30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva - špatný čas  (Přečteno 4792 krát)

lksk

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Výzva - špatný čas
« kdy: 12 Dubna 2016, 00:50:45 »

Dnes mi přišla výzva k zaplacení určené částky za jeden hrozný přestupek (překročení rychlosti o 16km/h mimo obec) Oním místem jsem v uvedený den jel, ale rozhodně ne v čase, který je ve výzvě uvedený. Přišla jenom výzva v textové podobě, bez fotky, takže nemůžu ověřit jestli mají jenom špatně napsaný čas nebo jestli v tom mají větší bordel ... je to profláknuté místo s úsekovým měřením, kde si dávám pozor, tak je mi trochu podezřelé, že by mě tam naměřili tolik. Možná kdyby měřili rychlost i hned na začátku úseku tak možná, ale to nevím jestli se děje.

Každopádně je špatně uvedený čas ve výzvě věc, díky které by se z toho dalo vyvléknout? Upřímně říkám, že jsem v těchto věcech začátečník a do nějakých Helmutů apod. se mi pouštět nechce, ale zase na druhou stranu, když v tom mají bordel, tak jim ani nechci jen tak poslat peníze.

Jaký bych měl zvolit postup?
* nic neplatit, počkat až začnou řešit jako přestupek, napráskat sebe a pokud čas neopraví, tak jim to při odvolání omlátit o hlavu? Musí v takovém případě začít úplně od začátku od nové výzvy? A co když pro přestupek už čas opraví?
* ozvat se hned a zkusit z nich vymámit fotku abych zjistil, jestli opravdu změřili mě a nebo jestli v tom mají fakt bordel

Díky za rady.
« Poslední změna: 12 Dubna 2016, 01:06:30 od lksk »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - špatný čas
« Odpověď #1 kdy: 12 Dubna 2016, 01:19:08 »

Na základě Vámi podaných informací nelze poradit vůbec nic, ve výzvě může být klidně chyba, způsobená ^C  + ^V. Opravit mohou kdykoli se jim zachce a nic s tím nenaděláte.
V prvé řadě se musíte rozhodnout, co chcete.
a) sklopit uši a zaplatit pokutičkou se slevou, tak jako většina stáda
b) bojovat s nejistým výsledkem a investicí nejméně spousty hodin studia a psaní s bonusem zvýšení skillu a zařazení se mezi neovce.

ad a) mazejte pro kopii spisu a pokud je to Vaše auto a není zjevná chyba v měření, zaplaťte. Případně dejte kopii spisu sem, matadoři to shlédnou a posoudí, zda se s tím dá něco jednoduše dělat. Vše musíte stihnout do termínu pro zaplacení odpustku.

ad b) ignorujte výzvu, pročtěte fórum a zvolte strategii pro boj.

Výzva je sprdelní turbomodel, nebo standardní?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - špatný čas
« Odpověď #2 kdy: 12 Dubna 2016, 01:58:11 »

Mrkněte sem https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2583.msg24462#msg24462
Tam byla u odpustku chyba v RZ a věřím že stejné rady platí i pro vás. Nicméně jak píše enzym - jen kvůli chybě v datu se z toho snadno nevyvléknete.
« Poslední změna: 12 Dubna 2016, 02:02:13 od PJ »
IP zaznamenána

lksk

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - špatný čas
« Odpověď #3 kdy: 14 Dubna 2016, 13:59:29 »

Tak to nakonec bylo mnohem jednodušší než jsem čekal.

Napsal jsem na úřád, že si nejsem vědomý toho, že by se moje auto mohlo v inkriminovanou dobu vyskytovat na daném místě a že bych se rád seznámil se spisem a kdy a kde to můžu udělat. Dnes přišla odpověď s omluvou, s tím, že

"Při přípravě fotografie bylo zjištěno, že automatický systém chybně identifikoval registrační značku a  provedl identifikaci provozovatele vozidla.  Z tohoto důvodu  byla chybně zaslána Výzva k úhradě určené částky Vám nikoliv skutečnému provozovateli změřeného vozidla"

Takže díky za rady a pro příště budu aspoň o něco chytřejší.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - špatný čas
« Odpověď #4 kdy: 14 Dubna 2016, 14:18:37 »

Tak to nakonec bylo mnohem jednodušší než jsem čekal.

Napsal jsem na úřád, že si nejsem vědomý toho, že by se moje auto mohlo v inkriminovanou dobu vyskytovat na daném místě a že bych se rád seznámil se spisem a kdy a kde to můžu udělat. Dnes přišla odpověď s omluvou, s tím, že

"Při přípravě fotografie bylo zjištěno, že automatický systém chybně identifikoval registrační značku a  provedl identifikaci provozovatele vozidla.  Z tohoto důvodu  byla chybně zaslána Výzva k úhradě určené částky Vám nikoliv skutečnému provozovateli změřeného vozidla"

Takže díky za rady a pro příště budu aspoň o něco chytřejší.

Vyzadejte si prosim informace(106), jak k tomu doslo(pros mechanismus selhal apod.), urcite se to bude nam vsem dobudoucna hodit.
Nehlede na to, ze , kdyz se budou venovat totmuto , nebudou mit cas na blbosti.  ;)
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Výzva - špatný čas
« Odpověď #5 kdy: 14 Dubna 2016, 15:55:32 »


Vyzadejte si prosim informace(106), jak k tomu doslo(pros mechanismus selhal apod.), urcite se to bude nam vsem dobudoucna hodit.
Nehlede na to, ze , kdyz se budou venovat totmuto , nebudou mit cas na blbosti.  ;)

No, nebude přínosnější (a v důsledku i zábavnější) podle 106/99 Sb. nejdříve požádat o informaci, zda k takovému selhání vůbec dochází (a pokud ano, jak často) a až poté požádat o konkrétní spis? Té obecné části se kdyžtak s radostí ujmu, stačí sem dát (či mi poslat SZ) jen obec a měsíc/rok, kdy k byla fotka pořízena ;)
IP zaznamenána