30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dorucovanie do zahranicia - kedy nastane fikcia?  (Přečteno 9068 krát)

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Dorucovanie do zahranicia - kedy nastane fikcia?
« kdy: 24 Ledna 2016, 12:34:32 »

Ahoj.

Ked CZ urad dorucuje do zahranicia a posta v zahranici dava na vyzdvihnutie zasielky 20 dni, je mozne zasielku nechat tych 20 dni vyhnit, alebo sa postupuje podla CZ prava a fikcia sa aplikuje uz 10-ty den?

Diky
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:Dorucovanie do zahranicia - kedy nastane fikcia?
« Odpověď #1 kdy: 25 Ledna 2016, 00:21:59 »

Taky teď mám kontaktního zmocněnce v zahraničí v rámci aktivního přístupu k délce řízení a IMHO fikce doručení nastane i v cizině za těch deset dní, ve Správním Řádu není doručení fikcí v zahraničí nijak zvlášť řešeno - takže si myslím, že pokud neexistuje nějaká judikatura, která by tohle řešila, tak bych se osobně snažil řídit spíš těmi deseti dny - nicméně to je jen můj osobní názor coby "poučeného amatéra" - třeba někdo zkušenější potvrdí/vyvrátí/poradí přesněji...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Dorucovanie do zahranicia - kedy nastane fikcia?
« Odpověď #2 kdy: 25 Ledna 2016, 11:23:46 »

Fikce doručení je 10. den od prvního pokusu o doručení.
Nezáleží kolik dá pošta.

Lepší je obrácený směr.. odesílat poštu ze země odkud to jde dlouho.. protože se počítá den podání na poštu.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Dorucovanie do zahranicia - kedy nastane fikcia?
« Odpověď #3 kdy: 25 Ledna 2016, 13:25:55 »

Diky
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Dorucovanie do zahranicia - kedy nastane fikcia?
« Odpověď #4 kdy: 26 Ledna 2016, 22:49:33 »

Dojde mi to nefér, aj z toho dovodu ze pokial si clovek prebere zasielku, u nas v sr, v 18ty den, v pouceni je ze je mozno sa do 15 dni od dorucenia odvolať, v poučení neni extra upozornenie kedy doručenie nastáva a ten komu je doručované sa riadi podla poučenia kde je napísane od doručenia nie 'od dorucenia alebo 10. dňa ulozenie zasielky'. Takisto pokial by teda urad mal dorucene uz 10ty deň a napriklad odvolanie zamietol lebo bolo nesloro podané, lahšie sa clovek obhaji ze skorej vyzdvyhnut nemohol lebo bol odcestovany a na preberanie nikoho nesplnomocnil z dovodu ze odchadzal na taku dobu po ktori by si mohol zasielky bez problemu vyzdvihnut...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Dorucovanie do zahranicia - kedy nastane fikcia?
« Odpověď #5 kdy: 28 Ledna 2016, 12:25:17 »

Dojde mi to nefér

Úřady nehrají fér.
Ale když dokážete že pošta tak dlouho doručovala a dřív nebylo možné se s dopisem seznámit tak by fikce doručení neměla platit.
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Dorucovanie do zahranicia - kedy nastane fikcia?
« Odpověď #6 kdy: 29 Ledna 2016, 11:00:00 »

Ano zle som sa vyjadril, samozrejme že nehrajú fér.
Ide mi skôr o to že žijem v SR riadim sa slovenskými zákonmi, pošta mi umožňuje vyzdvihnúť si poštu 18ty deň čo je napísané aj na tom lístočku ktorý mi nechá v schránke, som napríklad chorý ale mám dostatok času na vyzdvihnutie takže to neriešim vyzdvihnem to až posledný deň, neviem od koho zásielka presne je, české zákony nepoznám, po vyzdvihnutí som na konci poučený o fakte že od doručenia mám 15 dní, som Slovák ako repa a ledva som pochopil to čo mi prišlo a dodržím poučenie, nie to aby som ešte študoval český správní řád.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Dorucovanie do zahranicia - kedy nastane fikcia?
« Odpověď #7 kdy: 29 Ledna 2016, 13:27:33 »

No jsem psal.. když prokážete že nebylo možné se s dopisem seznámit dřív než nějaký den tak by možná šlo doručení uhádat na ten den.
IP zaznamenána