30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jak odpovědět na dotazy orgánu při SŘ  (Přečteno 3389 krát)

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Jak odpovědět na dotazy orgánu při SŘ
« kdy: 30 Dubna 2016, 09:55:08 »

Při jednání na magistrátu jsem dostal 2 otázky co se protokolovaly:
1) Domníváte se, že jste stanovenou rychlost nepřekročil, a nebo že byla špatně změřena?
2) Můžete uvést, zda jste v daném místě rychlost překročil, či nikoliv? A uvést, v čemž se domníváte, že policisti na místě silniční kontroly při měření pochybili?

K oběma jsem uvedl, že se nebudu vyjadřovat. Mé vyjádření zaprotokolovali, a poté se mě dotázali na tyhle dvě věci. Trošku mě to zaskočilo, tak bych se chtěl zeptat, jak se na toto má odpovídat. Jestli že teda v žádném případě jsem rychleji nejel, nebo tak jak jsem uvedl, nebo jinak...

Děkuji
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Jak odpovědět na dotazy orgánu při SŘ
« Odpověď #1 kdy: 30 Dubna 2016, 11:21:24 »

Zareagoval jste správně - když nevím, co se děje, tak mlčeti zlato. Na ÚJ vždy můžete uvést, že se k podkladům a otázkám SO vyjádříte písemně v určené lhůtě.

Otázky jsou podivně formulované, navíc 1) a 2) se v podstatě kryje. Nicméně je asi jasné, že primárním cílem SO bylo zjištění formy zavinění - pokud byste se rozpovídal, tak by se z toho třeba následně pokusili vydestilovat nepřímý úmysl, sekundárním cílem bylo usnadnit si dokazování, pokud byste se k tomu překročení rovnou přiznal nebo ho alespoň nevyloučil.
IP zaznamenána