30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zastavení v zákazu zastavení, dopravní značka B28  (Přečteno 12342 krát)

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil

Zdravím,
provozuji postarší vozidlo napsané na známého (kvůli ekovýpalného), kterému přišla následující výzva. Rád bych celou záležitost vyřešil bez něho, protože se řadí mezi poslušné občany, kteří rádi a vždy zaplatí. A to já nejsem.
Rád bych si zde ujasnil, zda můj postup bude v pořádku.

Rád bych si zašel k měštákům pokecat, už jsem dlouho nikde nebyl na kafíčku, a tohle by mohla být příležitost.
Auto stálo asi 2-3minuty v zákazu zastavení a aktivní měšták zřejmě vše zdokumentoval. Měl jsem zapnutá výstražná světla a odskočil si do obchůdku pro krátký nákup a pak odjel.
Hodlám použít taktiku "měl jsem auto svěřené do užívání, vím, kdo řídil, ale nehodlám to oznámit, protože nemusím, jen vím, že k zastavení došlo nezávisle na vůli řidiče (porucha - přeci jen auto je přes 30 roků staré)"

Má můj postup nějaká úskalí, na co si dát pozor?

díky za každý nápad na vylepšení scénaře
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení v zákazu zastavení, dopravní značka B28
« Odpověď #1 kdy: 11 Dubna 2016, 23:47:37 »

Pokud si chcete pokecat, Vaše volba. Jinak je návštěva MP zcela zbytečná ztráta času a hrozí nebezpečí, že přijdete o zbytek iluzí o původu zaměstnanců MP. Nevím přesně, jaký mají původ, ale určitě nepocházejí z opic či dokonce z člověka. Tak Volvox globator (Váleč koulivý) bych si tipnul.
Vámi navržený postup povede spolehlivě do sprdele a postihu majitele vozidla. Pokud to chcete řešit vlastními silami přes zastavení vozidla, musíte v prvé řadě napráskat sám sebe. Pro tyto účely je návštěva služebny VG zbytečná, stejně to předají na ouřad do správního.

P.S. Bylo to na průtahu přes UH v době silného provozu?
« Poslední změna: 11 Dubna 2016, 23:56:21 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení v zákazu zastavení, dopravní značka B28
« Odpověď #2 kdy: 12 Dubna 2016, 07:52:44 »

enzym: Iluze o MP lze ztratit už četbou oznámení (přestupek odhalen, hrubky, tragická typografická úprava i styl ...). Volvox globator je velmi dobře organizovaný organizmus, neřekl bych, že by měl s MP něco společného :)

xmartjan: Všechno špatně. Nechodit na MP (leda byste jim chtěl zaplatit blokovou pokutu v naději, že bude nižší než následně stanovené výpalné od úřadu). Svoji obhajobu nedává smysl provádět před MP, oni v zásadě ani nejsou oprávněni to jakkoliv posoudit. MP když má dojem, že zjistila přestupek, může udělat jen 2 věci - vyřešit ho v blokovém řízení, pokud má přestupce k dispozici a on se spácháním i tímto způsobem řešení souhlasí, nebo zjištěné skutečnosti oznámit úřadu. Když je budete ignorovat, pošlou to úřadu, když si tam s nimi půjdete pokecat, pošlou to úřadu doplněné o popis té vaší návštěvy (vzhledem k jejich vyjadřovacím schopnostem pravděpodobně značně zkreslený).

Jinak je-li to auto vyfocené a MP či úřady neudělají nějakou fatální chybu, tak vyhnout se sankci nebude nijak snadné. Je to věc řešitelná jako správní delikt, takže po postoupení úřadu lze očekávat zaslání výzvy k úhradě určené částky provozovateli. Další možné postupy jsou zde opakovaně diskutované. Vaše navržená taktika, tj. přes nouzové zastavení vozidla, je možná, ale bude to chtít nějakého svědka či jiný důkaz, úřadu bude jasné, že to je účelové, a nebude se mu to chtít zastavit bez boje. Mlžení o řidiči vám nepomůže - nebudou-li schopni řidiče označit např. zasahující MP, povede to k řešení věci jako sprdele s papírovým provozovatelem. Což sice nevylučuje, aby se následně nějaký řidič přihlásil (již bez rizika vlastního stíhání za přestupek) a argumentoval okolnostmi toho činu, ale nepůjde to bez součinnosti provozvatele.
« Poslední změna: 12 Dubna 2016, 07:57:19 od hh »
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení v zákazu zastavení, dopravní značka B28
« Odpověď #3 kdy: 12 Dubna 2016, 08:52:10 »

Takže jestli tomu dobře rozumím, nejlepší volbou je teď nedělat nic, počkat na výzvu od úřadu, kterou zašle provozovateli vozidla (nejspíš s pokusem o výpalné) a pak nahlásit Helmuta bydlícího v paneláku, sledovat poštu Helmutovi, a pak se jménem Helmuta udat. Je to tak?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení v zákazu zastavení, dopravní značka B28
« Odpověď #4 kdy: 12 Dubna 2016, 09:31:49 »

Takže jestli tomu dobře rozumím, nejlepší volbou je teď nedělat nic, počkat na výzvu od úřadu, kterou zašle provozovateli vozidla (nejspíš s pokusem o výpalné) a pak nahlásit Helmuta bydlícího v paneláku, sledovat poštu Helmutovi, a pak se jménem Helmuta udat. Je to tak?
Ano, to je jedna z variant. Ještě je možné výpalné ignorovat zcela a někoho (např. Helmuta) udat až na následující výzvu k podání vysvětlení, kterou by měl provozovatel obdržet (neobdrží-li, pak hledejte heslo turbo model).
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení v zákazu zastavení, dopravní značka B28
« Odpověď #5 kdy: 26 Května 2016, 10:00:45 »

Měl bych malý dotaz - když mi úřad neposkytl informace (spis) na základě informačního zákona ve lhůtě 15dní, komu mám adresovat tu stížnost? Opět tomu stejnému úřadu?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení v zákazu zastavení, dopravní značka B28
« Odpověď #6 kdy: 26 Května 2016, 10:32:46 »

Ano, viz § 16a(3) InfZ. Je to logické, vzhledem k tomu, že nemáte nic v ruce a nemůžete se řídit nějakým poučením, bylo by fantasmagorické, abyste ještě musel pro účely podání stížnosti sám vymýšlet, kdo je vlastně nadřízeným orgánem (jako že u některých povinných subjektů je to pořádný oříšek i pro úřednictvo).
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zastavení v zákazu zastavení, dopravní značka B28
« Odpověď #7 kdy: 03 Června 2016, 00:08:09 »

Neplatí ještě že na zákazu zastavení je možné zastavit pro nastoupení/vystoupení osob a vyložení/naložení nákladu? Nenesl jste něco do toho obchodu?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení v zákazu zastavení, dopravní značka B28
« Odpověď #8 kdy: 03 Června 2016, 00:22:28 »

To platí pro B 29 - zákaz stání. Na B 28 lze tak maximálně zastavit vozidlo.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zastavení v zákazu zastavení, dopravní značka B28
« Odpověď #9 kdy: 03 Června 2016, 00:27:01 »

Jo, mea culpa, blbě se dívám. Tak opravdu se to rozbilo a šel si koupit pojistky / olej / destilku / whatever.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení v zákazu zastavení, dopravní značka B28
« Odpověď #10 kdy: 03 Června 2016, 08:33:29 »

To jo, to mě taky napadlo, že příště nechám trojúhelník za sklem a uhraji to na poruchu, přeci jen má auto už pár křížků na krku, ale teď měli foto, jak je tam autko hezky zaparkované, tak jsem zvolil Helmuta. Už se přiznal chudák a teď čeká na trest.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení v zákazu zastavení, dopravní značka B28
« Odpověď #11 kdy: 03 Června 2016, 11:21:05 »

ale teď měli foto, jak je tam autko hezky zaparkované

To nevadí.. tak řidič auto neoznačil.. pyrát jeden.. když orgán zjistí kdo to byl tak mu může dát pokutu..
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení v zákazu zastavení, dopravní značka B28
« Odpověď #12 kdy: 09 Června 2016, 20:57:51 »

Tak chudák Helmut je podle úřadu vinen, byla mu uložena pokuta 1500,- a tím to pro mě skončilo. Škoda, že už se odstěhoval a nedostane příležitost ji zaplatit. Děkuji všem za pomoc.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení v zákazu zastavení, dopravní značka B28
« Odpověď #13 kdy: 10 Června 2016, 09:16:35 »

To jo, to mě taky napadlo, že příště nechám trojúhelník za sklem a uhraji to na poruchu, přeci jen má auto už pár křížků na krku, ale teď měli foto, jak je tam autko hezky zaparkované, tak jsem zvolil Helmuta. Už se přiznal chudák a teď čeká na trest.
trojuhelnik za sklem je hloupost - trojuhelnik musi byt umisten dle zakona - venku za vozidlem. Ale nejaky nenechavec ho bohuzel muze snadno odcizit. A to samozrejme ridic zjisti teprve pote, co se k nepojizdnemu vozidlu vrati s novou pojistkou, zarovkou, olejem, vodou ...
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení v zákazu zastavení, dopravní značka B28
« Odpověď #14 kdy: 10 Června 2016, 09:46:23 »

Taktéž je vzdálenost trojuhelníku je definována pouze minimální. Maximální ne. A já bych to dal přece jenom o pár set metrů dál, ona jistota je jistota.
IP zaznamenána