30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Může se helmut sám přiznat?  (Přečteno 20316 krát)

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Může se helmut sám přiznat?
« Odpověď #15 kdy: 29 Března 2016, 21:24:25 »

V jednom případě poslali na adresu úřadu (hlášený pobvyt) dopis (který si dotyčný nevyzvednul) a to je veškerá jejich činnost před překlopením na sprdel (zde budu argumentovat, že chtěli bydliště a nikoliv kontaktní adresu a nevyužili mé nabídky ke spolupráci na objasnění případu)
a ve druhém případě nechali 60 dnů uležet a pak překlopili (bez jakékoliv další aktivity). Ve druhém případě je to jasné, nic neudělali, ale budou možná operovat prvním případem, ze kterého je správnímu orgánu bez pochyb jasné, že daná osoba je nekontaktní…
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Může se helmut sám přiznat?
« Odpověď #16 kdy: 30 Března 2016, 03:54:24 »

Nojo, ale když dodrží lhůtu 60 dnů, během které případ nechají patřičně odležet a pak ho vyzrálý překlopí na sprdel?
Lhůta 60 dní v § 66(3)(g) PřesZ je pořádková, nic nebrání SO stíhat přestupek i po této lhůtě, případně i poté, co bylo odloženo. Tj. dostane-li se SO do situace, kdy mu jeden předpis říká, že musí pokračovat v šetření přestupku, a jiný, že má věc odložit, protože do 60 dní nic nezjistil, tak je řešení jednoduché. Rozhodně ho (obecná) lhůta v § 66 nezprostí (speciální) povinnosti podle ZPPK (když to bude nějaký inspektor Javert, který by nemohl žít s vědomím, že porušil zákon, a nespokojí se s principem, že speciální úprava deroguje obecnou, tak holt nejdřív odloží a pak zas přiloží a pokračuje).

Řádně fungující úřad by se vůbec neměl do takového problému dostat, výzvu dle § 125h musí poslat bezodkladně po oznámení, tj. v řádu jednotek dní poté, co je mu věc oznámena (den D). Ty jednotky dní dáme SO na to, aby posoudil, zda jde o sprdelizovatelnou věc, zda by přestupek šlo projednat blokově, správním uvážením vygeneroval určenou částku, vyhledal v registrech provozovatele a zformuloval a vypravil tu výzvu. Tj. výzva odeslána řekněme D+5, poprvé doručována D+8, doručena (při fikci nebo vyzvednutí poslední den) D+18, lhůta pro uhrazení odpustku končí D+33. V ten okamžik je tedy jasné, zda byl odpustek uhrazen, a na to pokračování v šetření má SO pořád hafo času. Logicky nejspíš někoho - provozovatele či další osoby plynoucí z podkladů - vyzve k podání vysvětlení, i při stanovení termínu s respektováním doby doručování a zákonného předstihu to pořád v pohodě vychází před koncem té 60denní lhůty.
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Může se helmut sám přiznat?
« Odpověď #17 kdy: 30 Března 2016, 12:22:40 »

Díky za rady. Helmut se tedy zatím sám práskat nebude. V mém případě jsme právě zrovna někde kolem 60 dnů od od přestupku, proto se bojím aby to nepřeklopili na sprdel přes turbomodel. Výzvu k podání vysvětlení ještě nezaslali. Má někdo konkrétní zkušenost s tím jak to dělají v Plzni? Případně jestli lze sprdel zastavit při poukázání na to, že úřad nevyzval k napráskání řidiče. Tedy nesplnil jednu z podmínek §125f odst.4: "učinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku"?
IP zaznamenána

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Může se helmut sám přiznat?
« Odpověď #18 kdy: 01 Dubna 2016, 06:56:33 »

z me zkusenosti budou pokracovat dal, protoze je to idealni stav na to abys vymekl. a teprve po rozhodnuti bych se odvolal s tim, ze nebyly splneny zakonne podminky.
IP zaznamenána