30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 8

Autor Téma: Od 7.5. měření na D1  (Přečteno 52623 krát)

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #15 kdy: 06 Června 2016, 17:51:51 »

Na internetu je o "střídavé jízdě" spousta blbostí. Tam kde jsou standartní zúžené pruhy, tam to nemá smysl - kdo nechce, ať nepředjíždí a kdo to umí, ať si jede, jak chce. Ale jak je psáno v jednom článku DIP:
V souvislosti se znovu obnovenou rekonstrukcí naší nejdelší a nejrychlejší betonové motokrosové trati, obecně známé jako D1, připravilo ministerstvo dopravy novou dopravní značku. Nese jméno „střídavá jízda“ a bude se instalovat před zúženými úseky, které budou ještě užší než normálně. Čili tam, kde např. most nebo mýtná brána neumožňují využít celou část vozovky. Vozidla v tomto úseku by neměla jet vedle sebe, nýbrž na přeskáčku, aby se minimalizovalo riziko, že se v nejužším místě „nezašpérují“ a nezablokují celou dálnici.
No a o tom to je.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #16 kdy: 06 Června 2016, 17:55:19 »

Buď jsem se dycky vešel, nebo jel vpravo. Je to taky vůbec řádně značený? Ono když je značka jen vpravo a tu blokuje kamion v pravým pruhu, tak se to najednou zúží a je po ptákách, aniž by o tom řidič vlevo vůbec mohl vědět…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #17 kdy: 06 Června 2016, 18:06:02 »

Pokud já vím, tak značený to je, a je to cedule jako kráva.

Nová značka má v Česku premiéru

Je tam video, ale ty kecy řidičů je nutné brát s rezervou a to, že střídavá jízda platí jenom v místě zúžení (je to totiž dodatková tabulka :) ), se jen tak mimochodem dozvíme až na konci.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #18 kdy: 06 Června 2016, 20:28:30 »

Jako já tu značku viděl loni určitě, ale tam se nikdy nic nedělo, tak sem to prostě ignoroval a předjížděl si dle potřeby. Místa bylo vždycky dost, nepamatuju, že by to bylo s nějakým zúžením zúžení. Že by to mělo něco společnýho se zúžením fakt nevim, dyť i na té značce je vidět, že si autíčka pořád jedou ve svým pruhu, ne nějak přes čáru na střídačku  ;D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #19 kdy: 06 Června 2016, 20:39:13 »

Osobně v tom zúžení před Brnem na D1  jezdím střídavě vždycky (zvyšuju si tak vlastně bezpečnou vzdálenost, nalepenej na kamionu, když nevidím dopředu, nepojedu), na rovině normálně předjíždím za předpokladu, že není boule na svodidlech a když vidím někoho v zrcátku, tak okamžitě uhnu. Značka neznačka, prostě s rozumem a pustit rychlejší. :-)
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #20 kdy: 07 Června 2016, 09:09:09 »

Čistě hypoteticky, pokud se na konci úseku zařadím za kamión a kolem kamery projedu těsně v závěsu, tak jsem v klidu ne?
IP zaznamenána

Natean

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #21 kdy: 07 Června 2016, 09:42:20 »

Teoreticky jo, ale člověk by musel být nalepený tak, že mi to, i vzhledem k tomu, že přes kamion není vidět, co je před ním, přijde dost o hubu. A navíc kamion nemusí být zrovna na konci úseku k dipozici.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #22 kdy: 07 Června 2016, 09:47:32 »

Lepší je IMHO projet prostředkem mezi čárama…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #23 kdy: 07 Června 2016, 11:53:50 »

Projetí mezi čárami nepomůže, silnice je pokrytá v plné šířce. Projetí za kamionem oproti tomu funguje dobře na většině rychlostních pastí, i když je poměrně nepraktické.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #24 kdy: 07 Června 2016, 12:07:02 »

Minimálně u Rosic jsou dělené. Navíc je otázka, co na to ty jejich kamery, když je pro každej pruh jedna…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #25 kdy: 07 Června 2016, 12:19:24 »

Pravdu má JJ, hw i sw je na projetí "mezi pruhy" adaptovaný. To, co doporučuje Behemot, fungovalo možná s nějakou prehistorickou verzí daného systému (a možná ani to ne).
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #26 kdy: 07 Června 2016, 13:07:01 »

Mezi čárama to jde ochcat, pokud jsou v silnici piezosmyčky. Tady pochybuju.. (a stejně mám podezření, že ty smyčky akorát spouštějí flashnutí blesku)

I když dodnes nevím, jestli tím, že jezdím mezi čárama automaticky, jsem se vyhnul všem změřením, nebo su na nějakém whitelistu  ::)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #27 kdy: 07 Června 2016, 19:30:03 »

Jezdíme často Holešovičky z centra a řešil jsem to samé, jestli ježdění mezi pruhy něco řeší.
Brácha tam tudy často jezdí v noci tágem z práce a dost přesvědčeně tvrdí, že drožkaři tam s nim vždy valí mezi pruhy, 70kmph+ a ničeho se neobávají.
Že je ježdění po čáře k něčemu jen v noci skrze nesepnutí blesku mě ale nenapadlo.
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #28 kdy: 07 Června 2016, 20:04:35 »

Například značky střídavá jízda se vyskytuje u Ostrovačic na mostech. Standardní šířka pruhů je 3,15 + 2,5 m, ve střídavé jízdě pak 3,0 + 2,5 m. Tady bych to viděl reálně ještě méně.

Edit: Díval jsem se do projektové dokumentace a druhý most má 3,0 + 2,4 m pro jeden směr.
« Poslední změna: 07 Června 2016, 20:50:55 od smg465 »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #29 kdy: 07 Června 2016, 22:43:14 »

díky té prehistorické technice jsou kamery na "mezipruh" třeba u Zlíchovského tunelu ( tam kde ta 70 ohrožuje asi tak králíky na nádraží )
nikde jinde už se to pak neobjevilo, ovšem tohle byla první úsekovka, tenkrát ještě plně v gesci PČR
mělo to i svá čísla jednací a dost se řešilo, jak byl hříšník vyřešen
jeden záznam se 101 odtamtud mám i já...
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 8