30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] stání na invalidech  (Přečteno 8750 krát)

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
[?] stání na invalidech
« kdy: 11 Května 2016, 10:27:09 »

zdravím pánové,
stala se me taková nemilá věc, jel jsem si uložit nějaké peníze do banky v tescu v Letňanech a protože všch 20 míst pro vozíčkáře bylo volných a parkoviště poloprázdné (cca lí22 večer) zaparkoval jsem na invalidech abych to měl blíže... Po příchodu k vozidlu mě bylo jasné co nastane, vozidlo zablokováno měštáky, nevšímal jsem si jich normálně jsem nastoupil do auta, v tom opičky vskočili jak z krabičky a chtěli doklady, zeptal jsem se jich proč si to žádají. samozřejmě, stání na invalidech, vklidu jsem jim oznámil že já sem sice majitel vozidla a i sním odjíždím. nicméně jsem vozidlo nezaparkoval. To je dost rozhodilo, chvíli něco nesrozumitelného blekotali, a pak se zmohli jen na na to že mě vrátili doklady a oznámili že mě přijde dopis z magistredatu.

čekal jsem že se na nic nezmůžou, ale ted mi to DS přistálo že dne toho a toho...
Napadá mě, nedá se to shodit celé na základě toho že se jedná o parkoviště a nikoli veřejnou komunikaci??  ;D
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:stání na invalidech
« Odpověď #1 kdy: 11 Května 2016, 10:34:17 »

Jediná šance je, že auto zaparkoval Helmut, který se přizná.
IP zaznamenána

lubos

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 85
    • Zobrazit profil
Re:stání na invalidech
« Odpověď #2 kdy: 11 Května 2016, 14:29:20 »

Vozidlo bylo řádně označeno dopravní značkou O7. Jednu takovou mám a klidně v Praze zastoupím.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:stání na invalidech
« Odpověď #3 kdy: 11 Května 2016, 15:30:24 »

Vozidlo bylo řádně označeno dopravní značkou O7. Jednu takovou mám a klidně v Praze zastoupím.
Nejprve bych se seznámil s důkazy. Náhoda je blbec a co když to vyfotili tak, aby bylo vidět na sklo.
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:stání na invalidech
« Odpověď #4 kdy: 11 Května 2016, 16:25:12 »

no, je to v praze, takže pokud se něco dramatického nezměnilo, dá se očekávat že tímhle dopisem to začalo a i zkončilo ikdyby jsem jim nenapsal nic. Náhoda je ale blbec takže spíše si říkám jak postupovat, jestli rovnou nasadit helmuta a nebo zkusit to rostřelit právě tím že nemají kvalitní fotky. Skutečně ale není reálné to rozstřelit tak když bych podle katastru zjisitil že se jedná o soukromé parkoviště? Přeci mě nikdo nemůže pokutovat na základě porušení něčeho mimo veřejné komunikace, nebo se pletu?
IP zaznamenána

lubos

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 85
    • Zobrazit profil
Re:stání na invalidech
« Odpověď #5 kdy: 11 Května 2016, 20:19:29 »

Dobře, co píšou? Zahájili správní řízení? Chtějí podání vysvětlení?
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:stání na invalidech
« Odpověď #6 kdy: 12 Května 2016, 09:05:35 »

Věc: Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky
Magistrát hlavního města Prahy, Odbor dopravněsprávních činností, oddělení přestupkového řízení, učinil na základě
oznámení od příslušného orgánu následující skutkové zjištění:
Dne xy v xy hodin bylo v Praha 9, xy u domu zadokumentováno neoprávněné zastavení a stání
motorového vozidla registrační značky xy, jehož nezjištěný řidič porušil ust. § 67 odst. 8 zákona č. 361/2000 Sb., o
provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších
předpisů, neboť zastavil a stál na vyhrazeném parkovišti pro vozidlo označené parkovacím průkazem pro osoby se
zdravotním postižením s vozidlem bez tohoto označení.
Jelikož výše popsané jednání vykazuje znaky přestupku podle § 125c odst. 1 písm. f) bod 11 zákona o silničním provozu,
nemá za následek dopravní nehodu, totožnost řidiče není známa nebo není zřejmá z oznámení přestupku a uvedené
porušení pravidel provozu na komunikacích je možné projednat v blokovém řízení, Magistrát hlavního města Prahy Vás
jako provozovatele motorového vozidla registrační značky xy, zapsaného v registru silničních vozidel podle
zvláštního právního předpisu, podle ust. § 125h odst. 1 zákona o silničním provozu, vyzývá k uhrazení peněžité částky ve
výši 500 Kč, jejíž výše byla stanovena v souladu s ust. § 125h odst. 2 a ust. § 125c odst. 6 zákona o silničním provozu.
Určená částka je splatná nejpozději do 15 dnů ode dne doručení této výzvy, tj. nejpozději poslední den této lhůty
musí být připsána na příjmový účet Magistrátu hl. m. Prahy, a to bezhotovostní platbou na číslo účtu
133014-5157998 / 6000, PPF banka a.s., konstantní symbol 0558, variabilní symbol xy, IBAN: CZ74 6000
1330 1400 0515 7998, SWIFT: PMBPCZPP, nebo poštovní poukázkou typu A na číslo účtu 1330140005157998 /
6000, PPF banka a.s., konstantní symbol 0379, variabilní symbol 5016213388, popř. zaplacena v hotovosti s výše
uvedenými údaji pro bezhotovostní platbu na pokladně Magistrátu hl. m. Prahy, ulice Na Pankráci 1685/17, Praha
4 (pondělí-čtvrtek: 7-19 hod.; pátek 7-11 hod.). V případě bezhotovostní platby, nebo platby poštovní poukázkou,
uvádějte do zprávy pro příjemce vždy registrační značku předmětného vozidla, tj. xy.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:stání na invalidech
« Odpověď #7 kdy: 12 Května 2016, 09:43:08 »

Je to výzva dle § 125h neboli "odpustek". Možnost je zaplatit nebo ignorovat. Po ignoraci (možná) přijde další výzva k podání vysvětlení. Lze ignorovat, udat Helmuta, nebo třeba udat nějakého spolupracujícího invalidu. V této fázi je též možné nahlédnout do spisu, aby bylo jasné, jaké podklady mopicie úřadu zaslala.
V Praze je slušná šance, že to do fáze druhé výzvy nikdy nedojde.
IP zaznamenána

lubos

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 85
    • Zobrazit profil
Re:stání na invalidech
« Odpověď #8 kdy: 12 Května 2016, 11:56:23 »

Mám za to že nejdůležitějším bodem bude zdali mohou dokázat (ne)označení vozidla značkou O7. Pokud nemohou (nefotili, usuzují jen na základě vyjádření opicie) nabízím spolupracujícího invalidu.
IP zaznamenána

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:stání na invalidech
« Odpověď #9 kdy: 12 Května 2016, 14:10:02 »

tohle jsem resil. neni potreba resit sklo a jestli stitek byl tam. podle zakona ma byt na viditelnem miste. nikoliv explicitne za sklem. tzn pokud mas nekoho, kdo je ochotny s tim stitkem a prukazem byt napomocen, pockal bych na dalsi fazi.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:stání na invalidech
« Odpověď #10 kdy: 15 Března 2021, 17:27:42 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána