30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Překročení rychlosti o 36 kmh na 90  (Přečteno 4876 krát)

majklgo

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Překročení rychlosti o 36 kmh na 90
« kdy: 02 Února 2016, 13:57:56 »

Dobrý den,
můj případ bude poměrně specifický, nehledám radu, ale spíš možnost ponaučit se z chyby, kterou jsem udělal v září tohoto roku.

Jel jsem po silnici I/3 z Tábora do Budějovic a to ve všední den, kolem 10. hodiny, tedy silnice úplně prázdná, nikde téměř ani noha. Na dvouproudovém úseku za obcí Ševětín (resp. za sjezdem k ní) jsem se při předjiždění kamionu trošku rozjel a následně pokračoval volně v jízdě kolem 130 km/h tacho.

No, netrvalo dlouho a za zády jsem měl brzy policejní passat, kterým jsem byl zastaven. Z následného dění mám výčitky, že jsem tento web nesledoval již dříve.

Byl jsem zastaven přímo na sjezdu na Hlubou nad Vltavou - konkrétně tam, kde je šipka, což mi samo o sobě nepřišlo jako bezpečné zastavení, ale budiž.

Policisté vystoupili, pozdravili a ohlásili silniční kontrolu. Zkontrolovali malý TP, doklady, zelenou kartu. To trvalo cca 10 minut. Následně (už jsem byl venku z vozu, nechtěl jsem se nechat smést kamionem) si přebírám doklady, otáčím se a jeden z policistů mě upozorňuje, že to není vše.

Ptám se, o co se jedná a on, že jsem jel pěkně rychle. Padlo něco o tom, že mohu zaplatit na místě 2500 Kč nebo to můžu dát do správního, kde mi ale hrozí pokuta až 10 000 Kč (myslím). Takže jsem sklapnul a zaplatil přestupek kartou. Na bločku je rychlost 126 kmh na úseku, kde je 90.

Až postupem času mi začalo docházet, že jsem se asi měl zachovat úplně jinak. Jel jsem v naprosto přehledném úseku, kolem mne nebylo jediné auto, kromě předjížděného kamionu, policisté mě zastavili na fakt divném místě a jako důvod zastavení uvedli silníční kontrolu. Až poté mě informovali o překročení rychlosti. Také si myslím, že nepadlo vůbec žádné poučení.

Byl to můj první přestupek za 10 let za volantem, každopádně jsem se rozhodl, že je čas se začít trénovat komunikaci s úřady, proto už bych nikdy podobnou chybu neudělal. Napadlo mě, jestli je možné například si zpětně vyžádat nějaký protokol od policie, důkazy, abych viděl, co na mě reálně měli a začít studovat, jak jsem se měl zachovat správně.

Co myslíte? Je nějaká šance záznamy dostat? To, že jsem se zachoval na místě blbě, mi je jasné.

Díky



M.
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 36 kmh na 90
« Odpověď #1 kdy: 02 Února 2016, 14:44:32 »

hmm, na to jsem sám zvědav, jestli někdo zná odpověď na otázku jak se dostat k "důkazům" uzavřeného případu
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 893
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 36 kmh na 90
« Odpověď #2 kdy: 02 Února 2016, 14:47:35 »

Je otázkou, zda někdy nějaké důkazy existovaly. Zda to nebylo tzv. "mozkové myšlení" :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 36 kmh na 90
« Odpověď #3 kdy: 02 Února 2016, 15:36:45 »

Na fízly dejte stížnost k OVK a příslušnému útvaru (a v kopii nadřízenému orgánu, což by mělo snad být MDČR) pošlete podnět k přezkumnému řízení. Důvodem je, že jste nebyl poučen o následcích souhlasu s blokovým řízením a nesouhlasil jste s přestupkem. K prokázání navrhněte provést záznam z těch fízlích osobních kamer.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 36 kmh na 90
« Odpověď #4 kdy: 02 Února 2016, 15:49:41 »

Poněkud OT: Zkontrolujte si svoje bodové konto.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 36 kmh na 90
« Odpověď #5 kdy: 02 Února 2016, 16:15:38 »

Zdar Majkle  :D
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 36 kmh na 90
« Odpověď #6 kdy: 03 Února 2016, 10:30:44 »

http://30kmh.cz/index.php?topic=828.0

Ono mám také Deja Vu :D

Mňa keď zastavovali šli sme trochu dlhšie aby ma odviedli na bezpečnejšie miesto.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 36 kmh na 90
« Odpověď #7 kdy: 03 Února 2016, 15:50:40 »

Klasicka zaciatocnicka chyba. Tiez som policajtom kedysi vsetko odkyval a o nejake peniaze lahsi pokracoval dalej s dobrym pocitom, ze ma namieste rovno nezastrelili. Nabuduce poslat do spravka a este lepsie, kupit si aspon to Genevo One. V tomto useku ich chytam na stovky metrov.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj