30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákaz vjezdu+dodatková tabule: jak interpretovat?  (Přečteno 6907 krát)

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Zákaz vjezdu+dodatková tabule: jak interpretovat?
« kdy: 21 Června 2016, 21:34:49 »

Přikládám fotografii dopravní značky "zákaz vjezdu" s dodatkovou tabulí:
-------------
20:00 - 6:00
MIMO VOZIDLA
MČ PRAHA 8
-------------

Já si tedy značku vysvětluji tak, že zákaz je omezen dodatkovou tabulí na určité hodiny a toto omezení není platné pro vozidla MČ Praha 8 (značka je umístěna na nejbližším parkovišti u radnice). Tedy: sprostí ovčané mohou dle mého parkovat přes den a úředníci nikdy.:-)

Jak to vidíte vy?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu+dodatková tabule: jak interpretovat?
« Odpověď #1 kdy: 21 Června 2016, 21:38:04 »

Já to vnímám tak, že ovčan tam smí mimo vymezené hodiny a toto vymezení se nevztahuje na vozidla MČ (patrně tam parkují)
« Poslední změna: 21 Června 2016, 21:45:15 od opas »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu+dodatková tabule: jak interpretovat?
« Odpověď #2 kdy: 22 Června 2016, 11:05:45 »

Tedy: sprostí ovčané mohou dle mého parkovat přes den a úředníci nikdy.:-)

Jak to vidíte vy?

Může se tam PARKOVAT kdykoliv, ale sprostý ovčan na to parkoviště nesmí VJET od 20:00 do 6:00. Třebas přijet tam v 19:55 a stát tam přes noc ta značka nezakazuje.

Nedává mi ta značka moc smysl, ale jestli dávají lístečky za stání na tom parkovišti v noci tak se tam dá dobře trollit úřad.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu+dodatková tabule: jak interpretovat?
« Odpověď #3 kdy: 22 Června 2016, 11:47:31 »

Úmysl značkodárce* je zřejmý. Nebudu se motat okolo rozdílných významů vjet a stát/parkovat, jest rozebráno dostatečně.
Dodatková tabulka
-------------
20:00 - 6:00
NEPLATÍ PRO VOZIDLA
MČ PRAHA 8
-------------
či poněkud náročnější na mozkové myšlení
-------------
MIMO VOZIDLA
MČ PRAHA 8
20:00 - 6:00
-------------
by patrně jeho úmysl prezentovaly poněkud méně rozporuplně, ale také to lze napadnout.
V současné podobě se kloním k významu vozidla MČ Pha 8 nesmí tudy vjet nikdy (parkovat však mohou), ostatní nesmí tudy vjet v uvedený časový úsek (parkovat však mohou).

Jde o to, zda tato DT je jedno sdělení, či dvě na sobě nezávislá. IMHO by zcela čisté řešení bylo dvěma DT - třeba i na jednom plechu, oddělenými vodorovnou černou čarou.
-------------
20:00 - 6:00
-------------
MIMO VOZIDLA
MČ PRAHA 8
-------------
Původnímu zámyslu značkodárce by asi nejlépe odpovídala SDZ B28/B29 + smysluplná DT, B1 sama o sobě moc smyslu nedává. Trotlfest + idiotensicher by byla patrně kombinace B1 + DT + B28 + DT (shodná).

* © hh https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2974.msg28676#msg28676
« Poslední změna: 22 Června 2016, 12:06:20 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu+dodatková tabule: jak interpretovat?
« Odpověď #4 kdy: 22 Června 2016, 12:24:19 »

Enzym: Skutečný úmysl si netroufám odhadnout. Patrně tam ovšem plebs měl být přes den vpuštěn, protože měl-li se nějaký privilegovaný režim týkat jen vozidel MČ, tak by se vůbec neobtěžovali s tím časovým vymezením.

Pokud jde o "neplatí pro" vs. "mimo", tak z aktuální verze vyhlášky výkladová ustanovení ohledně slůvek JEN a MIMO zmizela (netuším co za tím bylo, ale v principu to je správně, text má být interpretovatelný sám o sobě kýmkoliv, nikoliv jen na základě nějaké zákonné pomůcky, o jejíž existenci navíc interpret musí vědět).

Řešení otázky, zda "20:00 - 6:00" a "MIMO VOZIDLA MČ PRAHA 8" měly tvořit nějaký monolitický celek, nebo jde o 2 podmínky, které každá zvlášť omezují platnost značky (jedna časově a druhá vyjímá určitá vozidla), kromě úvahy výše to vcelku jasně naznačuje i to pořadí. Kdybych chtěl napsat, že výjimku mají jen městskočástní vozidla v noci, asi bych to udělal opačně, tj. "MIMO VOZIDLA MČ PRAHA 8 V DOBĚ OD 20:00 DO 6:00". 2 tabulky by byly čistší řešení, ale i tak jak to je mi to přijde vcelku jednoznačné.

Závěr: plebs vjezd jen od 6:00 - 20:00, pro nadlidi značka neplatí vůbec, parkování či pohyb za značkou neomezen.
« Poslední změna: 22 Června 2016, 12:26:43 od hh »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu+dodatková tabule: jak interpretovat?
« Odpověď #5 kdy: 22 Června 2016, 17:47:45 »

@ hh: váš závěr je založen na logice a je nepochybně v silné korelaci se záměrem značkodárce. Čistě formálně lze DT interpretovat i ve smyslu dříve uvedených příspěvků.

Já bych si skutečný úmysl dovolil odhadnout. MČ Pha 8 nemá zájem o přeměnu parkovacího plácku v parkoviště pro den a více odstavená auta, ale naopak to má být přes den prostor pro nadlidi + co zbude pro plebs (aby mohli zaparkovat a jít zaplatit správní poplatky, když už otravují) a přes noc parkoviště pro nadlidi. Tedy ve zkratce:

Plebs, přes noc sem nelez.
Přes den zaparkuj,
zaplať poplatky,
a pak se pakuj.

Proto jsem zmínil, že k dokonalosti chybí B28/B29.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu+dodatková tabule: jak interpretovat?
« Odpověď #6 kdy: 19 Července 2016, 19:40:33 »

V Olomouci je u jedné komunikace zákaz vjezdu s dodatkovou tabulí JEN S POVOLENÍM VLASTNÍKA.

Když je na dodatkové tabuli např. zmíněných 22-6, interpretuje si to většina z nás tak, že v tu dobu to platí, nebo pro dané osoby to platí...

Zde tedy, když mám povolení vlastníka, tak pro mě v podstatě v tu chvíli nastává zákaz vjezdu do daného místa díky tomuto dopravnímu značení...

Když povolení vlastníka nemám, tak značku ignoruji; netýká se mě ... Chápu to dobře? :-)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu+dodatková tabule: jak interpretovat?
« Odpověď #7 kdy: 20 Července 2016, 10:12:51 »

ridic: To by asi obhájili že smysl tabulky je zřejmý.. varianta aby vlastník lidem vydával povolení aby tam pak NESMĚLI jezdit je na první pohled absurdní..

U vyfocené značky je záměr asi v duchu jak píše enzym.. ale význam značek je daný a řidič nemá povinnost si domýšlet další významy v duchu vtipů na ženskou logiku.. "je tam zákaz vjezdu tak je snad jasný že myslím zákaz zastavení!!!"
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu+dodatková tabule: jak interpretovat?
« Odpověď #8 kdy: 20 Července 2016, 10:36:24 »

Souhlasím s 2M. Pro to nešťastné slůvko „JEN“ bylo ve staré (dnes již neplatné) značkové vyhlášce uvedeno, že „JEN ZÁSOBOVÁNÍ“ omezuje platnost značky pouze pro vozidla zásobování a „MIMO ZÁSOBOVÁNÍ“ naopak pro tato vozidla zavádí výjímku. A protože v nějakých testech na to byl chyták (zákaz vjezdu s tabulkou „JEN ZÁSOBOVÁNÍ“, který nelogicky zakazuje vjezd právě jen zásobování), tak se to lidem v přípravě na testy a na školeních řidičů vtloukalo do hlavy.

V aktuální verzi vyhlášky už žádná výkladová pomůcka ke slůvkům „JEN“ a „MIMO“ není. I tak to tam bylo pouze pro zásobování a dopravní obsluhu, analogicky by se to dalo extrapolovat maximálně na formulaci „JEN $DRUH_VOZIDLA“, nikoliv „JEN S $COKOLIV“. Tu předmětnou tabulku by sice bylo lepší formulovat např. „MIMO VOZIDLA S POVOLENÍM VLASTNÍKA“, ale nepočítejte s tím, že byste se z jejího porušení vykecal.
IP zaznamenána