, mno řekněmě opotřebované. Takže závěr ?

 ...Z té první fotky je jednoznačně vidět, že za kanálem nepokračuje vyznačená vodorovná dopravní značka č. V 12d - Zákaz stání, tímto správní orgán neshledává v dané věci jednoznačné naplnění skutkové podstaty přestupku podle ustanovení 125c odst. 1 písm. k) zákona č. 361/2000 Sb, o silničním provozu, ve znění pozdějších předpisů, kterého se měl dopustit dosud neustanovený řidič tím, že dne xxxxxxxx v Šenově u Nového Jičína na ul. Šenovská, naproti vjezdu do areálu společnosti VARROC, zastavil a následně stál s osob. motor. vozidlem tov. zn .......bla bla bla...

.....Tímto jednáním měl dosud neustanovený řidič porušit ustanovení § 4 písm. c) zákona o silničním provozu, kdy každý účastník provozu na pozemních komunikacích je při účasti na silničním provozu povinen se řídit dopravními značkami. 
Věc vedená pod č. j.: xxxxxxx bude odložena dle ustanovení  § 66 odst. 3 písm. a) zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů, kdy došlé oznámení neodůvodňuje zahájení řízení o přestupku nebo postoupení věci dle ustanovení  § 71 téhož zákona.


IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Wow, úřad, který se nesnaží inkasovat za sebemenší kokotinu? Je to určitě v ČR?
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil

NE úředník si to tady přečetl a rozhodl se že se nebude radši namáhat....
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil

...Policii zavolal spíše někdo z naštvaných "kolegů" kteří neměli kde ráno zaparkovat...

No tomu tedy nerozumím. Přijedu do firmy, firemní parkoviště plné, na zákazu plno a tak zavolám na kolegy PČR ??!!! To jako že by někoho z toho zákazu odtáhli a já to tam dal místo něho ???!!! No to tam máte tedy pěkné kretény !
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

NE úředník si to tady přečetl a rozhodl se že se nebude radši namáhat....

A nebo jen zhodnotil šance a řekli si že za stejnou dobu radši oholí deset jiných oveček..

Ale gratulace.
IP zaznamenána

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil

Hezký den přeji,

před rokem jsem řešil něco podobného (standardní výzva o výpalné), a na výzvu k zaplacení jsem reagoval dopisem. I když je obecně doporučováno spíše nereagovat, nějak mi to nedalo a poslal jsem jim reakci (bylo mi celkem jedno zda to budou řešit dál, nebo nikoliv, tam nebyla šance na jejich výhru). Komunikace šla přes DS. Vzhledem k tomu, že je tomu více než rok od výzvy bez reakce, tak to považuji za ukončené a tento text by mohl někoho inspirovat. Ještě dodám, že v té době jezdila MP několikrát týdně a brala celou řadu aut v ulici cca 10-15 s tím, že se v ulici po akci dělaly takové veselé hloučky občanů nadávajících na lístečky za stěračem a řešících kdo už zaplatil a kdo teprve půjde a na dotaz zda já už platil jsem odvětil, že toto může platit jen idiot, přičemž výraz ovcí se najednou změnil na jakýsi pohrdavý pohled... bohužel no...

Toto je nejpodobnější vlákno co jsem našel zde, nechci spamovat zakládáním nového, je to jen taková blbost, podle mého tím jen dostali najevo, že nemají šanci a šli stříhat snadné ovce...


Vážení,

vámi uvedený údajný přestupek v mě adresované výhružné zprávě, spisová značka: SZ xxx/xxxx/xx / č.j.: xxx/xxxx/xx ze dne xx.xx.2016 doručenka xx.xx.2016 (dále pouze xxx/xxxx/xx), který se údajně stal dne xxx.xxx.2016 v době okolo xx:xx hod. podle informací ve výhružném listu xxx/xxxx/xx zaslaném do mé datové schránky je váš konstrukt, zjednodušeně výmysl. Vzhledem k tomu že po mě, případně jiném řidiči vozidla uvedeného v zaslaném listu xxx/xxxx/xx,  neoprávněně, pouze na základě vašeho konstruktu požadujete částku 300Kč, kterou jak je dále uvedeno pokud neuhradím, bude věc vystavena dalšímu šetření z čehož lze přímo vyvodit, že pokud neobdržíte požadovanou částku, bude má osoba vystavena dalším fázím řízení a tím i řádově vyšším, minimálně finančním perzekucím, lze vaše jednání klasifikovat jako pokus o vydírání dle §175 odst. 1, 2a trestního zákona a dále dle §353 odst. 1, 2a může vámi neoprávněně zaslaný výhružný list xxx/xxxx/xx nést znaky vyhrožování.

K tomuto bych rád podotkl, že mi není příliš jasné jak je možné, že se stát který sám sebe označuje za právní, dopouští této zavrženíhodné, protiprávní, neetické a amorální činnosti kde na základě smyšleného přestupku dochází k naprosto nekompromisnímu pokusu o okradení slušného, zákona dbalého občana, který tento "právní" stát a jeho zastoupení mj. také výraznou mírou živí.

K této věci od vás, případně jiné kompetentní osoby, požaduji oficiální vyjádření, které bude mnou dále zveřejněno na místech, jež uznám za vhodné.

Ohledně údajného, avšak přesnějším popisem vykonstruovaného přestupku uvedeném ve výhružném listu xxx/xxxx/xx, se vám v této fázi řízení vyjádřím následovně. Ačkoliv to není má povinnost a vlastně ani zájem.

V uvedenou dobu jsem vozidlo jež je vámi uvedeno ve výhružném listu xxx/xxxx/xx neřídil. Dále uvádím že v ulici ve které měl být podle vámi zaslaného výhružného listu xxx/xxxx/xx spáchán přestupek, který hodnotím dle doložitelných faktů jako vykonstruovaný s cílem poškodit mou osobu, není instalována žádná pevná, či vodorovná dopravní značka B28 - zákaz zastavení. Údajný přestupek byl tedy vykonstruován zřejmě na podkladě přenosné dopravní značky B28, která se v dané ulici v době kdy bylo vozidlo uvedené v zaslaném výhružném listu xxx/xxxx/xx parkováno, nevyskytovala. Žádné další vyjádření vám v této fázi řízení poskytovat nebudu, jelikož si další doložitelné body nesmyslnosti vašeho konstruktu, ponechám k případným opravným prostředkům možného správního řízení. Vzhledem k ceně mého vlastního času a možné značné újmě, minimálně finanční, zde budu mj. dále využívat §13 odst. 1, 2 zákona 82/1998sb.
IP zaznamenána