30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odtah za parkovani u prechodu / u krizovatky  (Přečteno 8942 krát)

manae

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Odtah za parkovani u prechodu / u krizovatky
« kdy: 14 Června 2016, 13:54:59 »

Dobry den, v patek 10.6. 2016 jsem zaparkovala zde https://www.google.cz/maps/place/J.+Plachty+398%2F15,+150+00+Praha+5-Sm%C3%ADchov/@50.0705469,14.4069046,19z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x470b945824796f17:0x17e56f8abf7a7560!8m2!3d50.0705469!4d14.4074518 10 minut po zaparkovani uz byl u meho auta straznik a za 15 minut (v 14:25) moje auto nakladali a odtahli. Odtah jsem zjistila az po 2 hodinach. Ano - chapu ze jsem nestala 5 metru od krizovatky,ale kdo Andel zna a jako ja tu bydli, vi, ze 5 metru od prechodu / krizovatky je utopie. Nicmene jsem nestala ani na prechodu ani v krizovatce. Vsude kolem me stali auta zaparkovana uplne stejne, nektera dokonce mnohem hur (stani primo v krizovatce) Auto stojici primo naproti me melo listecek za steracem od stejneho straznika, ve stejny cas. Za rohem dalsi auto (v krizovatce) od stejneho straznika v 10:00 dopoledne. Odtahli pouze me. Kdyz jsem volala na MP abych zjistila podle jakeho klice se rozhodnou koho odtahnout a koho ne, bylo mi oznameno, ze to je na "individualnim posouzeni straznika" Auto jsem si jeste ten den vyzvedla za krasny lidovy poplatek 2150czk. Pokutu jsem zatim neresila a zitra vyprsi lhuta, kdy ji MP preda magistratu. Vse mam nafocene i vcetne listecku za steracem dalsich aut. Chci se zeptat, jak v tomto pripade postupovat. Kdyz vidim jak mistni skubaci listku spolecne s odtahovkou obchazi Andel a cekaji na dalsi zarez, tak mam chut jim naplivat do obliceje. Diky za jakykoliv tip jak neplatit pokutu a nejlepe z nich zpatky dostat penize za odtah.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Odtah za parkovani u prechodu / u krizovatky
« Odpověď #1 kdy: 14 Června 2016, 14:06:41 »

Čekat co dojde , tady se z koule nevěští . Osobně bych si ale tipoval že místo certifikovaným měřidlem měřili mozkovým myšlením a na tom nějak se to asi půjde dát stavět .
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Odtah za parkovani u prechodu / u krizovatky
« Odpověď #2 kdy: 14 Června 2016, 14:47:05 »

Otázka jestli přijde pokuta. Nevím jak teď, ale když kdysi odtáhli mne, prý pro čištění ulic, mi řekl při vydání auta, že pokuta u toho není, protože ji udělit nemusejí.
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Odtah za parkovani u prechodu / u krizovatky
« Odpověď #3 kdy: 14 Června 2016, 15:31:30 »

Oficialne je to na 'posouzeni straznika', neoficialne je to podle RZ a zaplnenosti parkoviste - vlastni zkusenost. Jeden den auto bez odtahu, straznik dal listecek rano, za dva dny tentyz straznik uz volal odtah ...
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Odtah za parkovani u prechodu / u krizovatky
« Odpověď #4 kdy: 14 Června 2016, 18:43:42 »

pokuta je ten nejmenší problém - ignorovat

horší je získání peněz zpět za odtah...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Odtah za parkovani u prechodu / u krizovatky
« Odpověď #5 kdy: 14 Června 2016, 20:21:01 »

Chci se zeptat, jak v tomto pripade postupovat. Kdyz vidim jak mistni skubaci listku spolecne s odtahovkou obchazi Andel a cekaji na dalsi zarez, tak mam chut jim naplivat do obliceje. Diky za jakykoliv tip jak neplatit pokutu a nejlepe z nich zpatky dostat penize za odtah.
Jestli auto stálo kde nemělo, zapomeňte na peníze za odtah. Musela byste prokázat, že šlo o nezákonný zásah a to neprokážete (budou mít fotky, jestli nějakou vzdálenost změřili jen mozkově, tak patrně nebude velký problém případně podle fotek dohledat přesné místo a přeměřit to). Jestliže nařízení odtahu bylo zákonné, tak už jde jen o soukromoprávní vztah mezi vámi a TSK (nebo nějakou jinou mafií, která ty odtahy zajišťuje). Teoreticky můžete část té zaplacené sumy vymáhat zpět z titulu bezdůvodného obohacení, protože částky mají odpovídat reálným nákladům a to nikde, kde tento byznys provozují, není dodrženo, ale nainvestujete do toho tolik energie, že se to kvůli té cca tisícovce (i při započtení případného přísudku) nevyplatí.

Pokud jde o pokutu, platí vše co o jiných deliktech. Hrozí sprdel. S odtahy kvůli čištění to nelze srovnávat, tam se jaksi počítá s tím, že z důvodu obtížné prokazatelnosti přestupku (nelze říct, zda tam to auto nestálo ještě před instalací značek) se přestupky ani neoznamují, řeší se jen náklady za odtah či manipulaci.
IP zaznamenána

manae

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Odtah za parkovani u prechodu / u krizovatky
« Odpověď #6 kdy: 15 Června 2016, 17:52:12 »

Diky vsem za odpoved. Jeste jeden dotaz - na silnici jsou vyznacena parkovaci stani. Sice podelne, prestoze na zacatku ulice je znacka IP11b a cela ulice parkuje sikmo, ale jsou tam. Autem jsem stala (sikmo) v miste, kde je vyznaceno parkovani a max mi presahovalo kousek auta. Tim padem, je ale odtah, za nerespektovani hranice 5 metru od krizovatky a prechodu a ohrozeni provozu mimo ne, jelikoz posledni vyzacene misto na parkovani je cca metr od prechodu, za kterym je hned ona krizovatka. Dalo by se to diky tomu nejak cele rozporovat?
« Poslední změna: 15 Června 2016, 18:03:34 od manae »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Odtah za parkovani u prechodu / u krizovatky
« Odpověď #7 kdy: 15 Června 2016, 19:01:10 »

Chělo by to znát přesnou situaci. Moc nadějně to ale nevidím. Také nedává smysl začínat s odtahem, nejdřív řešte případnou pokutu a teprve pokud uspějete, můžete zkusit vyreklamovat i odtah. Času je dost, nárok na náhradu škody se promlčí za 3 roky.

Obecně je svislá značka nadřazena vodorovné, ale u parkování se předpokládá doplňující a zpřesňující vztah. Také je ve vyhlášce výslovně řečeno, že platnost značky parkoviště končí 5m před křižovatkou, neplyne-li něco jiného z vodorovného značení. Takže jestli jste někde blízko křižovatky stála jinak, než povoluje vodorovné značení, jste vcelku v pytli, protože ani jedna z možných interpretací nevychází ve váš prospěch. Buď budete tvrdit, že vodorovné značení je v rozporu se svislou značkou a tedy jako by nebylo, pak ale platnost IP11b skončí 5 m před hranicí křižovatky. Nebo to vezmete jako doplnění té svislé značky (a pominete, že tam správně měla být IP11c), pak ale stáním jinak porušujete tu vodorovnou značku V10a či V10d (vyhláška k tomu uvádí: „Při stání nesmí vozidlo svým obrysem nebo nákladem přesahovat do vozovky vyznačenou plochu.“).

Víte, proč byl nařízen odtah? Kvůli překážce, tj. § 45(4) ZPPK? Nemohlo jít o vyhrazené parkoviště - § 27(5) ZPPK?
IP zaznamenána

manae

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Odtah za parkovani u prechodu / u krizovatky
« Odpověď #8 kdy: 25 Července 2016, 12:24:20 »

Tak update - pokutu jsem nezaplatila a ted mi do datovky (FO) prisla vyzva k zaplaceni 400czk - coz jsem taky neudelala. Jaky je ted pls nejlepsi postup? Cekat, jestli prijde vyzva k napraskani ridice? Nebo se ohnout a zaplatit? Bohuzel lhuta pro uhrazeni vyprsela vcera. Diky za vase odpovedi!
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Odtah za parkovani u prechodu / u krizovatky
« Odpověď #9 kdy: 25 Července 2016, 12:35:27 »

Jestli je lhůta pro zaplacení pryč, nemá smysl spekulovat o zaplacení. V případě akutní potřeby se před úředníkem ponížit by se asi dalo tam dojít a navrhnout vyřešení přestupku blokově se stejnou či podobnou sazbou.

Víte už aspoň z té výzvy, jaký konkrétní přestupek v tom úřad vidí? Těžko jen na základě popisu odhadnout, zda má meritorní obrana naději na úspěch. K procesnímu postupu - jestli je to Praha, přijde výzva k podání vysvětlení, pokud by zkusili turbo, šlo by to rozbít už na tom, že by to byl nestandardní postup. Jaké jsou možnosti je zde opakovaně řešeno.
IP zaznamenána

manae

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Odtah za parkovani u prechodu / u krizovatky
« Odpověď #10 kdy: 25 Července 2016, 12:49:37 »

Ted jsem volala na magistrat, pry jeste nezacala sprdel tudiz mam pry zaplatit a pres datovku odpovedet, ze jsem zaplatila a prilozit printscreen provedene platby a melo by to byt v pohode. Jinak info o konkretnim "prestupku":
Magistrát hlavního města Prahy, Odbor dopravněsprávních činností, oddělení přestupkového řízení, učinil na základě oznámení od příslušného orgánu následující skutkové zjištění:
Dne 10.06.2016 v 14:25 hodin bylo v Praha 5, Jindřicha Plachty křižovatka Staropramenná zadokumentováno neoprávněné zastavení motorového vozidla registrační značky xxx, jehož nezjištěný řidič porušil ust. § 27 odst.1 písm. c) zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů, neboť zastavil ve vzdálenosti kratší než 5 m před přechodem pro chodce / přejezdem pro cyklisty.
Jelikož výše popsané jednání vykazuje znaky přestupku podle § 125c odst. 1 písm. k) zákona o silničním provozu, nemá za následek dopravní nehodu, totožnost řidiče není známa nebo není zřejmá z oznámení přestupku a uvedené porušení pravidel provozu na komunikacích je možné projednat v blokovém řízení, Magistrát hlavního města Prahy Vás jako provozovatele motorového vozidla registrační značky xxx, zapsaného v registru silničních vozidel podle zvláštního právního předpisu, podle ust. § 125h odst. 1 zákona o silničním provozu, vyzývá k uhrazení peněžité částky ve výši 400 Kč, jejíž výše byla stanovena v souladu s ust. § 125h odst. 2 a ust. § 125c odst. 6 zákona o silničním provozu.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Odtah za parkovani u prechodu / u krizovatky
« Odpověď #11 kdy: 25 Července 2016, 13:05:41 »

§125h
(5) Je-li určená částka uhrazena nejpozději v den splatnosti, obecní úřad obce s rozšířenou působností věc odloží. V opačném případě obecní úřad s rozšířenou působností pokračuje v šetření přestupku. O tomto postupu poučí obecní úřad obce s rozšířenou působností provozovatele vozidla ve výzvě podle odstavce 1.

Předpokládám, že už máte po splatnosti. Takže to neřešte a připravte si Helmuta.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Odtah za parkovani u prechodu / u krizovatky
« Odpověď #12 kdy: 25 Července 2016, 13:18:26 »

A pro příště, úředníci nejsou vaši kamarádi a není ve vašem zájmu jim volat a už vůbec ne se řídit jejich radami... :-)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Odtah za parkovani u prechodu / u krizovatky
« Odpověď #13 kdy: 25 Července 2016, 13:20:09 »

A pro příště, úředníci nejsou vaši kamarádi a není ve vašem zájmu jim volat a už vůbec ne se řídit jejich radami... :-)

To bych zase z principu neodmítal, paní může být masochista a hrozně ji to rajcuje  :P
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Odtah za parkovani u prechodu / u krizovatky
« Odpověď #14 kdy: 25 Července 2016, 13:21:35 »

Ach jo. @opas má pravdu, úřad nesmí akceptovat určenou částku po splatnosti. Tím nesmyslným sdělením se vám sice otevírá určitý prostor - když to uděláte tak, jak vám poradili, můžete se pak po čase domáhat těch peněz zpátky (povede-li to skutečně k odložení věci) nebo pokud částku dle očekávání vrátí a řízení bude pokračovat, můžete je trochu dusit kvůli té skvělé radě. Ale nic moc si na nich nevezmete, navíc nemáte-li to nahrané, magistrát se z toho snadno vykroutí.

Jinak to má jen samá negativa, ve fázi, kdy vyčkáváme, zda věc úspěšně někde neshnije, je třeba zachovat rádiový klid. Tím telefonátem jste zbytečně na ten případ upozornila a nelze vyloučit, že to v jejich systému, který se stará o efektivitu výběru výpalného, dostane o hodně vyšší prioritu. O telefonátu sepíšou úřední záznam a budou tím mít splněno nezbytné kroky, takže by třeba i ustáli neposlání další výzvy před zahájením sprdele.

Přestupek je tedy jasný (stání příliš blízko k přechodu), takže je otázka, jak to přesně na místě vypadá a jak to mají nafocené.
IP zaznamenána