30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doporučte servis?  (Přečteno 13205 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Doporučte servis?
« kdy: 19 Září 2013, 12:20:09 »

Trochu OT, není to nabídka, spíš poptávka, ale moc není kde jinde se zeptat komunity (OSBID fórum nemá a na D-F to nemá smysl).

Potřál bych doporučit servis na Toyotu Urban Criser, trochu novější model s Dual VVT-i. Výměna oleje, kontrola klímy a tak. Klasické požadavky, rozumné ceny i doba servisu, žádné ojebávky.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

admin

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte servis?
« Odpověď #1 kdy: 19 Září 2013, 13:34:00 »

Nepíšete žádný region, ve kterém hledáte, zapomněl jste nebo naschvál?
Protože jestli za bé, pak mám obecnou radu, zajeďte do rakouska/německa (podle toho co je blíž), zcela vážně. Bude to levnější a lépe provedené. Platí obecně (zvlášť v rakousku).
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Doporučte servis?
« Odpověď #2 kdy: 19 Září 2013, 13:38:03 »

Jo pardon, kolem Brna. No je fakt, že to tam není tak daleko, ale moje němčina je na tom dost blbě. Pokud se s nimi dá mluvit plynně anglicky, není problém. Konkrétní doporučení?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

admin

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte servis?
« Odpověď #3 kdy: 19 Září 2013, 18:35:50 »

Já jezdím se Subaru s (zatím) maličkostmi do Subaru Mija Brno.
Už jsem se díval, že kdybych v budoucnu potřeboval něco většího, v Rakousku ušetřím. Ale kvůli výměně náplní atd. je to blbost.

Byl jsem i v CaK (Vídeňská) kde dělají i Toyoty. Byl to servis po koupi a dovozu, kapaliny filtry + brzdy a tak, platil jsem cca 40k. Udělali co měli, ale ceny mají počesku - chtěli za všechno nepochopitelný ranec.
Vědí, jak vytahat peníze. Jestli si to dobře pamatuju tak na faktuře jsem měl u položky "výměna stěračů" 1,5h práce nebo tak. Čuměl jsem na to jak puk. Za 1,5 bych je vyměnil dvakrát, a to fakt nejsem automechanik. Na matroši marže jako prase, motorový olej +150% ceny, za které bych si to koupil na netu.
Od té doby mě tam neviděli.

Fakt je ten že CaK je obří servis o pěti značkách od Lexusu po Hyundai, včetně servismenů, takže v rámci jedné firmy to může být pět různých zážitků. Ale zatímco Mija je malý servis, kde mi peněženka nevyteče na zem, ale zároveň to neomrdají a umí, CaK cílí spíš na kupce nových Subaru, kteří za to dali mega, takže je litr sem litr tam nedojímá. Do Mija, ač autoriz, jezdíme i my "veteránaři" (mám 15 let staré auto).
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Doporučte servis?
« Odpověď #4 kdy: 25 Září 2013, 15:17:16 »

Mno, hodinu a půl stěrače, to už mi přijde skoro jak ta ojebávka. Je samozřejmě rozdíl mezi tím, když výměnu oleje napíší a neprovedou, a když si napíší +50 % času navíc, ale to je skoro v jemných nuancích…

Žádní Toyotáři na Moravě?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Doporučte servis?
« Odpověď #5 kdy: 26 Října 2013, 18:56:44 »

Tak nakonec to otec nechal udělat v Auto Kelly, podle všeho rozšířili záběr krom pneuservisu i na další, cena taková rozumná, zatím to jezdí, tak snad tam nedal olej z friťáku od Vietnamců a jezdit to i bude :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky