30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ohrožení policejního vozu  (Přečteno 8934 krát)

icmek

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Ohrožení policejního vozu
« kdy: 15 Října 2013, 20:21:25 »

Ahoj.
Onehdá jsem na Průmyslový dojel policejní hlídkovej vůz, kterej jel výrazně pomaleji, než je místní limit, a jel v levém pruhu. Způsobně jsem ho tedy vzal zprava a zařadil se zpět do levého před něj. Bohužel jsem zřejmě dal blinkr pozdějc, než by se policajtovi líbilo. S tímhle mě zastavili, že jsem je ohrozil, že jsem pozdě dával znamení, že to maj na kameře a že mi navíc nesvítí levý brzdový světlo. Podotýkám, že mám zcela sériovou oktávii jinak zcela v pořádku, dokonce pneumatiky kupuju nový po dvou sezonách. Můj dotaz zní - co mi můžou za to, že jsem je domněle ohrozil? Flastr jsem samozřejmě fasoval za to světlo.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Ohrožení policejního vozu
« Odpověď #1 kdy: 16 Října 2013, 07:49:18 »

Podle mě na kameře nemají nic (nebo nic, co by dokazovalo spáchání přestupku) a jedná se o typickou fízlovskou šikanu. Pozdě dávat znamení a ohrozit jsou dvě spolu nesouvisející (respektive nikoliv nutně související  :) ) věci a nemá smysl spekulovat, na který paragraf by to teoreticky mohli chtít ušít. Počkejte, jestli přijde něco poštou, ale vsadím se, že zaplacením za světlo věc na 99 % skončila.
Mimochodem, pokud je to tak, jak píšete, sami fízlové se dopustili přestupku porušením § 18 odst. 2 písm. b) Zákona o silničním provozu: "Řidič nesmí omezovat plynulost provozu na pozemních komunikacích, zejména bezdůvodně pomalou jízdou a pomalým předjížděním."
« Poslední změna: 16 Října 2013, 09:41:49 od jkraus222 »
IP zaznamenána