30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: ZÁKAZ VJEZDU mimo dopravní obsluhy  (Přečteno 5403 krát)

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
ZÁKAZ VJEZDU mimo dopravní obsluhy
« kdy: 10 Června 2016, 17:28:49 »

Zdravím přátelé, u nás ve městě se konají slavnosti a tak se město rozhodlo, že uzavře celé náměstí a to i tam, kde lidé co budou na slavnostech chodit nebudou a tam se omezí příjezd např. i k obchodům, které se nedaleko náměstí nachází.

Moje otázka zní, pokud projedu okolo značky ZÁKAZ VJEZDU doplněnou DOPLNKOVOU TABULKOU  mimo dopravní obsluhy a o několik stovek metru mě městský opičák zastaví a bude se mi snažit přišít porušení dané dopravní značky, mohu to obhajovat tím, že:

1) Jsem dopravní obsluha a on musí dokázat opak?
2) Mohu říci, že vozidlo už bylo zaparkováno např. den předtím, než byla daná přenosná značka přistavěna na místo a já ho teď jen vyzvedl a mám v plánu odjet, tudíž jsem nemohl značku ani vidět a kolem značky jsem ani neprojel - Ať mi dokáže opak?
3) Jedná se o přenosnou dopravní značku, tudíž v době, kdy jsem okolo dané značky měl údajně projžídět, mohla být spadlá, otočená atp. a já jí nemohl vidět - Ať prokáže že to tak nebylo?

Děkuji
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:ZÁKAZ VJEZDU mimo dopravní obsluhy
« Odpověď #1 kdy: 10 Června 2016, 18:08:20 »

Základní pravidlo je z městkou opicí se o ničem nebavit. Pokud něco chce tak se to bude řešit na úřadě ve správním řízení...
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:ZÁKAZ VJEZDU mimo dopravní obsluhy
« Odpověď #2 kdy: 10 Června 2016, 18:26:23 »

Toto pravidlo znám a zásadně ho dodržuji, jde mi jen o to, zda se mohu obhajovat u SŘ kdyžtak jedním z těch bodů, co jsem napsal, popřípadě klidně i něčím dalším, kdo mi co poradí  ;D :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:ZÁKAZ VJEZDU mimo dopravní obsluhy
« Odpověď #3 kdy: 10 Června 2016, 18:35:36 »

Odpověď na všechny otázky je ANO, jen s tou výhradou, jak již ostatně bylo řečeno, že nesledujete-li nějaký jiný cíl (např. si z ozbrojených poloopic udělat dobrý den), nemá smysl s nimi komunikovat.

V zásadě existují 3 levely.

1) S policajtem se nebavíme - lze doporučit vždy a všude.

2) U případů, které se jeví zcela evidentní a tak jednoduché, že to pochopí i hendikepovaný jedinec, kterému pro jeho postižení nezbývá než se živit tím, že šlape chodník, tak můžete zkusit něco na svoji obranu tvrdit (doporučuju limit 10 slov) s tím, že to třeba povede k rezignaci na výběr pokuty - v daném případě tedy např. "vozidlo do oblasti vjelo před instalací dočasných značek". V jiných situacích mohou zabrat např. věty typu "žádný alkohol jsem nepil", "nevím, proč jste mě zastavili", "na stopce jsem zastavil", "při průjezdu kolem semaforu na něm nesvítilo červené světlo" atp. Co je důležité, pokud se ta 10-větá obrana neujme, nemá žádný smysl ji dále rozvíjet, s policajty diskutovat, něco jim dokazovat nebo naopak po nich něco chtít, nadávat jim, rozčilovat se ... Prostě když to nezabere, vrátím se do režimu č. 1. Čím víc toho nablábolíte na místě, tím nižší manévrovací prostor ve správním řízení.

3) Kdo si je jist tím, co dělá, a proč to dělá, může s nimi klidně diskutovat nebo hrát nějakou jinou hru. Více v tomto směru nemá smysl dávat rady, protože kdo ví, ten rady nepotřebuje, a kdo neví nebo si jen myslí že ví, tak udělá nejlíp, když se vrátí na level 2 nebo ještě lépe level 1.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:ZÁKAZ VJEZDU mimo dopravní obsluhy
« Odpověď #4 kdy: 10 Června 2016, 19:12:39 »

Odpověď na všechny otázky je ANO, jen s tou výhradou, jak již ostatně bylo řečeno, že nesledujete-li nějaký jiný cíl (např. si z ozbrojených poloopic udělat dobrý den), nemá smysl s nimi komunikovat.

V zásadě existují 3 levely.

1) S policajtem se nebavíme - lze doporučit vždy a všude.

2) U případů, které se jeví zcela evidentní a tak jednoduché, že to pochopí i hendikepovaný jedinec, kterému pro jeho postižení nezbývá než se živit tím, že šlape chodník, tak můžete zkusit něco na svoji obranu tvrdit (doporučuju limit 10 slov) s tím, že to třeba povede k rezignaci na výběr pokuty - v daném případě tedy např. "vozidlo do oblasti vjelo před instalací dočasných značek". V jiných situacích mohou zabrat např. věty typu "žádný alkohol jsem nepil", "nevím, proč jste mě zastavili", "na stopce jsem zastavil", "při průjezdu kolem semaforu na něm nesvítilo červené světlo" atp. Co je důležité, pokud se ta 10-větá obrana neujme, nemá žádný smysl ji dále rozvíjet, s policajty diskutovat, něco jim dokazovat nebo naopak po nich něco chtít, nadávat jim, rozčilovat se ... Prostě když to nezabere, vrátím se do režimu č. 1. Čím víc toho nablábolíte na místě, tím nižší manévrovací prostor ve správním řízení.

3) Kdo si je jist tím, co dělá, a proč to dělá, může s nimi klidně diskutovat nebo hrát nějakou jinou hru. Více v tomto směru nemá smysl dávat rady, protože kdo ví, ten rady nepotřebuje, a kdo neví nebo si jen myslí že ví, tak udělá nejlíp, když se vrátí na level 2 nebo ještě lépe level 1.


Děkuji, párkrát se mi stalo, že jakmile jsem řekl, že chci správní řízení a že se k tomu na místě nebudu vyjadřovat, tak to zabralo a městapo reginovalo s tím, že mi hodilo doklady do auta a naštvaně odešlo  :) :D
IP zaznamenána