30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zaplacená pokuta za parkování - špatná ulice  (Přečteno 5504 krát)

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Zaplacená pokuta za parkování - špatná ulice
« kdy: 15 Května 2016, 16:45:24 »

Ahoj všem,

dnes koukám na blok co jsem cca před měsícem zaplatil za parkování 200 Kč. Ano vím postup špatný, na místě se nic neplatí a nepodepisuje a se strážníky se nebavíme. Bohužel jsem se hned v první větě strážníkovi omylem přiznal, že vozidlo jsem tam zaparkoval já :D Přestože jsem byl připraven a měl jsem spuštěný diktafon. No chce to ještě trénink ale o tom tohle téma není.

Jde o to že strážník do bloku vypsal úplně jinou ulici (A) než ve které se údajný parkovací přestupek měl odehrát (B). K tomu nerespektování dopravní značky IZ8a, kterou jsem mohl teoreticky skutečně porušit, ale právě v úplně jiné ulici B. A podle street view v ulici A vůbec taková značka není. Jsou v téhle situaci nějaké vyhlídky na navrácení poplatku za toto dražší parkování?

Díky
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Zaplacená pokuta za parkování - špatná ulice
« Odpověď #1 kdy: 15 Května 2016, 19:25:17 »

Blokovou pokutu lze přezkoumat v přezkumném řízení podle §§ 94 an. SprŘ. V tom se ale řeší jen zákonnost, tj. zda danou věc šlo řešit blokově, byl k tomu opicajt oprávněn, byly pro to podmínky (např. souhlas přestupce). Neřeší se nesprávnost - pokud zde je blok vystavený na porušení neexistující značky, tak si nejsem jist, zda to lze řešit v přezkumném řízení, spíš ne. Kvůli 200 Kč bych do řízení s nejistým výsledkem nešel.

Každopádně chcete-li to zkusit, tak v případě, že pokutu vystavil městský/obecní strážník, podává se podnět k provedení přezkumu krajskému úřadu toho kraje, do kterého patří obec, která zřídila zasahující městskou/obecní policii.
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Zaplacená pokuta za parkování - špatná ulice
« Odpověď #2 kdy: 15 Května 2016, 20:23:09 »

Děkuji za nasměrování. Hypoteticky kdybych skutečně podnět k přezkumu podal, musel bych tvrdit, že jsem zaparkoval v B (a spoléhat na to, že opice nemají fotky)? Nebo by stačilo něco jako že už si to nepamatuji, ale pokuta je nesmyslná když tam ta značka není?
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Zaplacená pokuta za parkování - špatná ulice
« Odpověď #3 kdy: 15 Května 2016, 20:32:24 »

Stejně jako hh bych se zeptal, jestli chcete jít do řízení kvůli 200 Kč.

Podnět k přezkumnému řízení dát můžete, ovšem úřad se může rozhodnout, jestli zahájí nebo nezahájí. Pokud zahájí, můžete tvrdit, že přestupek nebyl spolehlivě zjištěn, protože v označené ulici není ta značka. Budete ovšem muset také vysvětlit, proč jste s pokutou souhlasil, když tam ta značka není.
Pokud nezahájí, můžete se vydat po již prozkoumaných soudních cestách - počíst si můžete například v http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2003/0049_6As__0300046A_prevedeno.pdf. Soudní poplatky jsou: žaloba 3000 Kč, kasační stížnost 5000 Kč + advokát.
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Zaplacená pokuta za parkování - špatná ulice
« Odpověď #4 kdy: 15 Května 2016, 20:44:07 »

JF: a přezkumné řízení mě bude stát něco kromě mojeho času? Jako vysvětlení proč jsem souhlasil by stačilo, že nejsem z onoho města (a neznám názvy ulic, což je fakt) a že přestupek nebyl spolehlivě zjištěn jsem tudíž nemohl vědět?

Vedou se k blokovým pokutám nějaké spisy?
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Zaplacená pokuta za parkování - špatná ulice
« Odpověď #5 kdy: 16 Května 2016, 16:11:20 »

Podnět k přezkumnému řízení nepodléhá poplatku. Doporučuji přečíst správní řád, nejlépe nějaké vydání s komentářem, a tím se řídit. V řizení jste navrhovatelem, tedy musíte předkládat důkazy svých tvrzení. Co naznačujete stačit nebude, pořád je tady rozpor ve vašem jednání, neboť jste souhlasil s přestupkem a tedy jste najisto věděl, že se stal. Jinak byste využil opravný prostředek k blokové pokutě, kterým je přestupkové řízení. Přečtěte si aspoň ten linkovaný rozsudek! Že nečtete zákony je ještě přijatelný, je jich hrozně moc. Ale aspoň FSM byste jako řidič znát mohl. Pokud opravdu chcete dát podnět, neprošvihněte lhůtu.

Spis k blokovém řízení se nevede, jen prodané bloky se nedokonale evidují. I proto s tím podvádí a krade tolik fízlů, že některé dokonce i chytnou.
IP zaznamenána