30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nezaplaceni prakovacich hodin, spravni delikt, pravnicka osoba  (Přečteno 7252 krát)

Ustecan

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil

Zadam o radu, pokud ma nekdo zkusenost - trochu hloupe jsem nezaplatil parkovani, ignoroval ulozeny papirek a nakonec se snazil prelstit urad. Auto je prihlaseno na firmu, pravnickou osobu.

3.11. jsem zaparkoval a nezaplatil, papirek jsem ignoroval
17.2. dorazila vyzva k podani vysvetleni do datove schranky - vyuzil jsem formulare a sdelil totoznost ridice z polska
26.2. prichazi vyzva k doplneni, neudal jsem datum narozeni. To si vymyslim a posilam na urad.
22.4 prichazi Oznameni zahajeni rizeni o spravnim deliktu a vyrozumeni.

Spis jsem zatim nevidel. Mate nekdo zkusenost s podobnou veci?
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplaceni prakovacich hodin, spravni delikt, pravnicka osoba
« Odpověď #1 kdy: 26 Dubna 2016, 10:40:40 »

Zkušeností je plné forum.
Jako první zažádejte o spis. Buď o kopii, nebo, pokud to máte za rohem, zajděte na ouřed a nechte udělat kopii. Pak se nechá stavět na tom co udělali / neudělali.
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplaceni prakovacich hodin, spravni delikt, pravnicka osoba
« Odpověď #2 kdy: 26 Dubna 2016, 10:43:38 »

A adresu toho pána z Polska jste sdělil jakou? Reálnou? Poštu si vyzvedával, nebo byla alespoň vhazována do schránky?
IP zaznamenána

Ustecan

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplaceni prakovacich hodin, spravni delikt, pravnicka osoba
« Odpověď #3 kdy: 26 Dubna 2016, 16:53:22 »

Adresu jsem sdelil realnou, jak to dopadlo s postou, to nevim, to budu muset asi zajet nahlednout do toho spisu. Ve vsech papirech a vyzvach od uradu o tomhle nic neni.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplaceni prakovacich hodin, spravni delikt, pravnicka osoba
« Odpověď #4 kdy: 26 Dubna 2016, 18:36:11 »

V tom případě řidič z polska buď
1) nepřiznal se (odepsal že v danou dobu neřídil),
2) nereagoval,
3) nic mu nepřišlo,
4) adresa neexistovala

proto to teď úřad zkouší na vás jakožto provozovateli. Vaši obranu budete stavět podle toho která ze zmíněných situací nastala = zajistěte si spis.
IP zaznamenána

Ustecan

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplaceni prakovacich hodin, spravni delikt, pravnicka osoba
« Odpověď #5 kdy: 02 Května 2016, 08:30:11 »

Takze jsem se stavil nahlednout do spisu a cast sem ofotil. Urad predvolal mnou udaneho polaka, predvolani mu bylo doruceno 18.3. On podal pisemne vysvetleni /4.4.2016/ - poslky dopis ve spisu - ze v cechach nikdy nebyl, auto nikdy neridil atd.
Kdyz si to ted tak uvedomuju, ve spisu byl sice jeho polsky dopis, ale nevsim, sem si, ze by tam bylo nejake predvolani. Mam pocit, ze pani na urade rikala neco ve smyslu, ze mu volala. Nechal jsem si cas do 4.5. na vyjadreni.
Da se tedy ted nejak rozumne postupovat?
IP zaznamenána

awake

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplaceni prakovacich hodin, spravni delikt, pravnicka osoba
« Odpověď #6 kdy: 02 Května 2016, 11:15:10 »

To jako že ho předvolala telefonem? Nebo ho vyzvala k podání vysvětlení telefonem? Jinak teda předpokládám že řidič z Polska je reálný

Mimochodem, za co vás teda stíhaj? Za zastavení / stání? Nebo za nezaplacení?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplaceni prakovacich hodin, spravni delikt, pravnicka osoba
« Odpověď #7 kdy: 02 Května 2016, 11:22:35 »

Takze jsem se stavil nahlednout do spisu a cast sem ofotil. Urad predvolal mnou udaneho polaka, predvolani mu bylo doruceno 18.3. On podal pisemne vysvetleni /4.4.2016/ - poslky dopis ve spisu - ze v cechach nikdy nebyl, auto nikdy neridil atd.
Kdyz si to ted tak uvedomuju, ve spisu byl sice jeho polsky dopis, ale nevsim, sem si, ze by tam bylo nejake predvolani. Mam pocit, ze pani na urade rikala neco ve smyslu, ze mu volala. Nechal jsem si cas do 4.5. na vyjadreni. Da se tedy ted nejak rozumne postupovat?
Pokud na to máte koule, můžete na tom udání Poláka setrvat, případně dodate nějaké další podklady, a dožadovat se toho, aby s ním zahájili řízení, nebo aby ho alespoň pozvali osobně a umožnili vám konfrontaci. Což oni pravděpodobně neudělají nebo se jim na to Polák vykašle, načež s vámi zahájí sprdel. No a tam budete mít vcelku dobře nabito ...
IP zaznamenána

Ustecan

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplaceni prakovacich hodin, spravni delikt, pravnicka osoba
« Odpověď #8 kdy: 03 Května 2016, 07:51:10 »

SprDel uz byl zahajen, v zaznamu o odlozeni prestupku se pise, ze polaka dne 18.3. predvolali (nepisou jak), dne 18.3 predvolani doruceno (takze asi postou) a dne 4.4. bylo organu doruceno pisemne vysvetleni, kde uvadi, ze tu nebyl, auto neridil atd.
SprDel jsem jeste nikdy neresil, takze netusim jake jsou ted moznosti. Do zitra jim musim bude neco poslat, nebo zaplatit...

A prestupek byl tedy:
Dne 3.11.2015 v 10:36 hodin bylo zjištěno v obci Litoměřice, na Mírovém náměstí osobní vozidlo zn. ------------- se kterým zde zastavil a stál neznámý řidič v působnosti svislé dopravní značky IP 13c (parkoviště s parkovacím automatem) označující placené parkoviště, ačkoli vozidlo nebylo parkovacím lístkem označeno. Tím neznámý řidič porušil § 4 písm. c) zákona o silničním provozu a dopustil se tím přestupku dle ustanovení § 125c odst. 1 písm. k) zákona o silničním provozu. Přestupek byl zjištěn a oznámen Městskou policií Litoměřice.
« Poslední změna: 03 Května 2016, 07:52:41 od Ustecan »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplaceni prakovacich hodin, spravni delikt, pravnicka osoba
« Odpověď #9 kdy: 03 Května 2016, 08:44:51 »

Jestli byl sprdel zahájen příkazem, tak podejte odpor (opakovaně řešeno na fóru, tím už si nijak nezhoršíte situaci, na rozdíl od přestupku, kde při akceptaci trestu uděleného příkazem šetříte 1000 kreditů za náklady řízení).

Dále potřebujete vidět spis, konkrétně jak bylo vozidlo nafoceno (lístek ve vozidle byl, jen ho MP neviděla), jestli šlo skutečně o nedovolené stání a ne jen o zastavení. K linii případu s udaným cizincem bych napadl skutečnost, že vás (provozovatele) nepozvali k podání vysvětlení, kde by vás konfrontovali s tím dopisem a mohl jste jim sdělit další poznatky relevantní pro řešení přestupku.
IP zaznamenána

awake

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplaceni prakovacich hodin, spravni delikt, pravnicka osoba
« Odpověď #10 kdy: 03 Května 2016, 09:45:19 »

No to by mě teda zajímalo jak předvolání z 18.3. bylo 18.3. doručeno v Polsku :)
IP zaznamenána

Ustecan

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplaceni prakovacich hodin, spravni delikt, pravnicka osoba
« Odpověď #11 kdy: 04 Května 2016, 18:50:17 »

Sprdel byl zahajen "OZNÁMENÍM ZAHÁJENÍ ŘÍZENÍ O SPRÁVNÍM DELIKTU A MOŽNOST SEZNÁMIT SE S PODKLADY PŘED VYDÁNÍM ROZHODNUTÍ" po tom, co prestupek odlozili. Spis uz jsem videl, auto nafoceno takto:

https://www.dropbox.com/s/tmb022721wzcsx7/IMG_4428.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/xyjuws8uq2fzkqz/IMG_4477.jpg?dl=0
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplaceni prakovacich hodin, spravni delikt, pravnicka osoba
« Odpověď #12 kdy: 04 Května 2016, 20:26:39 »

Nezahajovat příkazem je zajímavý moment, vypadá to, jako by úřad opravdu potřeboval něco prověřit (jinak není důvod ten příkazní krok vynechat, poslat nějaké zahajovací lejstro totiž musí tak jako tak a u příkazu je vždy nějaká šance, že skončí jako pravomocný). Jinak vše výše platí.
IP zaznamenána