30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Seznamka s helmutem  (Přečteno 11623 krát)

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Seznamka s helmutem
« Odpověď #15 kdy: 17 Května 2016, 20:42:55 »

Ale helmut se musi priznat, jinak to spadne do SprDele ne?
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Seznamka s helmutem
« Odpověď #16 kdy: 17 Května 2016, 21:47:30 »

legraci si představuju trochu jinak ale i to mě napadlo. Důvod k tomu ale snad není
IP zaznamenána

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Seznamka s helmutem
« Odpověď #17 kdy: 18 Května 2016, 06:56:02 »

Já bych teda byl opatrný s tím přiznáváním. Pokud se Helmut přizná, aby nezkoušeli zahájit další řízení pro podezření z přestupku s provozovatelem - že svěřil vozidlo osobě bez patřičného řidičského oprávnění.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Seznamka s helmutem
« Odpověď #18 kdy: 18 Května 2016, 10:45:07 »

Já bych teda byl opatrný s tím přiznáváním. Pokud se Helmut přizná, aby nezkoušeli zahájit další řízení pro podezření z přestupku s provozovatelem - že svěřil vozidlo osobě bez patřičného řidičského oprávnění.

To by museli prokázat, že o tom provozovatel věděl nebo mohl vědět. Helmut řidičák ukázal a víc jako provozovatel dělat nemohu a ani nesmím.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Seznamka s helmutem
« Odpověď #19 kdy: 18 Května 2016, 10:55:24 »

Ale helmut se musi priznat, jinak to spadne do SprDele ne?

Že nemá řidičák se Helmut přiznávat nesmí. Sprdelizovat to nejde.. není to parkování ani automaticky zjištěný přestupek.. ale provozovatel nesmí svěřit auto osobě bez ŘO.

opas: Ale je to zbytečný problém navíc.
Napadlo mě jestli to není nějaká anti-Helmut taktika.. zkusit provozovatele namočit do toho že Helmut neměl řidičák..
« Poslední změna: 18 Května 2016, 10:57:44 od 2M »
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Seznamka s helmutem
« Odpověď #20 kdy: 20 Května 2016, 16:15:56 »

uvidíme, pořád to ale nedává smysl protože z čeho úřad usuzuje že neměl řp? to že ho v cz nebo v eu db nenašli? Takže fakt nechápu. Každopádně jsem se rohzhodl se za helmuta odmlčet tak uvidíme co bude,,,
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Seznamka s helmutem
« Odpověď #21 kdy: 24 Května 2016, 20:06:20 »

Když se Helmut přiznává, že řídil, je žádoucí aby bylo podání zcela korektní? Tedy aby uvedl např. i datum narození? Nebo stačí když se podepíše jako Helmut Schwein, Sprdelovice 69, 12345 Ťokaná?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Seznamka s helmutem
« Odpověď #22 kdy: 24 Května 2016, 23:34:24 »

uvidíme, pořád to ale nedává smysl protože z čeho úřad usuzuje že neměl řp? to že ho v cz nebo v eu db nenašli? Takže fakt nechápu. Každopádně jsem se rohzhodl se za helmuta odmlčet tak uvidíme co bude,,,
Bacha na to, že to předvolání se týká jiného přestupku a úřad si tím prakticky jenom oklokou ověřuje existenci Helmuta nebo našel nějakého nešťastníka se stejnými údaji. Na ten původní přestupek může klidně zkusit aplikovat sprdel, když se mu Helmut neozve.
Možná by stálo za to pokračovat jménem Helmuta v korespondenci dotazem u čeho ctěný úřad usoudil, že Helmut řidičák nemá, zda to, že ho nedohledal považuje za dostatečný důkaz svého silného tvrzení.
IP zaznamenána