30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: kontrola VIN pod kapotou motoru?  (Přečteno 11806 krát)

xtala

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
kontrola VIN pod kapotou motoru?
« kdy: 21 Února 2016, 12:24:31 »

jak je to tedy s kontrolou VIN čísla, které je vyraženo na nosníku karoserie, přístupné po otevření kapoty motoru. Můžu odmítnout otevření kapoty? Či jak to je? Myslím, že VIN číslo je i uvedeno na vytištěném štítku v kufru, u rezervy...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:kontrola VIN pod kapotou motoru?
« Odpověď #1 kdy: 22 Února 2016, 13:52:46 »

Otevření kapoty asi odmítnout nejde.. je tam povinnost poskytnout nutnou součinnost při kontrole.
IP zaznamenána

xtala

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:kontrola VIN pod kapotou motoru?
« Odpověď #2 kdy: 22 Února 2016, 14:50:46 »

Otevření kapoty asi odmítnout nejde.. je tam povinnost poskytnout nutnou součinnost při kontrole.

to je právě taková dost vágní povinnost
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:kontrola VIN pod kapotou motoru?
« Odpověď #3 kdy: 22 Února 2016, 14:53:49 »

IMO lze kapotu pouze odjistit s tím, že to tam je zaprasený tak ať si ji zvednou sami. A kde je vyraženo VIN fakt netuším, já ho mám napsaný v techničáku.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:kontrola VIN pod kapotou motoru?
« Odpověď #4 kdy: 22 Února 2016, 14:56:00 »

Presne tak. A vin mi kontrolujou akorat na technicke, ktera probiha v me nepritomnosti, takze nemam tuseni, kde by se mohlo nachazet.
IP zaznamenána

xtala

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:kontrola VIN pod kapotou motoru?
« Odpověď #5 kdy: 22 Února 2016, 14:58:52 »

ono ani tak nejde o ten VIN, jako o zkoumání čehokoliv právě pod kapotou :) že budou chtít vidět vin, je vedlejší, či jen záminka k otevření...takže jde o to zda musím otevřít či nikoliv.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:kontrola VIN pod kapotou motoru?
« Odpověď #6 kdy: 22 Února 2016, 15:06:43 »

Jiste jed pozadat o zduvodneni, proc je kontrolova VIN nutna, typicky majitel jeede se svym autem, svoje VIN, ma platnou technickou.

I kdyz policejni prasata, chovajicici se v rozporu z pravem prikryti GIBS asi muzou v tomto state uz vsechno.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:kontrola VIN pod kapotou motoru?
« Odpověď #7 kdy: 22 Února 2016, 19:13:25 »

nejdříve je nechat překousat přes par 13 a 109, odst. 2, pak teprve řešit cokoliv dalšího. Dokud nemám v ruce písemné potvrzení o provedení úkonu dle par 109 odst 2 ZoPČR, žádný úkon proběhnout nemohl!!! Součástí poučení dle par. 13 ZoPČR musí být i nějaký ten legitimní právní důvod, proč se chtějí podívat pod kapotu. No, a když už to z nich všecko vydolujete, samozřejmě ani hovno netušíte, kde se kapota otvírá, to ví jen mechanici v servisu a na STK. Chcete mě poslat na STK? Taky úkon, takže znovu, pánové, par 13 a 109, odst. 2 ZoPČR. Buďte do řitě fix důslední. Pamatujte, že každý fízlí uprdnutí je úkon ve smyslu ZoPČR...
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:kontrola VIN pod kapotou motoru?
« Odpověď #8 kdy: 14 Března 2016, 16:15:36 »

Teď to moc nepobírám. To potvrzení můžu chtít předem? Jinak od páčky k haupně mi právě vyskočilo lanko. Opravit to neumím, nejsem automechanik a šahat na moje auto je rozhodně nenechám.
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:kontrola VIN pod kapotou motoru?
« Odpověď #9 kdy: 15 Března 2016, 15:43:40 »

Potvrzeni se samozrejme vydava teprve az po provedenem ukonu. Nicmene teoreticky by se udajne melo samotne zastaveni dat povazovat za samostatny ukon a vyzadovat potvrzeni bezprostredne po nem a tedy pred provadenim jakychkoliv dalsich kroku.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:kontrola VIN pod kapotou motoru?
« Odpověď #10 kdy: 21 Března 2016, 17:44:22 »

Podle mě všichni špatně. Pokud je motor na provozní teplotě, je životu nebezpečno otevírat víko motoru bez dozoru odborníka, já to tak v manuálu k mému vozidlu mám. Všechno se to podle mě točí okolo víčka chladiče, který když v takové situaci otevřete, tak vás to může i zabít, v lepším případě vás to jen dost opaří a nejspíš zlomí zápěstí. Já bych kapotu otevřít odmítnul. Pakliže by vozidlo nebylo v provozních teplotách, nebo by to příslušník přikázal jménem zákona, zatáhnul bych za kliku, ale pak bych uvedl, že nevím jak nahmatat pod víkem kličku k otevření víka. Pokud by chtěl víko otevírat sám, je to podle mě zásah do prostoru vozidla a ptal bych se na konkrétní podezření, které policista musí mít, když tohle dělá a samozřejmě celou situaci natáčet.

Podobný přístup se mi už 2x osvědčil při kontrole povinné výbavy. Při standardní kontrolní kontrole povinné výbavy jsem byl dotázán k předložení rezervy, lékárny a trojúhelníku. Trojúhelník chtěli rozložit, rezervu odmontovat a lékárnu jestli mám platnou. Odpověděl jsem, že zákon ukládá povinnost trojúhelník a rezervu mít, mám, jak je rozložit a složit nevím, není to moje povinnost. Lékárnu mám, číst, psát, počítat, nebo vědět jaká je platnost lékárny taktéž není moje povinnost. Místo odpovědi mi vrátili doklady. Vrátili mi je tak, že mi je vhodil do okénka a bez řeči odešel. PČR Praha, moje auto mělo východočeskou RZtu.
IP zaznamenána