30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: omezeni ustavni svobody - zbrane  (Přečteno 22597 krát)

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
omezeni ustavni svobody - zbrane
« kdy: 06 Května 2016, 12:07:11 »

tak jsem se dnes docetl, ze poslanci schvalili tento pamflet omezujici svobodu a naopak podporujici cerny trh. vzhledem k tomu, ze nejsem uplne zkuseny, byl by nekdo ochoten mi nalinkovat, co vlastne schvalili a kdo hlasoval pro/proti?

diky

http://www.novinky.cz/domaci/402716-snemovna-zprisnila-zakon-o-zbranich-kterou-svobodu-vezmete-priste-zlobi-se-opozice.html
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #1 kdy: 06 Května 2016, 13:28:10 »

Co jsem zahlédnul v článcích zde - http://gunlex.cz/ - tak nejhorší zvěrstva se snad podařilo zatím  zastavit.. tj. ZP by měl zůstat na 10 let ( chtěli zkrátit na 5 roků),  PČR sice může vstoupit  do obydlí kvůli odebrání zbraní ale jen  cajti z odboru zbraní a střeliva a jen v důvodných podezřeních atd. Psychotesty plošně taky ne ( vlhký sen pár psychopatů mezi politiky). Takže ač to není žádná velká sláva žádné brutální osekání práv držitelů zbraní ( se snad zatím) nekoná..
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #2 kdy: 06 Května 2016, 13:31:59 »

« Poslední změna: 06 Května 2016, 14:20:46 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #3 kdy: 06 Května 2016, 14:12:10 »

ja na to ruzne koukam, ale proste jednoduse zjistit, co vlastne bylo odhlasovano a co zamitnuto, je hrozne slozite. pokud me nekdo navede, jak to jednoduse zjistit, budu rad.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #4 kdy: 06 Května 2016, 21:40:10 »

To, že policie může vstoupit do domu bez rozhodnutí soudu je průlomové, dalekosáhlé a zcela nepřijatelné rozhodnutí. Jde o princip.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #5 kdy: 06 Května 2016, 21:51:09 »

ja na to ruzne koukam, ale proste jednoduse zjistit, co vlastne bylo odhlasovano a co zamitnuto, je hrozne slozite. pokud me nekdo navede, jak to jednoduse zjistit, budu rad.
Nejjednodušší je počkat až Ti to někdo řekne, třeba na silnici při kontrole apod. Od toho je poučení, jen je potřeba se ozvat, když zapomenou.
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #6 kdy: 07 Května 2016, 12:01:59 »

Vznikla celkem absurdní situace. Pokud policie zjistí, že někdo doma ukrývá nelegální zbraně, tak si zásahovka musí vyžádat souhlas soudu nebo státního zástupce k zásahu. Pokud budu mít doma legálně držené zbraně, tak ke mě mohou vletět bez čehokoliv. No ještě štěstí, že žádný zákon nenařizuje mít legálně držené zbraně v místě trvalého bydliště. A co ti co mají trvalý pobyt na úřádě  :)
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #7 kdy: 20 Května 2016, 13:28:38 »

Vznikla celkem absurdní situace. Pokud policie zjistí, že někdo doma ukrývá nelegální zbraně, tak si zásahovka musí vyžádat souhlas soudu nebo státního zástupce k zásahu. Pokud budu mít doma legálně držené zbraně, tak ke mě mohou vletět bez čehokoliv. No ještě štěstí, že žádný zákon nenařizuje mít legálně držené zbraně v místě trvalého bydliště. A co ti co mají trvalý pobyt na úřádě  :)

Jen se nebojte, bdělá média si toho všimnou a zákon se upraví tak, aby ani v tomhle případě nebyl potřeba nikoho souhlas. Podezření z držení zbraní se už nějak vymyslí, před třema létama jste na fejsbuku pochválil sousedovi vzduchovku, na Nově tuto informaci prezentují jako "podezřelý se na sociálních sítích věnoval extremistickým aktivitám a policie měla důvod se domnívat, že v domě podezřelého najde zbraně", bude následovat fotografie umě poskládaných předmětů, které po 12ti hodinách hledání ve vašem domě policisté posbírali, a uprostřed bude ohromná orlice, nebo veliká kudla, nebo něco jinýho co najdou v garáži, kde to zapomněl před deseti lety váš známej, nebo vám to před dvaceti lety dal váš děda, nebo to původní majitel domu zazdil před padesáti lety do zdi obýváku.

Onehdá policajti sebrali toho sběratele, co měl doma desítky zbraní s podezřením z nedovoleného ozbrojování. Poslouchal jsem to v rádiu na cestě do práce. Zamixovali do toho terorismus a jakej to byl chlívák a všechno. Rešerše potvrdila, že majitel měl skoro všechno legálně, akorát k asi pěti kusům nebyl schopen předložit průkaz zbraně, jinak všechny průkazy měl, a také byl držitelem ZP. Napsal jsem do toho rádia, proč odvisílali, že majitel měl ZBROJNICI 41 NELEGÁLNÍCH zbraní, když všechno co se stalo je, že majitel 36 legálně držených zbraní nebyl schopen předložit průkaz zbraně k pěti dalším a proto jej policia podezřívá z nedovoleného ozbrojování. Bylo mi odpovězeno, že my nic, my muzikanti, přebíráme informace z ČTK a prostě vyser si voko zbraně jsou špatné.

V takové společnosti žijeme, pane.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #8 kdy: 20 Května 2016, 14:54:04 »

 :x
IP zaznamenána

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #9 kdy: 18 Června 2016, 07:12:49 »

tak jsem si opet precetl clanek
http://zpravy.idnes.cz/zbrane-velka-britanie-jo-coxovy-vrah-thomas-mair-fuy-/zahranicni.aspx?c=A160617_182916_zahranicni_kha
a opet citim neuveritelnou bezmoc nad demagogii, kterou zminuje i matejka http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=528558
trebas podle sousedu je to zbran vyrobena, protoze tam se zbrane nevyskytuji. pak se dozvime, ze vyskytuji v milionove mire legalne ale jen u lidi, kteri jsou posveceni rezimem. dale se dozvime, ze je tam xset tisic zbrani (strelnych ovsemze) nelegalne a ze se poradaji trebas vybery vlaku, protoze vedi, ze se lidi nebudou branit.

jako nejvyssi perlicka je, ze diky tomuto maji jen 0.2 procenta kriminality se zbrani!!!!

pak si clovek vyhleda statistiku na strankach ministerstva, aby se podival na pocet trestnych cinu celkem (nema smysl rozlisovat, jestli je to trestny cin takovy, ci makovy, protoze...) a pocet trestnych cinu spachanych legalne drzenou zbrani (...protoze zde nepisi, jaka je to zbran a legalne muzete drzet i plynovku, coz je strelna zbran kategorie D - coz, kdyz ctu zpravy, tak obvykle dotycni maji pouze plynovku) a pak v pomeru cca 313000 ku 640 se dostavame k cislu.... ano.... 0.2 procenta.

pokud zamirime ostreji (zde bych ocenil, pokud ma nekdo presna cisla trebas z roku 2015), tak pocet nasilnych trestnych cinu rocne je cca 18000. pocet techto spachanych strelnou zbrani drzenou na zbrojni prukaz byl necelych 100. a to je je prosim 0.55%

pokud se podivame na to same ale s nelegalnimi zbranemi, podle informaci na netu by se melo jednat o podobne procentualni cislo. z toho vyplyva, ze jsme bud vysoce bezpecna krajina (coz je logicke, kdyz tu nemame hordy lidi nevazicich si zivota) anebo se zlocinci preci jen trosku sebereflexuji z pocitu (jak nam nam ukazala minulost trebas v Tanvaldu), ze jim to nekdo muze vratit.

jinak info o trestnych cinech jsem cerpal ze stranek ministerstva a odsud http://gunlex.cz/clanky/tiskove-zpravy/2060-tiskova-zprava-lex-o-s-k-nepravdivym-tvrzenim-statniho-zastupce-judr-romana-kafky-v-poradu-otazky-vaclava-moravce

a ted ten nejzajimavejsi clanek, ktery jsem diky tomu prvnimu nasel, je toto http://westernfreepress.com/2015/10/20/the-deadliest-weapon-of-all/

v tom clanku se navic nachazi odkazy. trebas jeden z nich popisuje situaci po uplnem zakazu zbrani v (male)velke britanii, kde pocet trestnych cinu spachanych zbranemi stoupl o 35%.

inu, nazor na to si udelejte sami trebas i podle vet nize. babicka na to rikala "kdo chce kam, pomozme mu tam".

Střílet nemohou ani slavní britští strážníci, slangově označovaní jako „bobíci“. „Kdysi jsem byl vážně zraněn při útoku. Oba, já i můj kolega, jsme se báli o život. Naštěstí nám další strážníci přišli na pomoc. Nemyslím si, že zbraň nebo taser by nám v té situaci pomohly. Komunikace je jeden z nejlepších nástrojů a upřímně, se zbraní by se policista mohl cítit příliš jistý,“ uvedl před čtyřmi lety pro BBC nejmenovaný strážník z jihu Anglie.

O zbraních se tehdy ve Velké Británii diskutovalo stejně jako dnes poté, co dvě neozbrojené policistky zemřely ve službě. „Bohužel víme ze zkušeností v Americe a dalších zemích, že mít ozbrojené policisty neznamená, že je nikdo nezastřelí,“ připomněl americké ozbrojené incidenty vedoucí konstábl v Manchesteru Peter Fahy.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #10 kdy: 18 Června 2016, 16:00:21 »

Prej to už neplatí a poté co je negři začali podřezávat na ulici už choděj ozbrojení ve velké míře, občas i nějakej ten automat. Asi jak tady se dělá komedie jak maj v kufru vosumapadesátku nebo s nima jezdí vojcl.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #11 kdy: 18 Června 2016, 19:49:11 »

....
O zbraních se tehdy ve Velké Británii diskutovalo stejně jako dnes poté, co dvě neozbrojené policistky zemřely ve službě. „Bohužel víme ze zkušeností v Americe a dalších zemích, že mít ozbrojené policisty neznamená, že je nikdo nezastřelí,“ připomněl americké ozbrojené incidenty vedoucí konstábl v Manchesteru Peter Fahy.[/i]
Pobavil mě argument v diskusi, že by se zbraně měli sebrat i vojákům ..... to, že jsou ozbrojeni neznamená, že je nikdo nezastřelí ...... hahahaha
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #12 kdy: 19 Června 2016, 22:31:34 »

To tam lezete dobrovolně? To teda musíte být pořádnej gurmán.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #13 kdy: 20 Června 2016, 00:45:44 »

To tam lezete dobrovolně? To teda musíte být pořádnej gurmán.

Spíš vůl, ale podívejte se, doma budu barák splácet 10 let, tady na něj vydělám za 2 roky levou zadní. Rodina zatím na cestě není.. Netvrdím, že můj názor je jediný správný, ale dělám tady to co mě baví a letenka stojí 1500 Kč...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:omezeni ustavni svobody - zbrane
« Odpověď #14 kdy: 20 Června 2016, 00:52:31 »

Co sem slyšel tak kohokoli kdo něco umí berou třeba v Dubaji všema deseti. Což dává smysl, protože arabáči jsou líní (90+ %) a domácí umí hovno. Tam si možná na barák vyděláte za rok a bezpečnostně to bude stejný nebo lepší…je tam na piču doprava, ale myslim se tam tak běžně nestřílí na ulici…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky