30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Platnost dopravního značení  (Přečteno 4618 krát)

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Platnost dopravního značení
« kdy: 01 Července 2016, 08:00:51 »

Zdravím,
měl bych dotaz o platnosti dopravního značení a zda ho můžu ignorovat.
Město nedavno udělalo úpravu značení a všude dalo zónu zákaz stání a vyznačilo tam několik stání kde, se může stát. Mimo jiné i 3 vyhražené parkovací místa s dotaktovou tabulkou "Pouze pro účastníky církevních obřadů".
A místní farář je takovej ...... že ihned po umístění značek volal na zaparkované auta policajty. Přitom ty auta tam stáli od rána a neměli šanci na umístění nového značení reagovat.
Ani teď ho ta aktivita nepřestává bavit a jak mu tam někdo zastaví tak ihned volá policajty, dává cedulky za okno, nebo na řidiče čeká a dává jim kázání.

Dnes jsem to zkoumal a podle mě sem našel vadu a toto značení vyhraženého parkování je neplatné.
A to z důvodu, že je v obousměrné komunikaci umístěné v protisměru. A když přijedu tak, abych nestál v protisměru, tak značení nemám šanci vidět.

Přikládám i mapku.
Černé kolečko - značka
Červená čárka - úředníky předpokládaný příjezd aut. Tyto auta by stáli v protisměru.
Zelená čárka - správný příjezd aut, tak aby nestála v protisměru. Žádná značka omezující stání z této strany není.

IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Platnost dopravního značení
« Odpověď #1 kdy: 01 Července 2016, 08:25:18 »

Zdravím,
měl bych dotaz o platnosti dopravního značení a zda ho můžu ignorovat.
Město nedavno udělalo úpravu značení a všude dalo zónu zákaz stání a vyznačilo tam několik stání kde, se může stát. Mimo jiné i 3 vyhražené parkovací místa s dotaktovou tabulkou "Pouze pro účastníky církevních obřadů".
A místní farář je takovej ...... že ihned po umístění značek volal na zaparkované auta policajty. Přitom ty auta tam stáli od rána a neměli šanci na umístění nového značení reagovat.
Ani teď ho ta aktivita nepřestává bavit a jak mu tam někdo zastaví tak ihned volá policajty, dává cedulky za okno, nebo na řidiče čeká a dává jim kázání.

Dnes jsem to zkoumal a podle mě sem našel vadu a toto značení vyhraženého parkování je neplatné.
A to z důvodu, že je v obousměrné komunikaci umístěné v protisměru. A když přijedu tak, abych nestál v protisměru, tak značení nemám šanci vidět.

Přikládám i mapku.
Černé kolečko - značka
Červená čárka - úředníky předpokládaný příjezd aut. Tyto auta by stáli v protisměru.
Zelená čárka - správný příjezd aut, tak aby nestála v protisměru. Žádná značka omezující stání z této strany není.

Cirkevni obrad neznamena jen obrad katolicke/evangelicke cirkve ... patrne se to bude tykat jen registrovanych cirkvi, mistniho farare poslete do pekla, stejne tam uz ma naslapnuto(skodit ostatnim a bezduvodne udavat), mozna byste si na nej mohl u jeho nadrizenych stezovat, proprani mistnim tiskem by take neskodilo.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Platnost dopravního značení
« Odpověď #2 kdy: 01 Července 2016, 20:41:04 »

Pokud můžu v souladu s předpisy přijet po zelené šipce, tak pro mne značka vyhrazeného parkoviště v černého kroužku v protisměru nemůže platit (pokud není doplněná žlutou čárou nebo tak.

S tou dodatkovou tabulkou bych sem vmáčkl podobný případ, máme v ulici značku Vyhrazené parkoviště (IP 12) s dodatkovou tabulkou "Vyhrazeno pro městskou knihovnu každá sudá středa 13:00 - 18:00". Kdo tam jako může v uvedený čas stát? Auta co patří městské knihovně? Její zaměstnanci? Návštěvníci knihovny? A kdo vlastně může rozhodnout že tohle auto spadá pod dodatkovou tabulku?
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Platnost dopravního značení
« Odpověď #3 kdy: 04 Července 2016, 10:25:28 »

Také podle mého názoru dopravní značení není umístěné správně. Neb značka má být viditelná pro řidiče včas. Dneska už tam zkušebně parkuju, tak sem zvědavej, jestli na autě něco najdu.

Ale chtěl sem se zeptat jak postupovat pokud se domnívám, že sem dostal pokutu neoprávněně.
1. pořídím video záznam, aby byla přehledná celá situace.
2. zavolat k tomu rovnou PČR a rozporovat udělení pokuty, nebo to nechat dojít do správního řízení a tam to napadnout?


Edit: Tak už sem měl od kněze za stěračem lístek s povídáním na celou A4 a dokonce mi neřád zvednul všechny stěrače kromě jednoho a zklopil všechny zrcátka. Mám sto chutí nechat běžet kameru v autě i přes den, kdyby měl choutky autu udělat něco víc.
Jen to znamená tam kvůli tomu tahat další drát, protože se mi všechno vypne společně s klíčkama :(
« Poslední změna: 04 Července 2016, 12:36:38 od cocomoon »
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Platnost dopravního značení
« Odpověď #4 kdy: 04 Července 2016, 17:08:05 »

Mám sto chutí nechat běžet kameru v autě i přes den, kdyby měl choutky autu udělat něco víc.
Jen to znamená tam kvůli tomu tahat další drát, protože se mi všechno vypne společně s klíčkama :(

Neměřil jsem spotřebu té kamery, ale spíš bych uvažoval o nějakém nezávislém napájení z powerbanky . Mě jednou "čtyři blinkry" vymlátily baterku za 2,5 hodiny tak, že jsem nenastartoval.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Platnost dopravního značení
« Odpověď #5 kdy: 04 Července 2016, 19:06:31 »

Ta kamerka nic nežere. Ještě ve starém autě, co zásuvku nevypínalo sem jí zapoměl třeba zapnutou přes víkend a na start to nemělo žádný pozorovatelný vliv.

Nicméně s knězem jsem si to už vyříkal přes email. Uznal, že na auto neměl sahat a omluvil se. Takže timto církev beru za uzavřenou. Ale co mi napsal, to mě zarazilo. Že prý už se na to také ptal, že je značka v protisměru a úředníky mu bylo řečeno, že takto je to v pořádku, že směr jízdy je jen tam odtud co jsou značky. Což je ale podle mě blbost. Nikde tam není žádná cedule jednosměrná ulice, nebo tady by ještě přicházel v úvahu kruhový objezd či zákaz odbočení. Ale nic takového tam není. Takže podle mě je ulice stále obousměrná a tudíž je značení provedeno špatně.

Našel sem na stránkách města návrh na změnu značení, kde je to pěkně vidět kde je jaká značka.
Taky označení zóny zákazu parkování je plácnuté tak hala bala (pro obě ulice dohromady), že když před ním bude stát větší auto, tak je pro přijíždějící těžko viditelná.

Dokumenty co sem našel přikládám.
Chtěl bych jim z principu ouřadům trošku zatopit. Jak se do nich pustit, vznést nejdřív dotaz na platnost aktuálně umístěného značení?


IP zaznamenána