30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kam další odvolání a má zase odkladný účinek pro odevzdání ŘP?  (Přečteno 9738 krát)

Reuschin

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

Ahoj, dosáhnul jsem 12 bodů díky podvodnému jednání policistů - projel jsem křižovatku na oranžovou, ale haltovali mě s tím, že mě natočili, že jsem jel na červenou. Chtěl jsem záznam ukázat, místo toho mě seřvali a že na oranžovou už musím zastavit. Tak jsem byl "drzý", když jsem se zeptal, k čemu potom by byla ta červená. Nicméně jsem podepsal (v 18:30 hod. večer v únoru) za špatného světla a bez brýlí pokutu 500,--Kč za přejetí na oranžovou, což jsem tedy jako invalidní důchodce radši uznal, aby už na mě neřvali. Když mi přišla výzva k odevzdání ŘP, tak jsem na ten papír znovu kouknul a ono tam bylo že jsem nerespektoval červené světlo "Stůj" a dostal jsem za to 5 bodů, čímž jsem dosáhl těch 12 (předtím jsem 7 bodů dostal za couvání v nepřehledném místě a škrtnul jsem o podnikatele, co tam jel jako blázen, ale byl s těma policajtama kamarád, tak mi to poslali ze správního řízení s pokutou 3.500 Kč a ani mě nepřizvali k jednání, rozhodují "o nás bez nás". Podnikatel i oni uvedli škodu 35 tisíc Kč, Pojišťovna zaplatila jen za opravu odřeného laku, a to 8.480 Kč, takže šlo dokonce o pokus o pojišťovací podvod, ale odnesl jsem to já s celou parádou, ale když jsem viděl, jak si hrajou do noty, tak jsem se na to radši vykašlal, bohužel). Podal jsem námitky, načež obratem (ani to nestihli přečíst...) mi druhý den přišlo zamítnutí. Tak jsem se odvolal ke Krajskému úřadu, odboru dopravy. Po zkušenosti s úředníky očekávám, že mi to zase zamítnou. Kam se potom mám odvolat a bude to mít zase odkladný účinek pro odevzdání ŘP? Jsem invalida, mám auto upravené a bez ŘP když bude auto stát rok, ho můžu dát akorát do šrotu, protože vandalové ho "upraví", parkuji na ulici před pečovatelákem, kde bydlím. Ohled na moji invaliditu neočekávám... Takže si můžu už předplatit místo na hrob, protože bez pohybu budu brzy vyřízenej, nedostanu se ani k doktorovi, žiju sám, děti nemám a nemám se na koho obrátit. Policajti a úředníci asi dostanou odměnu, že ušetří státu můj důchod :-D žejo?
« Poslední změna: 09 Května 2016, 17:30:32 od Reuschin »
IP zaznamenána
:D

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Kam další odvolání a má zase odkladný účinek pro odevzdání ŘP?
« Odpověď #1 kdy: 09 Května 2016, 17:40:23 »

V první řadě si zapamatujte, že v blokovém řízení se přestupky neřeší, s policií se nemluví (vyjma komunikačního minima) a nic se policii nepodepisuje. To, jestli jste invalida, s tím nemá co dělat.
Pokud neproběhlo ústní jednání (resp. nebyl jste k němu řádně pozván), pak je to vada, pro kterou by to měl kraj vrátit. V opačném případě by to u správního soudu při podání žaloby mělo obstát. Možná v tom jen máte zmatek a poslali Vám příkaz, na který jste podal odpor???
Chtělo by to asi sem dát kopii spisu, pak má smysl něco řešit a určitě by poradili i kolegové, kteří jsou kovanější.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Kam další odvolání a má zase odkladný účinek pro odevzdání ŘP?
« Odpověď #2 kdy: 09 Května 2016, 17:58:08 »

Odkladný účinek po rozhodnutí o odvolání, kterým bude potvrzena správnost záznamu bodů, už žádný úkon provedený u správního orgánu mít nebude. Musel byste podat nějakou žalobu k soudu a požádat o odkladný účinek (a zde namítat vaši specifickou situaci - invaliditu, nutnost dojíždět za lékaři, očekávatelné zhoršení stavu při ztrátě mobility ...), obecně soudy odkladný účinek moc nepřiznávají, ale tady by možná šance byla.

Přes námitky do záznamu bodů ale nejspíš cesta nevede, tam se totiž zkoumá jen to, jestli ta rozhodnutí jsou pravomocná, a jestli body zaznamenali správně (tj. ke správnému datu, správný počet bodů podle druhu přestupku, správně zohlednili odečítání ...), tj. neudělal-li v tomto registr řidičů nějakou chybu, je to víceméně formální záležitost.

Vaší šancí je dosáhnout zrušení některého z těch bodovaných rozhodnutí. Jelikož u toho průjezdu na červenou jste podepsal blok, tak jediná možnost je přezkumné řízení. Byla to městská/obecné policie, nebo PČR? Městská pokud vím zatím jízdu na červenou pokutovat nesmí, tak bych se primárně zajímal o to, na co vlastně ten blok napsali. Pokud to byla PČR, tak to bude komplikované, protože policajti do dosvědčí a vy jste to podepsal, nicméně povede-li se nějak zpochybnit, že jste k tomu udělil souhlas, najde se nějaký záznam (nebo se naopak "náhodou" ztratí), třeba ten blok zruší. Nadřízeným orgánem, který může blokovou pokutu přezkoumat, je v případě MP krajský úřad, v případě PČR příslušné krajské ředitelství policie.

Současně můžete zkusit zaútočit i na ty ostatní rozhodnutí, nejsou-li déle než rok od právní moci (např. u té nehody, kde se dle vás údajně ani nekonalo ústní jednání). Nicméně vaše verze má značné trhliny, za nějaké odření laku (bez ohledu na výši škody) fakt není 7 bodů, musel byste být nalitej, nebo způsobit někomu těžkou újmu na zdraví, nebo řídit bez papírů, nebo by to někdo na úřadu/policii musel opravdu hodně divně rozhodnout.

Pokud sem dodáte podklady, podívám se na to, ale jak už psali předřečníci, měl jste to řešit mnohem dřív, teď už je to nářek nad rozlitým mlékem.
« Poslední změna: 09 Května 2016, 18:00:24 od hh »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Kam další odvolání a má zase odkladný účinek pro odevzdání ŘP?
« Odpověď #3 kdy: 09 Května 2016, 18:26:14 »

7 bodů za couvání šlo vyfasovat, ale pouze na dálnici/silnici pro motorová vozidla. Je to celé podivné.
Jak píše pan hh, všechny podklady sem, třeba najde nějakou cestu.
Stejně mi poněkud uniká, proč jste neřešil situaci v okamžiku, kdy jste obdržel rozhodnutí o přestupku za 7 bodů a nechal to plavat, ani jste se neodvolal. Vždyť je to úplná pitomost, za couvání mimo dálnici 7 bodů.
« Poslední změna: 09 Května 2016, 18:31:45 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Kam další odvolání a má zase odkladný účinek pro odevzdání ŘP?
« Odpověď #4 kdy: 10 Května 2016, 00:54:45 »

Třeba to není za couvání, ale za ujetí z místa couvání. Ale byl to podnikatel a jel tam jako blázen, tak mu to patří.
Informace podané panem hh jsou korektní a vyčerpávající.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Kam další odvolání a má zase odkladný účinek pro odevzdání ŘP?
« Odpověď #5 kdy: 10 Května 2016, 19:52:25 »

Zajímavé, panu zakladateli jde o papíry, bez kterých je jako tělesně postižená osoba těžce omezen na mobilitě a byl zde naposledy těsně po napsání svého příspěvku, pod svým nickem neviděl ani jednu odpověď.
Co si o tom myslet?
a) chodí sem i nadále, ale jako host a podané informace mu stačí (pak je asi právník),
b) zakladatel je zástupce v komplikovaném případu a potřeboval si ověřit svůj pohled na věc (proč ne); byl zde poté jako host,
c) úřednická provokace (průzkum, co může od hustého účastníka čekat); opět chodí jako host.
Asi je to jedno, nic nám do toho není.
« Poslední změna: 10 Května 2016, 19:55:59 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Kam další odvolání a má zase odkladný účinek pro odevzdání ŘP?
« Odpověď #6 kdy: 10 Května 2016, 21:07:02 »

Citace
Takže si můžu už předplatit místo na hrob, protože bez pohybu budu brzy vyřízenej, nedostanu se ani k doktorovi, žiju sám, děti nemám a nemám se na koho obrátit.

Ledva dopsal, umřel  :(
IP zaznamenána

Reuschin

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Kam další odvolání a má zase odkladný účinek pro odevzdání ŘP?
« Odpověď #7 kdy: 14 Května 2016, 04:38:21 »

Já nejsem tak zkušený, abych se mohl nějak hlásit, jsem tady opravdu jako host. Tyhle stránky jsem našel úplnou náhodou. Děkuji za odpovědi, prostě jsem to vzdal, mě ti úředničtí oslové dostatečně otrávili, nemám chuť se psychicky dále vyčerpávat. Když o dopravních přestupcích v Č. Budějovicích rozhoduje matrika, tak to asi jsou ti praví odborníci na dopravu... :P  Skutečně jsou ve spisech chyby a nepravdy, ale já se bohužel neodvolal včas proti správnímu rozhodnutí, vůbec mě nenapadlo, že bych měl počítat nějaké body. Prostě za více než 30 let jsem neměl nikdy ani pokutu, tak mě to teď nějak celé zaskočilo, hlavně ten způsob jednání, nejen policistů, ale i úředníků. Dříve by se to takhle stát nemohlo, asi už patřím do starého železa. Holt odevzdám řidičák a budu čučet z okna. Ještě jednou všem dík - Reuschin.
IP zaznamenána
:D

Reuschin

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Kam další odvolání a má zase odkladný účinek pro odevzdání ŘP?
« Odpověď #8 kdy: 07 Srpna 2016, 00:10:18 »

Tak se mi podařilo se znovu přihlásit...  Celá záležitost dopadla tak, jak jsem předpokládal - z Krajského úřadu, odboru dopravy, přišlo rozhodnutí, že není důvod k zahájení přezkumního řízení a původní rozhodnutí se potvrzuje. Na konci je věta, že další odvolání není přípustné. Takže teď nevím, odkdy je rozhodnutí pravomocné a kdy mám odevzdat ŘP, to už nenapsali. Na tu matriku poslali svoje rozhodnutí na vědomí, ale z matriky mi taky nic doposud nepřišlo, tak nevím, jestli je to specifické jen v Č. Budějovicích nebo je to normální postup. Nikdy mě nikdo k žádnému jednání nepřizval, jenom mi vždycky poslali zamítnutí mojeho odvolání. To, že mě policajtka podvedla a dala mi pokutu za přejezd křižovatky na oranžovou, ale do bloku napsala na červenou, nemohu bohužel dokázat, ona to určitě zapře. Takže opravdu mi asi nezbývá nic jiného, než řidičák odevzdat, akorát nevím kdy a jestli tím tedy už nemařím úřední rozhodnutí, když ho ještě mám... Jsem z toho dost zmatený. Dal bych vám sem rád všechny ty zprávy, ale já to neumím nakopírovat nebo nahrát či jak se tomu vůbec říká, jsem už na to starý na tyhle elektronické novinky, tak se nezlobte. Budu vděčný, když mi někdo napíše, jestli mám iniciativně ŘP odevzdat hned anebo ještě čekat na nějakou výzvu. Díky předem, Reuschin
IP zaznamenána
:D

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil

Vážený pane, s veškerým respektem k vašemu věku a ovládáním internetu, je to s vámi těžké. Nejdřív házíte flintu do žita, a teď zas mezi řádky čtu, že jste přecijen nějaký podnět kraji poslal. Je to všetko volaké čudné.

K věci - řidičské oprávnění (ŘO) ztrácíte 5 dní po doručení výzvy k odevzdání řidičského průkazu (ŘP) z důvodu dosažení 12 bodů, pokud jste ovšem v rámci této 5denní lhůty nepodal námitky (viz výše). Pokud jste námitky podal, musí o nich být rozhodnuto. Předpokládejme, že váš registr řidičů záznam potvrdil, jde o standardní správní rozhodnutí, proti kterému je přípustné odvolání do 15 dní od doručení (o tom musí být na konci písemnosti poučení), pokud jste odvolání podal, tak se ztráta ŘO a povinnost odevzdat ŘP odkládá nejméně do rozhodnutí krajského úřadu. Teprve až rozhodnutí nabyde právní moci (doručením rozhodnutí kraje, které potvrdí rozhodnutí vašeho registru), běží vám opět lhůta 5 dní pro odevzdání ŘP a s jejím koncem (bez ohledu na to, zda fyzicky ŘP odevzdáte) ztrácíte i ŘO.

Z toho, co píšete, není zřejmé, zda jste vůbec námitky podal a v jaké je to fázi. Oznámení o nezahájení přezkumu se týká něčeho trochu jiného a nedá se proti tomu nic dělat (přezkum není primárně opravným prostředkem, je spíš nástrojem dohledu nadřízeného orgánu, objeví-li se nějaké nezákonné rozhodnutí, nadřízený orgán, pokud se o tom dozví, by měl přezkum provést, ale nelze jej k tomu nijak donutit). Dokud není v přezkumném řízení rozhodnuto nebo alespoň při jeho zahájení nepozastavena vykonatelnost a jiné účinky přezkoumávaného aktu, nemá žádný vliv, tedy ve vašem případě nadále rozhodnutí platí včetně jejich následků jako např. bodů.

Pokud jde o následky - je-li už tedy fuč lhůta pro podání námitek, případně už o nich bylo pravomocně rozhodnuto. Když aktivně neodevzdáte ŘP, hrozí vám stíhání a následná sankce za přestupek podle § 125c(4)(b) ZPPK, tedy pokuta 2500 až 5000 Kč. Když budete chycen při řízení (bez ohledu na to, zda jste ŘP odevzdal či ne), není to tzv. mařena, tedy trestný čin (přečin) maření výkonu úředního rozhodnutí, protože vám nebylo zakázáno řízení jakožto sankce či trest uložené za spáchání konkrétního deliktu, jen jste jakýmsi administrativním způsobem přišel o ŘO. Není to ale velká výhra, protože řízení bez ŘO je sice "jen" přestupek, zato dost výživný, pokuta 25 až 50 tisíc, zákaz 1 až 2 roky (jehož porušení už bude "mařena") a 7 bodů navrch.

Umíte-li ovládat alespoň mail, poslal jsem vám přes soukromou zprávu svoji adresu, na kterou mi případně pošlete detaily a hlavně písemnosti, které máte od úřadů, případně i co jste jim posílal vy. Podívám se, jestli se ještě něco dá dělat, ale vzhledem k vaší liknavosti a střídání poraženectví a rozhořčení v pravidelném rytmu, to moc nadějně nevidím.
IP zaznamenána

Reuschin

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Kam další odvolání a má zase odkladný účinek pro odevzdání ŘP?
« Odpověď #10 kdy: 01 Září 2016, 20:58:15 »

Děkuji všem, kdo se ozvali na můj příspěvek, resp. dotazy. Můj problém začal nedorozuměním s policajty a hlavně neznalostí, jak s nimi jednat. Na výzvu k odevzdání ŘP jsem podal námitky proti 12 bodům, obratem to bylo zamítnuto, pak jsem dal odvolání na Krajský úřad, to taky zamítli jako nedůvodné, když jsem všechno zaplatil, tak už se tím prostě nemusí zabývat. Další výzva k odevzdání ŘP nepřišla, tak jsem ještě měsíc jezdil dál a pak jim ŘP poslal doporučenou poštou s dotazem, kdy to tedy vlastně je pravomocné a kdy můžu zase získat ŘP. Suše mi napsali termín (zaplaťpánbu), že při vybodování nelze získat ŘP dříve (u alkoholu je to možné zkrátit např. o polovinu), tedy až za 12 měsíců - v červenci 2017. Tak jsem namydlenej, nevím zda do toho za rok půjdu - vždyť ani nevím, kde se dělají přezkoušky a z čeho (jestli značky a něco dalšího nebo celá autoškola včetně techniky...) a už vůbec nemám představu, kam se přihlásit na psychotesty - jestli je to u policajtů nebo mě někam pošle můj lékař či co, prostě nemám nejmenší představu, takže je řidičák asi v háji napořád. Ptal jsem se známých, jenže všichni to měli za alkohol a tak to dostali za 3 měsíce bez psychotestů a přezkoušek. Prý ale už jsou zase nové předpisy, tak kdoví jak to teď je, já vím prt. Tak se mějte všichni fajn a ještě jednou Vám děkuji.
Reuschin
IP zaznamenána
:D