30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Rychlost v obci 66/50, vydáno rohodnutí  (Přečteno 14593 krát)

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci 66/50, vydáno rohodnutí
« Odpověď #15 kdy: 20 Dubna 2016, 11:17:06 »

za měsíc rozhodli na kraji? to jsou sviňuchy... mám teď v HK taky jeden případ, rozhodnutí je sračka, tak uvidíme, co na to kraj...

pokud nebylo doručeno, dělal bych mrtvolu
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci 66/50, vydáno rohodnutí
« Odpověď #16 kdy: 20 Dubna 2016, 11:18:51 »

Samozřejmě pak kouknu na body cca za dva měsíce a začnu se oficiální cestou divit.
No pokud možno až za ty 2.5. Když se začnete divit před prekluzí, tak ta věc nabyde právní moci, protože půjde dovodit, že rozhodnutí, kterým bylo zamítnuto odvolání, vám bylo v materiálním smyslu doručeno.
IP zaznamenána

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci 66/50, vydáno rohodnutí
« Odpověď #17 kdy: 20 Dubna 2016, 11:33:31 »

za měsíc rozhodli na kraji? to jsou sviňuchy... mám teď v HK taky jeden případ, rozhodnutí je sračka, tak uvidíme, co na to kraj...

Kdyby za měsíc... 14. 3. 2016 mi psali, že to posílají na kraj a jejich rozhodnutí je z 31. 3. 2016.
IP zaznamenána

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci 66/50, vydáno rohodnutí
« Odpověď #18 kdy: 14 Července 2016, 18:18:51 »

Zdravím všechny! Tak již dospěl čas a začali po mně na základě nedoručeného rozhodnutí pokutu vymáhat. Zánik odpovědnosti za přestupek již nastal. Můžete na to někdo prosím kouknout? Hlavně bych byl rád za nějakou radu, co vlastně po nich mám chtít... viz závěr.
a) zrušení rozhodnutí?
b) navrácení v předešlý stav?
c) následně zastavení řízení?

Předem dík moc za rady. Níže koncept psaní oběma úřadům....

Výzva ke zrušení rozhodnutí
Žádám o zrušení rozhodnutí o odvolání ve věci údajného přestupku ze dne X. 7. 2015, a to z následujících důvodů:
1)   Dne X. 2. 2016 jsem podal včasné odvolání proti rozhodnutí č. j. XXX.
2)   Dne X. 3. 2016 jsem byl sdělením č.j. X informován o postoupení spisu nadřízenému orgánu, tedy Krajskému úřadu X kraje.
3)   Dne X. 7. 2016 jsem Magistrátu města X odeslal prostřednictvím datové schránky urgenci v řešené věci – z důvodu, že dosud nebylo o mém odvolání rozhodnuto.
4)   Dne X. 7. 2016 jsem nalezl ve své poštovní schránce obyčejnou listovní zásilku s upozorněním na nedoplatek ve výši X Kč odeslanou Magistrátem města X (Odbor X).
5)   Dne X. 7. 2016 jsem navštívil paní X (referentka oddělení X) a z její strany mi bylo sděleno, že vymáhaná částka pochází z nějakého rozhodnutí o mém odvolání, o kterém mi však není nic známo.
6)   Paní X učinila několik telefonátů – podstatné informace se dozvěděla z Krajského úřadu X kraje, odboru X (zřejmě od paní. X), že rozhodnutí o odvolání bylo zasláno poštou a následně vhozeno po uplynutí 10 dní do schránky. Dále mi sdělila následující podrobnosti rozhodnutí:
a.   Spisová značka: X
b.   Číslo jednací:   X
c.   Rozhodnutí ze dne X. 3. 2016
d.   Autor rozhodnutí X
7)   Vzhledem k tomu, že jsem držitelem datové schránky a orgány veřejné moci jsou vázány povinností komunikovat s občany přednostně prostřednictvím datové schránky, nelze uplatnit tzv. fikci doručení poštovní zásilky.
8)   Dne X. 7. 2016 byla na podatelnu Magistrátu města X podána žádost o pozastavení vymáhání pohledávky.


Závěr:
Z výše uvedených důvodů žádám o zrušení již vydaného rozhodnutí z důvodu nedoručení tohoto rozhodnutí, resp. o navrácení v předešlý stav. Vzhledem k tomu, že uplynutím 1 roku zanikla odpovědnost za přestupek.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci 66/50, vydáno rohodnutí
« Odpověď #19 kdy: 14 Července 2016, 20:15:49 »

Doporučuji judikát Nejvyššího soudu 28 Cdo 1937/2006, dle kterého je i vadný správní akt platný a pokládá se za bezvadný, dokud není stanoveným úředním postupem zrušen či změněn.

Podle mého názoru teď musíte oslovit krajský úřad s informací, od jakého data máte zprovozněnu a zpřístupněnu datovou schránku, k jakému datu Vám bylo rozhodnutí o zamítnutí odvolání dle sdělení úřednice odesláno, případně i (nejlépe nějakou uvěřitelnou) historkou, proč jste nemohl rozhodnutí převzít, když doručovali poštou. Následně konstatovat neplatnost doručení a požádat o zaslání rozhodnutí v souladu s § 19(1) správního řádu, případně rovnou navrhnout, aby KÚ v souladu s § 20(1) zákona o přestupcích (přestupek nelze projednat, uplynul-li od jeho spáchání jeden rok) vydal rozhodnutí o zrušení rozhodnutí správního orgánu prvního stupně a zastavení řízení.
IP zaznamenána

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci 66/50, vydáno rohodnutí
« Odpověď #20 kdy: 14 Července 2016, 21:04:55 »

Díky, ještě to trošku poupravím a zítra jim to tam šoupnu :-)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci 66/50, vydáno rohodnutí
« Odpověď #21 kdy: 15 Července 2016, 00:28:20 »

Nejdřív by vám to rozhodnutí měli doručit, do té doby řízení o odvolání stále běží. Úřad by ten podnět (upozornění na nedoručení) měl posoudit jako důvod k provedení přezkumného řízení a obě rozhodnutí odstranit (i prvostupňové, kvůli uplynutí prekluzivní lhůty). Pokud to ale neudělá a rozhodnutí vám bude dodatečně doručeno, je nutné se zrušení domáhat u správního soudu. Samotná nezákonnost spočívající v tom, že rozhodnutí o odvolání bylo doručeno až po uplynutí lhůty, nezpůsobuje neplatnost takového rozhodnutí.

Prohledejte fórum, obdobné případy zde již byly diskutovány.

Pokud jde o koncept dopisu pro úřad, je zbytečné je poučovat o tom, co je jejich povinnost či jak funguje fikce (to má smysl v případě, že např. nadřízenému orgánu či soudu argumentujete proč se domníváte, že podřízený úřad něco zvrtal). Místo bodu 7 bohatě stačí uvést, že jste držitelem DS, do které vám však rozhodnutí nebylo doručeno, nebylo doručeno ani jiným způsobem a že žádáte o prověření a nápravu. Až pokud vám to rozhodnutí opakovaně doručí, dáte podnět k jeho urychlenému zrušení cestou přezkumného řízení a pohrozíte žalobou, neprovedou-li to včas (do konce lhůty, ve které lze žalobu podat).
IP zaznamenána

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci 66/50, vydáno rohodnutí
« Odpověď #22 kdy: 15 Července 2016, 06:20:31 »

Pokud jde o koncept dopisu pro úřad, je zbytečné je poučovat o tom, co je jejich povinnost či jak funguje fikce (to má smysl v případě, že např. nadřízenému orgánu či soudu argumentujete proč se domníváte, že podřízený úřad něco zvrtal).

Vzhledem k tomu, že jsou stále schopní po asi 10 letech existence systému DS doručovat špatně a dávat to do právní moci, tak si myslím, že je namístě to  tam napsat... Jinak díky za rady, na případnou správní žalobu mám 60 dní od případného platného doručení?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci 66/50, vydáno rohodnutí
« Odpověď #23 kdy: 15 Července 2016, 08:56:19 »

...případně i (nejlépe nějakou uvěřitelnou) historkou, proč jste nemohl rozhodnutí převzít, když doručovali poštou....

Na historku se vykašlete, maximálně se v tom zamotáte. Prostě to nebylo doručeno do DS a tečka. Proč jste nepřevzal písemnost od pošty prostě nekomentujte.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci 66/50, vydáno rohodnutí
« Odpověď #24 kdy: 15 Července 2016, 10:16:59 »

Vzhledem k tomu, že jsou stále schopní po asi 10 letech existence systému DS doručovat špatně a dávat to do právní moci, tak si myslím, že je namístě to  tam napsat... Jinak díky za rady, na případnou správní žalobu mám 60 dní od případného platného doručení?
V tomhle případě je to asi jedno, ale opravdu je kontraproduktivní úřad přímo nějak poučovat či úkolovat. Působí to divně, je z toho vidět, že je máte na háku, že patrně sledujete nějakou strategii vedoucí ke zmaření řízení. Úředník na takové věci obvykle reaguje jako na hozenou rukavici a bude-li moci, dá vám to sežrat. Např. pokud v tom poučování nebudete mít úplně pravdu. Jste-li si naopak jist, že úřad nějakou povinnost má, připravujete se tím poučováním o možnost, že to třeba neví a udělá chybu.
IP zaznamenána

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci 66/50, vydáno rohodnutí
« Odpověď #25 kdy: 26 Července 2016, 21:02:30 »

WIN - KÚ zrušil vlastní rozhodnutí v přezkumném řízení (které zahájil na základě mého upozornění po zahájení vymáhání pokuty) z důvodu krácení práv účastníka tím, že mu nebylo správně doručováno a zároveň vydal nové rozhodnutí o zastavení řízení pro zánik odpovědnosti za přestupek. Spravedlnosti tak bylo učiněno za dost! :-) Víceméně na tom není po věcné stránce asi nic zajímavého, tak asi to sem nemá smysl dávat anonymizované.... Kdyby však měl někdo zájem, tak není problém.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci 66/50, vydáno rohodnutí
« Odpověď #26 kdy: 27 Července 2016, 07:56:16 »

Gratulace. Hezky ukoulene.
IP zaznamenána